Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Neutropenia

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marshell



Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Cze 13, 2007 4:05 pm    Temat postu: Neutropenia Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam
Po badaniach stwierdzono u mnie neutropenie. Od pewnego czasu mam caly czas goraczke ok 37-38 stopni. Zadnych innych objawow chorobowych, tylko goraczka. Wczesniej (pare lat temu) lezalem ponad miesiac w szpitalu majac non stop 39 stopni.

Pytanie: czy jest mozliwosc leczenia tej choroby? jakie sa powiklania na dluzsza mete? ciezko mi znalezc jakiekolwkiek informacje
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
drapaka
Przyjaciel forum


Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 832

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Czw Cze 14, 2007 8:58 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Neutropenia - to zagrażający życiu deficyt ważnych komórek obronnych krwi – granulocytów. Dorosły człowiek powinien posiadać około 4 500 do 10 000 wszystkich komórek obronnych - białych krwinek (zwanych leukocytami) na 1 mikrolitr krwi. U dzieci liczba ta jest trochę wyższa, zaś noworodki mogą mieć nawet do 30 000 krwinek białych na 1 mikrolitr. Liczba leukocytów, w skład których wchodzą również granulocyty świadczy o zdrowiu człowieka. Niedobór komórek obronnych we krwi może być spowodowany infekcją wirusową, bakteryjną, czy chorobą nowotworową i skutkami jej leczenia


źródło: wikipedia



a tu jest mały artukół http://www.eonkologia.pl/news.php?id=15
_________________
miłość uskrzydla, uczy latać
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group