Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Nerwobóle

Idź do strony 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
hebix
Gość









PostWysłany: Czw Lut 09, 2006 3:14 am    Temat postu: Nerwobóle Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ech... sama nie wiem już co mam robić. Ostatnimi czasy dość często łąpią mnie potworne bóle w klatce piersiowej - zwykle gdy jestem całkiem spokojna i rozluźniona (oczywiście zwykle nawet parę dni po potężnym stresie). To uczucie jakby mi ktoś wepchnął jakąś kulkę między żebra i przepychał ją przez całe płuca nie rzadko zachaczając o serce.
Co powinnam zrobić z tym faktem? Jedyne porady jakie dostaje to brać w takich wypadkach środki przeciwbólowe... ale prawda taka, że to maxymalnie po półtorej godziny (przeważnie po pół) przestaje być nieznośne.

Powinnam się z tym poprostu pogodzić? Czy może znacie jakiś sposób by temu zapobiegać?
Czasami aż boję się położyć do łóżka lub wtulić w ukochanego... Sad
Powrót do góry
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Czw Lut 09, 2006 10:34 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Iść do lekarza, są (silne) środki na nerwobóle, które pomagają (wiem bo moja matka takie ma). No ale same środki na to nie pomagają, trzeba starać sie ograniczyć stres.

Jest to strasznie nieprzyjemne - czasem człowieka potrafi skręcić z bolu przy takich nerwobólach, ale da sie z tym żyć, kontrola u lekarza, tabletki no i jakiś sposób na zmenijszenie stresu. A przynajmniej na odreagowanie czy chwile spokoju. Najgroźniejsze są ciągłe nerwobóle, no jeżeli występuja one od czasu do czasu da sie to przeżyć Wink i nie grozi to niczym powaznym - oprucz meczarni Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emila20



Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 19

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: w-wa
PostWysłany: Sro Lut 22, 2006 9:46 pm    Temat postu: nerwobóle Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wiec pozostaje zacisnac zeby i zyc dalej albo leki uspakajajace. ale perspektywy:(
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Sro Lut 22, 2006 10:15 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wiesz co, nie nabieraj takiego perioratywnego znaczenia brania leków Wink

To że od czasu do czasu waro wziąść tabletki na uspokojenie to jeszcze nie oznacza że jesteś wariatem którego należy izolowac od społeczeństwa Wink

Spokojnie, jeżęli nie będizesz ich nadużywał i stosował w awaryjnych sytacjach to raczej oznaka rozwagi i dbania o siebie niż jakieś choroby psychicznej Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emila20



Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 19

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: w-wa
PostWysłany: Sob Lut 25, 2006 3:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

po co brac leki uspokajajace jak nerwobol przechodzi zanim lek zacznie dzialac?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Sob Lut 25, 2006 4:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zależy jakie, niektóre są dlugotrwałe i potrafią trwać nawet z tydzień Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emila20



Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 19

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: w-wa
PostWysłany: Nie Lut 26, 2006 10:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

na szczescie nie mam takich tygodniowych ewntualnie godzina:) wiec nie biore lekow:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Nie Lut 26, 2006 10:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No tak jaks ie zdenerwuje ktoś i coś go zakuje ale puxniej przechodzi i takich sytacji nie jest za dużo to może nie brać tabletek.

Ale jeżeli zdaża sie to coraz częściej i ból jest dłuższy no to warto jednak nie katować ciała Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emila20



Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 19

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: w-wa
PostWysłany: Nie Lut 26, 2006 10:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no wlasnie i ja tak mysle:) zreszta nie wolno sie za bardzo na tym skupiac nie jest to koniec swiata trzeba byc twardzym Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Olka



Dołączył: 27 Lut 2006
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lut 28, 2006 9:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nerwobóle to inaczej obiawy somatyczne nerwicy lękowo-depresyjnej, powstają najczęściej po przeżyciu traumatycznym

niestety, ale musisz to leczyć lekami, samo to z siebie nie przejdzie a z zcasem dojdzie silny ból głowy, niesamowity ból w łydkach, drętwienie dłoni

spróbuj zażywać koło południa alprox z coaxilem
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Następny
Strona 1 z 14

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group