Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

NERWICA...jak sobie radzimy kazdego dnia.

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krysia_G



Dołączył: 16 Lut 2010
Posty: 17

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: zagranica
PostWysłany: Sro Lut 24, 2010 8:06 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lady...piszesz ze przechodzilas juz psychoterapie....czy w takim razie wiesz skad nerwica sie u ciebie wziela? czy wiesz z czym masz problem,albo co robisz wbrew sobie ? ta ciezka praca na powolnym dokonywaniu zmiam w swoim zyciu...swojej postawy wobec bliskich....zmiana myslenia na swoj temat! Zaakceptowaniu samej siebie....odbudowani swojej wartosci! krotko mowiac...nerwica poprzez swoje objawy wysyla ci sygnal ....ze cos w swoim zyciu robisz nie tak...moze nawet wbrew swoim zeczywistym potrzeba! Poprzez psychoterapie powinnas to powoli odkrywac,uswiadomic sobie....i zaczac zmieniac! te zmiany...to wlasnie ta ciezka praca!
Przed miesiaczka...twoje objawy jak najbardziej moga sie nasilac...nawet czlowiek bez nerwicy w tych dniach gorzej sie czuje!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Lady_a



Dołączył: 28 Sie 2008
Posty: 73

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lut 24, 2010 9:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No właśnie, byłam na psychoterapii ale to tylko pogorszyło mój stan:( Jedyne czego się dowiedziałam to to, że boję się dorosłości i odpowiedzialności. Nie wiem natomiast nic na temat skąd nerwica się u mnie wzięła. Ale co mi z tego o czym się dowiedziałam, jak i tak nie dostałam wskazówek jak nad sobą pracować, co zmienić. Ta moja terapia to była kompletna strata czasu. A przed nią już prawie pół roku funkcjonowałam bez leków...............
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
terka33



Dołączył: 16 Lut 2010
Posty: 25

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lut 24, 2010 10:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lady_a ja na terapie nie chodzilam ale jak już pisalam mnie pomagalo jak wyładowałam się na fizycznej pracy.
Pomogla mi książka LOUISE HAY Jak uzdrowić swoje życie" jest tam naprawdę dużo cennych rad.
Ja pracowalam nad swoja psychika nad swoimi myślami
nawet co jest ważne żeby umiec sobie rozplanowac zajecia
i robic trochę plan dnia na piczątek mniej zadan i jaka radocha jak zrobilam wiecej niż planowalam jak to ponioslo moją samoocenę..
tak planowalam dzien żeby nie mieć wolnego ale zawsze coś dla siebie przyjemnego krzyżowki..
Bardzo dobrze robily mi spacery i nadal spaceruje teraz mam przerwe ale spacerowalam latami w takim czasie co mialam więcej czasu.
Letnią pora jazda na rowerze.
Jezeli mam zły dzien to na silę nie robie daje luz tylko te zajęcia ktore naprawdę muszę.
Powodzenia Smile

Dodano po 9 minutach:

tak wszystko starac sie robić aby nie miec wyrzutów sumienia bo najgorszy konflikt wewnętrzny.
Dowartościowywac sie i starac się być zadowolonym z samego siebie nauczyc się cieszyć każdym najmniejszym drobiazgiem a wiesz co dobrze jest meża pochwalić.Jak mialam nerwicęto latalam jak perszing i wiecznie chialam udowodnic że to ja wszystko najlepiej zrobie a teraz to nawet w kuchni mi maż pomaga ma potrawy które mu wychodzą ale coś zrobi to mu pochwale chociaż jak coś nie yjdzie to troszkę w żarty że tam np. tydzień temu mu duzo lepiej wyszlo.ja bardziej wyluzowana nie przemeczona a on jaki ucieszony z etaki zdolnyJak cos kupi to nie krytykuje i też jak coś gorsze to w podobny sposób że kiedyś bylo badziej udane(wedliny mieso) mało kto lubi krytykę.
Chwalić byle nie falszywie ale sie oplaca..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
krysia_G



Dołączył: 16 Lut 2010
Posty: 17

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: zagranica
PostWysłany: Sro Lut 24, 2010 11:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sluchaj Lady...tak mi sie wydaje ze pewnie mialas nie trafiona psychoterapie! poza tym...po ukonczeniu terapi grupowej zwykle kieruja na indywidualna! Bo sama grupowa nie jst wystarczajaca! To dopiero poczatek drogi...teraz musisz te swoje problemy opracowac indywidualnie z dobrym psychoteraputa! on powinie cie nakierowac na wlasciwe postepowanie i pomoc w przelamywaniu lekow! Ja widze ze ty jestes zupelnie zdezorientowana cala ta swoja sytuacja....ale uwierz ze mozna to wszystko poskladac do kupki....lekko nie ma...ale powrot do zdrowia,jak najbardziej mozliwy Smile tylko sie nie poddawaj i szukaj dobrego psychologa!
Pozdrawiam serdecznie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Czw Lut 25, 2010 9:03 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lady_a
Lady_a napisał:
Jedyne czego się dowiedziałam to to, że boję się dorosłości i odpowiedzialności.

a nie przyszło Ci do głowy, że właśnie to leży u podstaw Twojej nerwicy?
nie wiem, może się mylę, ale jak na mnie to to jest właśnie jej powód.
niestety ale jednym pobytem na terapii grupowej niczego nie załatwisz.
jeśli czujesz niedosyt to szukaj dalej. może w końcu trafisz na odpowiedniego terapeutę który pomoże Ci uporać się z nerwicą.
musisz jednak pamiętać, że mało który terapeuta daje gotową receptę i przepis na to jak postępować. do tego musisz dojść sama.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Lady_a



Dołączył: 28 Sie 2008
Posty: 73

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lut 26, 2010 7:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gosia85 napisał:
Lady_a
Lady_a napisał:
Jedyne czego się dowiedziałam to to, że boję się dorosłości i odpowiedzialności.

a nie przyszło Ci do głowy, że właśnie to leży u podstaw Twojej nerwicy?
nie wiem, może się mylę, ale jak na mnie to to jest właśnie jej powód.
niestety ale jednym pobytem na terapii grupowej niczego nie załatwisz.


Nie, nie przyszło mi do głowy, że to mógłby być powód, nie wiem, być może, ale nie zastanawiałam się nad tym. Przecież tyle się mówi o przyczynach nerwicy tkwiących jeszcze w dzieciństwie, że są to wyuczone, złe schematy, które są silnie zakorzenione w psychice. Faktem jest, że nie umiem sobie poradzić. Chyba rzeczywiście potrzebny mi jest jakiś antydepresant, bo ostatnio i depresja daje mi popalić. Ciągle siedzę smutna, popłakuję........Wciąż wspominam życie z przed choroby, jak to pięknie było wyjść na chociażby spacer, bez lęków, stresów, obaw, że coś mi się stanie. Dzisiaj jest to po prostu niemożliwe.
Wciąż obawiam się najgorszych chorób, a to że mam guza mózgu, a to że SM, nie potrafię się od tego opędzić.........
Do tego wszystkiego pokłóciłam się dziś z mamą. Leżałam zapłakana kiedy jedyne co od niej usłyszałam to "przestań wreszcie płakać" i jej monolog, że jej też jest źle, że ona też ma nerwicę, itd, itp........Powiedziała mi, że moim problemem jest to, że nie potrafię wybaczać. Rzeczywiście, nie potrafię i jest wiele takich ran w moim sercu, o których nie potrafię zapomnieć. Nie wiem czy to ma jakiś wpływ na mój stan.
Próbowałam się dziś dostać do mojej lekarki, niestety nie będzie jej jeszcze cały miesiącSad Przeraża mnie to, zostałam bez lekarza w momencie kiedy jest mi bardzo potrzebny.
Błagam dziewczyny, pomóżcie, powiedzcie jak radzić sobie w tych najtrudniejszych momentach, kiedy objawy stają się nie do zniesienia!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
krysia_G



Dołączył: 16 Lut 2010
Posty: 17

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: zagranica
PostWysłany: Pią Lut 26, 2010 8:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lady...przede wszystkim musisz zaakceptowac ten fakt ze masz nerwice..wypierajac ten fakt ze swiadomosci wcale sobie nie pomagasz! wiem ze to trune..ale od tego trzeba zaczac! jezeli chodzi o radzenie sobie w trudnych mometach.... to ja bardzo dlugo stosowalam cwiczenia z oddechem...moze nie dzialaja jak tabletka..ale systemytycznie robione,naprawde pomagaja! Ja juz sobie tak wyuczylam swoj orgamnizm ze w stresujacych sytuacjach..wlasnie sobie nim poagam Smile Ale przedewszystkim namawiam cie na psychoterapie! Naprawde jej potrzebujesz,zeby ruszyc z miejsca!
spokojnie...teraz jest ci bardzo ciezko ale to naprawde mozna pokonac...powoli,malutkim kroczkami! tylko ty najpierw musiasz sie dowiedziec co robic,co zmienic i wczym tkwi problem! W innym wypadku to jak walka z wiatrakami Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Lady_a



Dołączył: 28 Sie 2008
Posty: 73

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Mar 02, 2010 2:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Byłam wczoraj u lekarza ponieważ dłużej już tak nie mogę. Jakby mało było objawów nerwicowych przyplątał mi się jeszcze depresja:(
Lekarka zapisała mi Trittico i Oxazepam. Znacie może te leki, jakie macie doświadczenie?
Nie wykupiłam jeszcze i prawdę mówiąc boję się zacząć je zażywać. To jakieś błędne koło, mam już dość.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Wto Mar 02, 2010 9:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lady_a
tritico nie brałam.
oxazepam owszem- musisz pamiętać, że jest to lek z grupy benzodiazepin- silnie uzależniający- dlatego zażywaj go tylko i wyłącznie w "awaryjnej" sytuacji. może powodować senność, apatię, nadmierne wyciszenie.
czy oxazepam masz brać doraźnie? czy codziennie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Lady_a



Dołączył: 28 Sie 2008
Posty: 73

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Mar 03, 2010 11:03 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gosia85 napisał:
Lady_a
czy oxazepam masz brać doraźnie? czy codziennie?

No właśnie wiem, że on uzależnia ale mam go brać póki co codziennie 2x pół.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 6 z 8

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group