Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Nerwica

Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Łukasz1988



Dołączył: 18 Maj 2009
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Maj 18, 2009 11:41 am    Temat postu: Nerwica Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moja sytuacja wyglada następująco: Jestem studentem medycyny i od jakiegoś czasu mam poważne problemy; nieuzasadniony lęk, duszności, szybkie bicie serca i czasami kłucie, bóle głowy, nie wiem jak je określić, są to bóle rozległe, rozlane przedniej części głowy, drżenie rąk. Ale najpoważniejszym objawem jest zaburzenie pamięci, naprawde ma problemy z koncentracją i pamięcią. Zauważyłem również tiki nerwowe, ciągły niepokój i zmęczenie, jestem bardzo niespokojny podczas snu, budzę sie kilka razy w nocy (zwłaszcza nad rankiem, nawet co pół godziny) boję się wstać bo wiem że znowu będzie ta sama historia, czyli bóle głowy, pamięć itd.
Muszę powiedzieć że kilka lat temu( pierwsza i druga klasa gimnazjum) miałem smutne przeżycia w szkole: CODZIENNE zaczepianie starszych "kolegów", znęcanie się zwłaszcza psychiczne, fizyczne raczej rzadko, straszenie itd. Nie mogłem się poradzic rodzicom bo mój ojciec i tak by mnie nie zrozumiał a pozatym on był zbyt zapracowany, bałem sie tego zrobić wiec chodziłem do szkoly ze strachem, niechecia i caly czas czulem sie zle, plakalem w samotnosci, trwalo to 3 lata. Pozniej poszedłem do liceum i było naprawde lepiej, poznalem wspanialych ludzi i czulem sie dobrze w swoim otoczeniu, nastepnie dostalem sie na studia i bylo dobrze do dzisiaj, oczywiscie caly czas odczuwalem stresy zwiazane z egzaminami itd. ale nie byla to sytuacja dramatyczna. Jestem na 2 roku i od 2 tygodni nie moge skupic sie na niczym, czuje ze moj umysl nie pracuje tak jak dawniej, ciezko mi przyswajac wiedze. Jestem sam w Warszawie, nie mam z kim o tym porozmawiac. PROSZE O POMOC, CHCIALBYM SIE SPOTKAC Z JAKIMS SPECJALISTA W SPRAWACH NERWIC ITP. Mój nr tel. 791963194 , nr gadu gadu: 10740354 e-mail: listek17@vp.pl BŁAGAM O ODPOWIEDŹ I POMOC !!! Sad

Zmieniłam tytuł na bardziej odpowiedni / nowicjuszka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pon Maj 18, 2009 12:15 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jeśli szukasz psychiatry i/lub psychoterapeuty w Warszawie to mogę znaleźć dla Ciebie potrzebne informacje. jednak z tego co się orientuję to są to namiary na pomoc prywatną.
czy jesteś w stanie płacić za wizyty?
czy może wolałbyś na NFZ?
są to dość istotne kwestie i muszę wiedzieć kogo szukać Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Łukasz1988



Dołączył: 18 Maj 2009
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Maj 18, 2009 1:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za zainteresowanie.
Nie jestem zbytnio przy kasie wiec wolałbym jednak NFZ, jesli nic nie da sie zrobic to jakos zalatwie pieniadze i bede korzystal z wizyt prywatnych bo jak narazie to moja nerwica rujnuje mi zycie, jeszcze sesja przede mną wiec jest mi naprawde ciezko. Dziekuje jeszcze raz z całych sił. Jeśli uda Ci sie cos znalezc to napisz mi. Podalem nr tel. we wczesniejszej wiadomosci.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pon Maj 18, 2009 4:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dobra. poszukam Ci kogoś polecanego. Smile
tylko daj mi kilka dni.
jak tylko kogoś znajdę natychmiast dam Ci znać.
trzymaj się :*
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Łukasz1988



Dołączył: 18 Maj 2009
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Maj 18, 2009 4:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bede Ci bardzo wdzięczny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pon Maj 18, 2009 8:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

namiary już się szukająSmile
mogę Ci podać też kilka miejsc gdzie możesz zadzwonić i popytać o pomoc. bo z doświadczenia wiem, że jeśli chodzi o leczenie na NFZ to najczęściej trzeba swoje odczekać.
jeśliby się tak zdarzyło, że na wizytę u specjalisty będziesz musiał czekać wtedy idź do lekarza ogólnego i powiedz mu jak sprawy stoją. niech Ci coś przepisze- przynajmniej do momentu wizyty u psychiatry. potem to on już będzie Cię leczył Smile

te informacje wkleję w temat "Gdzie szukać pomocy" a jak dostanę już konkretne namiary to Ci je napiszę w tym temacie Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Anonimowa22
Zbanowany


Dołączył: 20 Mar 2009
Posty: 143

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 5 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Pon Maj 18, 2009 8:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dobra rada z tym pójściem do lekarza rodzinnego, mi do walki z nerwicą i depresją wystarczyły leki przepisane przez ogólnego, brałam 3 miesiące i jest ok
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Łukasz1988



Dołączył: 18 Maj 2009
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Maj 19, 2009 12:34 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chciałbym sprawdzic tak na powaznie czy mam nerwice czy nie bo to sa narazie moje mniemania ale chcialbym poprostu zasiegnac opinii specjalisty. Jeżeli chodzi o mije objawy, sa nastepujace; Zmęczenie i brak checi do wszystkiego, no moze poza snem, częste, rozległe bóle głowy zwłaszcza w przedniej częsci(płaty ciemieniowe i czołowe), niemoznosc koncentracji i skupienia sie np. na nauce, nieuzasadniony lęk, obniżenie sprawnosci umysłowej i pamięci ktora jeszcze jakis czas temu byla niezawodna(jestem na medycynie wiec dobra pamiec to priorytet), trudnosci w wysławianiu sie, pojawia sie jakanie, zacinanie, niewyrazna wymowa(wczesnie przypomne ze nie mailem z wymowa zadnego problemu), zaburzenia snu, ciagle "wiercenie sie" w nocy, kilka budze sie podczas snu, zwlaszcza rankiem i moj sen jest ciagle przerywany. Pojawiaja sie tiki nerwowe i dziwne czynnosci(tzn. tego typu tiki to zauwazylem juz jakis czas temu, nawet ok roku wstecz) typu;obgryzanie paznokci, ciagle zagladanie na internet (nawet bez konkretnej potrzeby), liczenie katów, skupianie uwagi np. na lezacym ołowku ktorego co chwila ukladam w innej pozycji. Ale najbardziej boje sie o moja pamiec bo przeciez jest dla mnie najwazniejsza.
Powiedzcie mi jesli wiecie czy takie zaburzenia pamieci i mniej wydajnejpracy mozgu sa trwale? Slyszalem ze stres niszczy polaczenia neuronalne, wiecie cos na ten temat? Bo dla mnie w tej chwili niezaburzona praca mozgu liczy sie najbardziej. prosze o odp. dziekuje z gory.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Wto Maj 19, 2009 8:05 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hmm...
z tego co czytam to mi tu pasuje kilka wersji:
a) masz zaburzenia nerwicowe i lękowe (choć czasem traktowane są jako tożsame)
b) masz depresję - w tym też może być depresja lękowa . objawy pasują, nawet bardzo.
c) ja bym mimo wszystko najpierw zgłosiła się do lekarza i powiedziała mu o trudnościach. niech skieruje Cię do neurologa lub bezpośrednio na TK głowy z kontrastem. nie twierdzę, że to jakaś poważna choroba czy coś, ale wiesz- zawsze lepiej taki stan skontrolować.

Łukasz1988 napisał:
czy takie zaburzenia pamieci i mniej wydajnejpracy mozgu sa trwale? Slyszalem ze stres niszczy polaczenia neuronalne, wiecie cos na ten temat?

szczerze? to pierwszy raz o tym słyszę.
a wierz mi- przeczytałam chyba kilkadziesiąt książek o depresji. i nigdzie nie było wzmianki na ten temat.
owszem- depresja i nerwica to zaburzenia, które tak jakby upośledzają pamięć i zdolność myślenia- ale stan taki trwa do uzyskania poprawy, czyli do momentu rozpoczęcia działania leków przeciwdepresyjnych. niektórzy nazywają to pseudodemencją- właśnie ze względu na trudności w nauce, wysławianiu się, tracenie orientacji- jednym słowem związane z cofaniem się. od demencji różni się tym, że pseudodemencja ma charakter przemijający, czyli nie zostawia po sobie żadnego śladu.

z doświadczenia Ci powiem, że nauka w depresji jest koszmarna, ale możliwa. ja będąc w głębokiej depresji zdawałam egzaminy nadal na 5 - ale kosztowało mnie to o wiele więcej pracy. i tak przykładowo- jeśli przed depresją nauka na egzamin trwała 2 dni to w trakcie choroby przyswojenie tej samej partii materiału trwało u mnie nawet do 5 dni.
masakra. ale dla upartego wszystko jest do zrobienia Smile

co do tych "diagnoz" to powiedziałam Ci tylko co ja uważam na ten temat. i chciałam zaznaczyć, że nie jestem lekarzem . jednak na temat depresji wiem chyba wszystko co można wiedzieć. zajmuję się tym problemem od ponad 4 lat. jednak jestem świadoma, że mogę się mylić.
dlatego radzę jak najszybciej skontaktować się z lekarzem. na początek ogólnym a w między czasie zapisać się do psychiatry.

a powiedz mi- dzwoniłeś już może gdzieś?
mam dalej szukać?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Łukasz1988



Dołączył: 18 Maj 2009
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Maj 20, 2009 12:25 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jezeli chodzi o dzialanie to zapisalem sie do lekarza ogolnego, powiem mu wiecej na temat objawow i zasugeruje wizyte u neurologa, moze jakies podstawiwe badania (glukoza, morfologia krwi itd.) i poprosze o jakies lagodne leki przeciwnerwicowe/depresyjne, oczywiscie nie otepiajace bo teraz czeka mnie ciezka przeprawa na uczelni (sesja letnia). A jezeli chodzi o psychiatre to nie szukalem zadnego bo tak naprawde nie wiem gdzie szukac i czy znajde dobrego, nie mam w tej materii zadnego doswiadczenia wiec jak masz na oku jakiegos sprawdzonego psychiatre w Wawie, ktory ma umowe z NFZ-em lub nie ma ale nie zrujnuje mnie doszczetnie to bylbym bardzo zainteresowany pomoca i wdzieczny jednoczesnie.
Nie wiem czy mam zglaszac sie na psychoterapie czy to juz na miejscu ustalic z psychiatra?
Dziekuje Ci Gosiu za rady i czekam na odpowiedź. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group