Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Nerwica ? Czy coś poważniejszego ?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tomakeo



Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 57

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Nie Sie 01, 2010 11:04 pm    Temat postu: Nerwica ? Czy coś poważniejszego ? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. Od kilku dni dzieje się ze mną coś nie tak. Zaczęło się od śmierci mojej babci u której z resztą mieszkałem od dziecka i była dla mnie "drugą" mamą. Przejdźmy więc do moich dolegliwości. Zacznę od tego, że mam problemy z oddychaniem. Wydaje mi się, że brakuje mi powietrza i wtedy się zapowietrzam. Dopada mnie to bardzo często. Drugim objawem jest kołatanie oraz nierównomierna praca serca (przynajmniej tak mi się wydaje). Strasznie przeżyłem odejście mojej babci ale też strasznie boję się o moje zdrowie. Dodam jeszcze, że kiedyś również miałem nerwice przez co zostałem hipochondrykiem.

Proszę o pomoc oraz wsparcie.
Dziękuje
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pon Sie 02, 2010 9:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tomakeo
to czy to nerwica czy depresja wyjdzie dopiero po dłuższym czasie.
depresję stwierdza się w momencie kiedy określone objawy trwają przez co najmniej 3-4 tygodnie.
jeśli czujesz że coś jest nie tak idź do lekarza ogólnego. poproś o skierowanie na podstawowe badania krwi oraz ekg.
być może to co przeżywasz związane jest z utratą osoby bliskiej ale warto wykluczyć na początek podłoże organiczne i wykluczyć czy potwierdzić choroby ciała.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Tomakeo



Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 57

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Pią Sie 20, 2010 2:56 am    Temat postu: Nerwica ? Czy może problemy gastrlogiczna ... Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.

Nie wiem jak zacząć, więc na początku opiszę moją sytuację w jakiej się teraz znajduję. Otóż od ok. 2 lat męczą mnie nocne bóle brzucha, jednak dopiero od 3 miesięcy są nieznośne. Dokuczają mi codziennie albo przynajmniej 5 dni w tygodniu. Są to bóle umiejscowione w prawej części brzucha i czasami promieniują do pleców i prawej łopatki. Ból najczęściej pojawia się ok. godziny 1.00 w nocy gdy tylko sobie o nim pomyślę. Zasypiam ok. godziny 6.00 nad ranem więc jest do dla mnie na prawdę męczące tym bardziej, że właśnie zbliża się rok szkolny, a nie wyobrażam sobie abym nie sypiał całą noc a rano do szkoły. Podczas bóli nie wymiotuje, nie mam gorączki, dreszczy, biegunki czasem jedynie pojawiają się nudności.
Dodam jeszcze, że miałem nerwice wcześniej. U lekarza bywałem tak często, że z panią z recepcji byłem na "ty".

I tu nasuwa się moje pytanie. Czy to nerwica ? Czy też poważna choroba gastrologiczna?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mala_mi
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Maj 2007
Posty: 3310

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 134 podziękowań w 134 postach


PostWysłany: Pią Sie 20, 2010 12:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Idz do lekarza koniecznie. Nikt ci tutaj nie postawi diagnozy jednak ze wiadomoze takie objawy wymagaja konsultacji lekarskiej. Szczegolnie ze objawy sie nasiliły. Tak czy siak marsz do lekarza, najpierw rodzinnego po skierowania na badania pod katem bardziej gastrologicznych problemow, jak to wykluczy to mozna sie nakierunkowac na nerwice.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
aljoro



Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: śląsk
Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Pon Sie 23, 2010 9:40 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pewnie mogą to być problemy o charakterze nerwicowym, lub reakcja na jakiś stres, ale równie dobrze może to być wszystko inne, więc wizyty u lekarza i niezbędnych badań chyba nie da się uniknąć.

usuń stronę www z podpisu.
w przeciwnym razie otrzymasz ostrzeżenie. po 3 ostach wylecisz z forum. to nie jest miejsce na reklamę!
Gosia85
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Tomakeo



Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 57

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Nie Sie 29, 2010 12:38 pm    Temat postu: Atak paniki ? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. Wczoraj miała miejsce dziwna sytuacja, która mnie przeraża do tej pory. Otóż zrobiliśmy sobie z sąsiadami grila. Wszystko było okej dopóki nie przyszedł pewien osobnik, którego nie powinno być. Atmosfera się zagęściła i punktem kulminacyjnym tego był jakiś atak. Nie mogłem uspokoić oddechu. Brałem takie dziwne wdechy jakby podwójne. Do tego doszły kołatania serca... biło jak szalone. Gdy wstałem rano poczułem taki ucisk w gardle, który czuję do tej pory. Czy to był atak paniki ? Dodam, że nie obeszło się oczywiście bez alkoholu na grilu.

nie zakładaj różnych tematów które opisują podobne przypadłości.
żeby było łatwiej coś Ci odpisać wszystkie Twoje posty z działu "Zdrowie psychiczne" połączyłam w jeden.
Gosia85
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pon Sie 30, 2010 2:45 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tak. to prawdopodobnie był atak paniki. szybkie nabieranie powietrza nazywane jest inaczej hiperwentylacją- nabierasz zdecydowanie więcej powietrza niż tak naprawdę potrzebujesz. dlatego też serce bije jak szalone- dla organizmu to "lekki" szok. hiperwentylacja pojawia się najczęściej w sytuacjach stresowych, przy nerwicy, silnej alergii czy uczuleniu.
ucisk w gardle również może być spowodowany wczorajszą stresogenną sytuacją.
co do hiperwentylacji - najłatwiej i najbezpieczniej poradzić sobie z nią zakładając na usta papierową torebkę i robić regularne powolne oddechy- tak długo aż zaczniesz oddychać w sposób najbardziej dla Twojego organizmu odpowiedni.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Tomakeo



Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 57

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Wto Sie 31, 2010 3:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki bardzo za odpowiedź. Uspokoiłaś mnie trochę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group