Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

nękanie psychiczne

Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
aramentis



Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 81

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Sty 12, 2008 9:43 pm    Temat postu: nękanie psychiczne Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witajcie,
mam problem, o którym gdzieś chyba już na forum wspominałam. Mianowicie, pewien chłopak od 8 lat nie daje mi spokoju, co jakiś czas wydzwania, obraża, niszczy opinię o mnie. Jako, że początkiem sprawy był dość wredny "kosz" którego dostał ode mnie w 4 klasie szkoły podstawowej, wnioskuję że jest chory psychicznie, skoro jeszcze o tym nie zapomniał.
na innym forum wyczytałam, że to może podejść pod kategorię przestępstwa "znecanie sie psychiczne i fizyczne". ALE, sytuacja która została tam opisana była duzo poważniejsza niż moja - tam w grę wchodziły również groźby i nachodzenie.
no i teraz pytanie - wiem, że niektórzy z was mają podobny problem. Czy robiliście coś w kierunku rozwiązania go na drodze sądowej? czy taka sprawa wogle miałaby szansę zostać w ten sposób rozwiązana?
jak sobie z tym radzicie? mnie to zaczyna wjeżdzać na psychikę, i przez niego raz już zmieniałam numer telefonu...
wogle, odpowiedzcie cokolwiek.....



-------------edit by drapaka--------------
temat przeniesiony do odpowiedniego działu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Sob Sty 12, 2008 10:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mialam tez kiedys taka sytuacje jak ty, nekal mnie chlopak z ktorym sie spotykalam ale jak zauwazylam ze z nim "cos nie tak" odrazu zerwalam znajomosc, byly grozby, smsy, nachodzenie,grozby samobojcze, nekanie, szarganie opinii i wyzywanie nie tylko mnie ale tez mojego chlopaka... w koncu moj chlopak sie zdenerwowal tym ze mnie obraza i nie daje spokoju, chcial sie spotkac ale tamten sie przestraszyl, postraszylam go tylko policja bo juz sil nie mialam no i... w koncu sie odczepil Neutral od czasu do czasu pusci tylko strzalke mi ( nie wiem po co ale ok ) ... wiec moze tez postrasz tego swojego policja...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
exullt
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2007
Posty: 759

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Sty 12, 2008 10:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja tez mialam nie dawno podobny problem Confused
Ja zadzwonilam do tego delikwenta poprasu i powiedzialam wprost "czy wiesz ze rozdawanie czyjegos nr komorkowego i danych osobowych bez wiedzy tej osoby jest karane??" i od tamtego momentu sie skonczylo. Ale mysle ze jakby nie odpuscil nie zawahalabym sie i udala sie na policje.
A mowilas komus o tym problemie?? Moze najpierw sprobuj wykorzystac pomysl Pituszki, powiedz twojemy chlopakowi, bratu, o twoim problemie i sprobujcie go wspolnie rozwiazac, zawsze we dwojke albo nawet wieksza paczka jest latwiej sobie poradzic z takim delikwentem Wink
Moze podobnie jak przesladowca Pituszki stchorzy bo nie bedzie chcial problemow z twoim chlopakiem badz bratem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
karioka
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Kwi 2006
Posty: 843

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Sob Sty 12, 2008 10:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No przeze mnie jeden chciał z dachu skakać Wink Dzwonił do mnie świr w środku nocy i powiedział,że jak nie spotkam sie z nim i z nim nie będę to skoczy z dachu. Wiecie co mu powiedziałam? "A bardzo proszę!" Myślicie,że skoczył? Skąd! Very Happy Teraz wiem,że gdyby było to naprawdę poważne,to mógłby skoczyć i w sumie mi głupio... Confused

Ale myślę w tym wypadku,że dziewczyny mają rację. Jeśli nie da rady "po dobroci" to idź na policję. Najlepiej z wykazem telefonów albo sms-ów.
_________________
I'm your little butterfly... Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Sob Sty 12, 2008 11:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

karioka taks amo ten chlopak mi grozil ze sie zabije ale powiedzialam mu do sluchu, raz jak zobaczylam go pod moimi drzwiami, pod blokiem jak wybieglam zdenerwowana jak dostale ode mnie lufe to wiecej pod blokiem sie nie pokazywal Confused
apropo policji... moj chlopak dzwonil do nich z zapytaniem co zrobic z tym fantem, ze mamy smsy z grozbami a on na to ze jezeli to jest telefon na karte to nie da sie nic zrobic Rolling Eyes huh... brak slow
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
aramentis



Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 81

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Sty 12, 2008 11:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dzięki dziewczyny za odpowiedź. nie mam jak sprawdzić z jakiego numeru dzwonił, bo to było z zastrzerzonego. co prawda miałam go kiedyś, ale poszedł do kosza razem ze złamaną kartą sim. raz go juz policją straszyłam, na 1.5 roku ucichło, ale nie wiem czy to wina tej groźby czy poprostu zmiany numeru, który niedawno jakims cudem udało mu się zdobyćSad teraz wznowiona sesja nękania zaczęła się od grudnia z tym że dopiero dzisiaj dowiedziałam się kto mi puszcza strzały z zastrzerzonego. o problemie wiedzą zarówno moi rodzice, jak i moj chłopak. wszyscy zgodnie i niezaleznie od siebie doradzili mi kolejną zmianę numeru. no ale ile można? nie chcę ciągle przed nim uciekać.
no a powiedzcie, co by dało powiadomienie o tym policji? co by mu mogli zrobić?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
exullt
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2007
Posty: 759

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Sty 13, 2008 12:56 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Generalnie policja to nie przebierajac w slowach zwykle cioty Exclamation Evil or Very Mad
Nie trawie tej instytucji Exclamation Jak juz to proponowalabym udac sie do prokuratury, oni juz szybko z nim zrobia porzadek jesli przedstawisz im sensowne dowody.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
aramentis



Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 81

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Sty 13, 2008 10:44 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dzięki. będę się starała jakoś go przyskrzynić Wink no a póki co, zobaczymy czy sie znowu odezwie.... ;/ albo może raczej kiedy się znowu odezwie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
drapaka
Przyjaciel forum


Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 832

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Nie Sty 13, 2008 11:36 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

aramentis to nie jest takie proste, nawet prokuratura może nic tu nie pomóc, zaraz ci wyjaśnię dlaczego.

Dominika156AR nie sądzisz, że gdyby w ogóle nie było policji to bałabyś się wychodzić z domu? Nawet nie wiesz ile ludzie zawdzięczają funkconariuszom, Owszem nie każdy jest w porządku, ale to jest tylko ich praca, a jak w każdej firmie i w każdej branży znajdzie się trochę karierowiczów co to mają ludzi w dupie.

A więc aramentis, żeby ci doradzić co najlepiej zrobić, muszę znać szczegóły, bo tylko to że ci puszcza sygnałki nie jest powodem do informowania policji czy jakiegokolwiek innego organu ścigania.
_________________
miłość uskrzydla, uczy latać
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
exullt
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2007
Posty: 759

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Sty 13, 2008 12:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wybaczcie mi ale policja mi w zyciu tylko zaszkodzila, wiele razy potrzebowalam ich pomocy i dali dupy na calej linii. Na szczescie dobry znajomy jest prokuratorem i nie dosc ze rozwiazal moj problem to jeszcze tych nie udolnych i przepelnionych chamstwem policjantow sprowadzil do pionu.
nie mam ZADNEGO szcunku do nich, zbyt wiele razy mnie zawiedli.
A ja poprostu jestem typem ktorej wystarczy raz zajsc za skore i wystarczy.
Jestem wtedy zlowrogo nastawiona do konca zycia, rzadko sie darza ze odpuszczam. Nie wiem czy to zle czy dobrze, mnie z tym dobrze. Dodam jeszcze ze sama pracuje z ludzmi i nie ktore zachowania naszej policji, i podejscie do przecietnego Kowalskiego jest ponizej krytyki, maja sie za instytucje bedaca ponad prawem Evil or Very Mad Zwykle Chamstwo Exclamation
Drapaka nie mowie ze nie ma ich byc tylko wprowadzilabym u nich troche wiecej dyscypliny i logiki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group