Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Natrętne myśli, -ZOLOFT- opinia na temat leku

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Weronika_1991



Dołączył: 21 Mar 2008
Posty: 30

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Cze 10, 2009 5:42 pm    Temat postu: Natrętne myśli, -ZOLOFT- opinia na temat leku Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witajcie. Mam problemy ze sobą od 2 lat prawie i chodze do psychologa, lecz same spotkania mi nic nie dają, więc przeszłam się do psychiatry który przepisał mi ZOLOFT. Mam problem taki, że prześladuje mnie ciągła głupia myśl i wszystko mi się z tym wiąze Sad Po prostu sobie nie radzę.

Nie wiem czy mam zaczynać brać ten lek, bo słyszałam wiele o skutkach ubocznych i że jest późnej problem w odstawieniu ich.

Czy mogę ZOLOFT zażywać w czasie gdy biorę pulmicort, alerius i singularair 10, gdyż mam astme oskrzelową i alergię.

Prosze o pomoc.

Pozdrawiam, Wera.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sro Cze 10, 2009 6:46 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja brałam Zoloft (lub jego zamienniki- to samo ale tańsze) przez prawie dwa lata. na początku miałam skutki uboczne, ale przetrzymałam je i potem było lepiej Smile brałam najwyższe możliwe dawki, które jednak po tych dwóch latach przestały działać więc dostałam inny lek.
i nie miałam najmniejszego problemu z odstawieniem.
w ogóle sertralina (substancja czynna leku) jest jednym z najbezpieczniejszych SSRI (jedna z nowszych grup l. przeciwdepresyjnych).
lekarze najczęściej przepisują go jako lek pierwszego rzutu.
także jeśli boisz się odstawiania to myślę, że nie masz czego- pod warunkiem że robisz to pod ścisłą kontrolą lekarza i tylko na jego zlecenie. (ale tak jest z każdym lekiem).
co do skutków ubocznych- występują one tak jak w każdym innym leku, ale z tego co wiem to podczas stosowania SSRI są one niewielkie (no chyba, że Tobie nie spasuje ten lek) i występują tylko w ok. 10-20 % ludzi którzy je przyjmują.
co do interakcji z lekami które bierzesz- to nie wiem.
powinnaś powiedzieć lekarzowi że chorujesz na coś jeszcze i że przyjmujesz inne leki. także ja przez rozpoczęciem leczenia radzę jeszcze raz skonsultować się z psychiatrą i powiedzieć mu nie tylko o swoich wątpliwościach ale przede wszystkim o leczonych schorzeniach.
ja mogłabym Ci powiedź na podstawie ulotki czy możesz je zażywać czy nie- ale to tylko teoria i wierz mi- w tym wypadku lepiej zdać się na wiedzę lekarza który ma doświadczenie w praktyce.

jednak gdybyś miała jeszcze jakiekolwiek pytania to pisz- postaram się w miarę szybko i rzetelnie na nie odpowiedzieć Smile

PS. nie wiem czy wiesz, ale lek Zoloft ma tańsze odpowiedniki- niektóre są nawet za 5-6 zł (więc zapytaj o nie w aptece). moja siostra brała te zamienniki i płaciła za nie 5,80 (warunkiem jest żeby były na chorobę przewlekłą). i to jest to samo- pytałam kilku lekarzy i farmaceutów więc myślę, że możesz kupić ich tańszą wersję Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Weronika_1991



Dołączył: 21 Mar 2008
Posty: 30

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Cze 10, 2009 11:45 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Powiedz mi Gosiu jakie Ty miałaś skutki uboczne i jakie najczęściej występują?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Czw Cze 11, 2009 12:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja miałam zawroty głowy- czasem tak silne że ciężko było ustać na nogach. przez parę dni też nie mogłam spać- choć dla mnie to nie była nowośćWink ale potem wszystko się unormowało.
czasem miałam mdłości- ale takie, że dało się wytrzymać.
i nie chciało mi się jeść. potem to się zmieniło.
natomiast nie odczuwałam żadnej senności- co po niektórych lekach miałam.
trzeba to po prostu przetrzymać. z czasem zażywania leku dolegliwości ustępują.
tylko musisz pamiętać, że nie wolno samemu zmiejszać/ zwiększać dawki bo to wcale nie wpłynie na zmniejszeniem skutków ubocznych. organizm musi się przyzwyczaić.
poza tym- poprawa zwykle następuje po 3-4 tygodniach regularnego zażywania leku.

a jaką masz dawkę?
i kiedy masz brać?
tak w praktyce- to wszelkie leki tego typu najlepiej (pierwszą tabletkę) przyjmować wieczorem- wtedy kiedy będziesz mogła sobie pozwolić na niedyspozycję i po prostu położyć się spać Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Weronika_1991



Dołączył: 21 Mar 2008
Posty: 30

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Cze 11, 2009 2:26 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam brać pół tabletki na noc. Miewałaś wymioty spowodowane przez ten lek ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Czw Cze 11, 2009 7:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie Smile tylko mdłości- raz większe a raz mniejsze Smile
ale nie wymiotowałam Smile
pół tabletki- ale jaka dawka? 75mg czy mniejsza?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Daniel292



Dołączył: 28 Cze 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Cze 28, 2009 9:36 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cześć. Ja miałem rok temu podejżenie astmy i brałem na raz Oxis Turbuhaler i Pulmicort Turbuhaler. Koniecznie powiadom o braniu tych leków swoich lekaży szczególnie o singulair. Ze swojego doświadczenia u mnie powodowało tiki, skurcze mieśni (nie do opanowania) ruchy mimowolne, nadmierną potliwość, nadpobudzenie, drżenie rąk ale i tak nie zwracałem na to uwagii(no tylko znajomii ) bo cały czas miałem zajebisty nastrój, czasami nawet w euforie Very Happy (na początku lecznia). Jeszcze takiego nigdy nie miałem w życiu. Ciesz się każdą chwilą z tym lekiem, bo niestety przestał na mnie po 6 miesiącach działać nawet przy maksymalnej dawce(200 mg) .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group