Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

"mrowienie" kończyn

Idź do strony Poprzedni  1, 2
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nitrox



Dołączył: 10 Cze 2007
Posty: 35

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sie 08, 2007 5:05 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Super, teraz doszło jeszcze do tego mrowienie w rękach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Extremal



Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Sie 25, 2007 8:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bierz duże dawki magnezu. Ja mam ten sam problem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Nedrin



Dołączył: 11 Sie 2007
Posty: 28

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Katowice
PostWysłany: Nie Sie 26, 2007 9:09 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Extremal napisał:
Bierz duże dawki magnezu. Ja mam ten sam problem.


A jeśli to nie pomoże? Ma brać 4x więcej? To nie działa w ten sposób ... Rolling Eyes

Skoro dużo czasu spędzasz w pozycji siedzącej, to być może powodem jest osłabione/spowolnione krążenie krwi. Zmierz sobie ciśnienie na początek ... zobaczymy, czy jest prawidłowe.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Nitrox



Dołączył: 10 Cze 2007
Posty: 35

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Sie 26, 2007 9:57 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przeszło mi to mrowienie jakieś 1,5 tygodnia temu. Dzięki za rady, pomógł ten magnez.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nensi



Dołączył: 29 Sie 2007
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sie 29, 2007 10:17 pm    Temat postu: MROWIENIE Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzieki za rade ten magnez naprawde pomaga Razz Razz Razz


----edit by emilka---
proszę nie pisać całych postów wielkimi literami
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
jaroslaw



Dołączył: 06 Lis 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lis 06, 2008 10:48 pm    Temat postu: Mrowienie w nogach Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,
od kilku dni zacząłem odczuwać mrowienie (zaburzenia czucia, ale nie jego zanik) w stopach, nogach a teraz w całej dolnej połowie ciała. Dodatkowo gdy pochylę głowę czuję nieprzyjemne naprężenie w części krzyżowej kręgosłupa. Mam 29 lat i raczej siedzącą pracę - wydaje mi się więc, że to od kręgosłupa (mam skoliozę w części lędźwiowej), uprawiam jednak sporty: rower, siatkówka.
Ostatnio przeczytałem że mrowienie kończyn może być objawem stwardnienia rozsianego i przyznam że zacząłem się bać Confused

Z góry dziękuję za odpowiedź.


temat przyłączyłam do tematu pokrewnego problematyką. emilka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Dona2



Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Pon Lis 24, 2008 8:24 pm    Temat postu: mrowienie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

U mnie też zaczęło się od mrowienia w nogach. Miałam zrobiony rezonans i okazało się, że to stwardnienie rozsiane. te objawy wystąpiły ponownie po roku. Na szczęście jestem pod opieką świetnego neurologa w Bydgoszczy, który zajmuje się głównie SM.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
krysteliusz



Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Cze 07, 2010 11:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mam 19 lat Wink
to moj pierwszy post wiec przepraszam za bledy Wink
pol roku temu mialem robione szczegolowe badania neurologiczne tzn tomografia glowy, eeg przeswietlenia kregoslupa itd... badania te byly zwiazane z dretwieniem polowy dloni ale doszedlem do wniosku ze to z przesilenia bo bardzo duzo cwiczylem podciaganie na drazku...wszYstko w badaniach wyszlo wporzadku natomiast okolo 4 miesiace temu zaczely mi mrowiec stopy i z kazdym kolejnym dniem mrowienie szlo coraz wyzej az doszlo do rak i klatki piersiowej a z czasem nawet i twarz... lekarze we wspomnianych przeze mnie wczesniej badaniach wykluczyli SM i inne choroby neurologiczne zwalili wine na nerwice co mam o tym myslec?? bralem ziolowe leki uspokajajace ktore zaproponowala pani neurolog typu persen przeszla tylko bezzsennosc, bralem rowniez leki psychotropowe po ktorycg bardzo zle sie czulem i je odstawilem... caly czas mam takie same uczucie mrowienia w calym ciele i nic nie przechodzi.... czekam na odpowiedz co to moze byc io gdzie sie z tym udac... moze jakies dodatkowe badania lub propozycje lekow?? z gory dziekuje Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
telepatia



Dołączył: 02 Cze 2010
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Cze 13, 2010 3:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mój ojciec też ma zimne stopy i mrowią go.
Ale jest po wymianie stawu kolanowego (miał wymiane w styczniu)
Z tym że czuje to w dwóch nogach,a operowaną miał tylko jedną.
Nie wiem czy to ma jakieś powiązanie...
Choć przd zabiegiem tego nie było.
Skarży się też na ostrogi.
Neutral
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
jacekC1



Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Mar 29, 2011 9:46 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

postaraj się o skierowania, na badania, do neurologa, jesli jestes z gdanska to pani dr seweryna konieczna powinna Ci pomoc, mi pomogla, tyle ze przy kręgosłupie, drętwiała mi lewa strona ciala
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group