Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Palenie i picie podczas ciąży

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Yalissea
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 1395

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Cze 17, 2007 4:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tu pisałam troszeczkę na temat picia alkoholu w czasie ciaży, możesz zerknąć.

http://www.biomedical.pl/forum/1-vt1981.html?start=0

Podczas palenia papierosów w ciąży płód nie otrzymuje wystarczającej ilości tlenu, który jest potrzebny do prawidłowego wzrostu i rozwoju.
Płód wdychający dym tytoniowy, często zapada na choroby płuc, oskrzeli, zwieksza się ryzyko wystąpienia astmy oskrzelowej u dziecka a także przewlekłego zapalenia ucha środkowego, które jest przeczyną głuchoty dziecięcej.
Płód, podczas palenia, ma kontakt z 4.000 tys. substancjami chemicznymi.
Palenie w ciąży powoduje też wzrost ryzyka wystąpienia wad rozwojowych płodu.

Naprawdę warto się poświęcić dla zdrowia swojego malucha.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
edytka



Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 61

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Sro Cze 20, 2007 10:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a czy można wypić piwo bezalkoholowe?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mama Julki
Przyjaciel forum


Dołączył: 31 Maj 2006
Posty: 210

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Cze 20, 2007 10:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czy mozna to nie wiem Rolling Eyes Ale juz pisalam zreszta Aga xs rowniez ze pilysmy piwo bezalkoholowe.Nasze dzieci sa zdrowe wiec chyba nie ma zagrozenia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Aga xs
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 508

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: warszawa
PostWysłany: Sro Cze 20, 2007 11:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dokladnie,mysle,ze nic sie nie stanie jak raz na jakis czas napijesz sie takiego piwa,przeciez jak sama nazwa wskazuje jest bezalkoholowe. Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
annaa



Dołączył: 11 Lip 2007
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lip 11, 2007 8:04 pm    Temat postu: dzidzia Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z tego co wiem to polecana jest lampka czerwonego wina wieczorem albo popoludniu...oczywiscie nie codziennie....poza tym jak wypijesz jedno piwo to nic sie dziecku nie stanie....bo dajmy na to jak nie wiedzialas o ciazy to pilas sobie piwo i nagle co STOP?? nie robmy z siebie kalek...jedno piwko od czasu do czasu Ci nie zaszkodzi...a jesli chodzi o papierosy...to chodze do najlepszego w mojej okolicy ginekologa i pytalam sie o papierosy....powiedzial ze conajmiej poltora roku przed zajsciem w ciaze trzebaby nie palic zeby dziecko nie mialo stycznosci z cala ta nikotyna...a skoro organizm potrzebuje i wierci nam dziure ze chce zapalic to mozna jedna czy dwie ale na tym koniec....wykluczyc palenie mozna w 7 juz miesiacu w gore no u gdy sie karmi piersia...ale jedno jest pewne...ile lekarzy tyle teori na ten temat...wiec jesli masz ochote na piwo...to nic sie nie stanie...ja lubie sobie wypic jedno na dwa tygodnie i czuje sie dobrze...co do palenia...to roznie to bywa:) Wsluchaj sie w siebie Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
chantal



Dołączył: 03 Maj 2008
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Maj 03, 2008 3:17 am    Temat postu: palenie a ciaza Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jestem w 25 tygodniu ciazy i pale papierosy ...bardzo chce rzucic palenie ale nie moge bo gdy bardzo duzo stressu przezywam.,to nie mam wyjcsia i musze zapalic jest to silniejsze odemnie....staralam sie nie palic ..nie palilam nawet juz 2 tygodnie ale gdy sie zdenerwuje i nie wie co z czyms poczac to siegam po papierosa bo innacze nie moge sie uspokoic......jestem swiadoma jakie ryzyko niesie palenie podczas ciazy ..i to jest naprawde przerazajace ze dla mojego dziciusia nie moge z palenie zerwac

Dlatego prosz was o pomoc



-----edited by emilka-----
przyłączyłam temat do istniejącego na temat palenia i picia w ciąży
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Sob Maj 03, 2008 9:36 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

niby 25 tydzien to nie poczatek - wtedy kiedy jest najwieksze zagrozenie. udaj sie do lekarza, byc moze ma jakies leki ktore zahamuja napływ nikotyny do płodu- lub w niewielkim stopniu zmniejsza Neutral.
jak duzo palisz w ciagu dnia?
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
szara



Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 44

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Maj 03, 2008 11:27 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy Ty aby na pewno jesteś swiadoma tego co robisz tej malutkiej osobie paląc papierochy? Mam syna, staramy się z mężem o drugie dzidzi. Gdy rodziłam syna obok mnie na porodówce rodziła dziewczyna która paliła pety jak tTy będąc w ciąży. Nie zapomnę do dzisiaj jak położne na nią okropnie patrzyły, bo dziecko zamiast urodzić się różowiótkie, ładne jak moje to było szare, w zielonych, zgniłych wodach. Do tego musiało iść od razu do inkubatora. Sorry, ale chyba to zrozumiesz dopiero jak urodzisz, i nie wiem czy sobie wybaczysz jak urodzi się z jakimś defektem czy chorobą nie daj BOŻE. Acha i nie mów że nie można rzucić palenia . Ja jak tylko się dowiedziałam ,że jestem w ciąży to rzuciłam to świństwo, a paliłam nie mało. Rzuć to Arrow jeśli chcesz mieć ZDROWE DZIECKO !!!!!! Crying or Very sad Pozdrowienia . Odezwij się jak Ci idzie . Powodzenia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Sob Maj 03, 2008 12:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

szara Tobie łatwo powiedziec...ale jesli ktos pali nałogowo to nie tak łatwo jest powiedziec "nie" ! ... moja mamuska jak była ze mna w ciazy to tez paliła ale po 3cim trymestrze i urodzilam sie zdrowa, rozowa itp Smile
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
szara



Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 44

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Maj 03, 2008 9:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy aby szanowne koleżanki bez urazy ale nie myślą wyłącznie o sobie? Nie chcę nikogo obrażać ale sorry drażni mnie ten "świadomy wybór". Ale na co świadomy.....? Na to że mogę mieć nie takie dziecko jakie sobie wymarzyłam, zaplanowałam itp. Czy waszych mężczyzn to też świadomy wybór? Zgadza się na to? Przecież dziecko jest też jego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group