Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Białe krostki na penisie/mosznie (prawdopodobnie prosaki)

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
KOBIETA



Dołączył: 01 Sie 2006
Posty: 424

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Krakow
PostWysłany: Wto Wrz 12, 2006 1:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jasne ze prawda. Popieram Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Karolina86



Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 158

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Wto Wrz 12, 2006 3:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Prawda i tylko prawda, największa prawda ze wszystkich prawd lol
Pozdrawiam Wink
zobaczysz, że Twoja kobieta nawet na to nie zwróci uwagi...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Yalissea
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 1395

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Wrz 12, 2006 4:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ale jeżeli to wygląda tak jak na obrazku podanego linku, to naprawdę się tym nie martw.

A tak na marginesie...

Karolina86 napisał:
Takie prosiaki ma prawie każdy mężczyzna


Dobry był ten tekst, mała literówka, a tyle radości Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gość










PostWysłany: Wto Wrz 12, 2006 4:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dziękuję wam drogie panie za pomoc Smile

pozdrawiam
Powrót do góry
Karolina86



Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 158

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Wto Wrz 12, 2006 7:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Yalissea napisał:
Karolina86 napisał:
Takie prosiaki ma prawie każdy mężczyzna


Dobry był ten tekst, mała literówka, a tyle radości Wink


oj nie zauważyłam lol
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
comet



Dołączył: 27 Cze 2006
Posty: 325

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Wrz 13, 2006 2:11 pm    Temat postu: Nie przesadzacie? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie przesadzacie Moje Panie?!
Tutaj chyba higiena ma największe znaczenia,
tam też trzeba używać mydełka.
No i zawsze można się obrzezać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Karolina86



Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 158

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Sro Wrz 13, 2006 9:49 pm    Temat postu: Re: Nie przesadzacie? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

comet napisał:
Nie przesadzacie Moje Panie?!
Tutaj chyba higiena ma największe znaczenia,
tam też trzeba używać mydełka.
No i zawsze można się obrzezać.

o co chodzi?
to nie chodzi o higiene..
taka jest natura penisa..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kwarek



Dołączył: 11 Wrz 2006
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sro Wrz 13, 2006 10:26 pm    Temat postu: Re: Nie przesadzacie? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

comet napisał:
Nie przesadzacie Moje Panie?!
Tutaj chyba higiena ma największe znaczenia,
tam też trzeba używać mydełka.
No i zawsze można się obrzezać.


mydełka sobie nie żałuję i nigdy nie żałowałem
mam zapewne rozumieć że tobie obrzezanie pomogło
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
KOBIETA



Dołączył: 01 Sie 2006
Posty: 424

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Krakow
PostWysłany: Sro Wrz 13, 2006 10:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

comet jest ostry facet i czasem przydalo by mu sie tym mydelkiem jezor wyszorowac Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
monk



Dołączył: 02 Gru 2006
Posty: 0

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Gru 02, 2006 9:45 pm    Temat postu: Re: Białe plamy na penisie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

doti1201 napisał:
u mojego chlopaka pojawily sie biale plamy na penisie pod napletkiem. ostatnio uzywalismy oliwki bezzapachowej johnson&johnson. czy to moze miec jakis zwiazek? nic nie boli i nie piecze. doszly jeszcze lekkie pekniecia naskorka. jak mu pomoc? jak sie tego pozbyc? czy konieczna jest wizyta u lekarza? a moze jakies domowe sposoby i odpowiednia pielegnacja? pomozcie,prosze.


Nie jestem wprawdzie specjalistą, ale z twojego opisu wynika, że najprawdopodobniej jest to rogowacenie białe (inaczej: leukoplakia). Mam podobne objawy - białawe wydłużone plamki o lekko chropawej i twardawej powierzchni, które rozciągają się w pasemka odchodzące od nasady wędzidełka i rozrastają dookoła napletka. U mnie obejmują one już cały obwód napletka, powodując jego ściągnięcie i zwężenie na tyle znaczne, że obnażenie żołędzi jest już dość trudne i bolesne (można powiedzieć, że jest to specyficzna forma stulejki). Ponieważ ta zmieniona zrogowaciała i stwardniała tkanka jest nieelastyczna, często dochodzi do jej pękania w stanie erekcji (zwiększenie objętości ciał jamistych penisa powoduje powstanie silnego napięcia przewężonego napletka i w konsekwencji jego pękanie wzdłuż nieelastycznej tkanki), szczególnie w wyniku tarcia (np. podczas stosunku). Pęknięcia te są bardzo bolesne i piekące, bo pęka też żywa tkanka pod zrogowaceniem, natomiast same zrogowaciałe plamki nie pieką i nie bolą (co jest zresztą zrozumiałe - jest to przecież martwa tkanka). Zmiany mogą się pojawić także na żołędzi penisa - mają one wtedy postać białawych wykwitów na powierzchni żołędzi i powodują jej twardnienie, ściąganie i deformację (znam z autopsji). Niestety leukoplakia samoistnie nie zanika - konieczne jest stosowanie preparatów witaminy A złuszczających zrogowaciałą tkankę (np. Retin A - ostatnio trudno dostępny w aptekach i niekoniecznie skuteczny; podobno stosuje sie także propolis w postaci aerozolu lub wodnego roztworu, ale sam nie stosowałem - poza tym w aerozolu jest 60% spirytusu rektyfikowanego (sprawdziłem w aptece) - może trochę piec...), ale najczęściej nieodzowne jest usunięcie zmian, o ile ich charakter i umiejscowienie na to pozwala, poprzez wymrożenie (krioterapia) lub laserowo. Często konieczne jest usunięcie całego zmienionego chorobowo napletka (obrzezanie). Proponuję nie zwlekając udać się do dermatologa lub urologa (najlepiej do jakiegoś niepublicznego ZOZ-u - wizyta jest wówczas płatna, ale tam nie powinni raczej zlekceważyć problemu). Nie ma żadnych domowych sposobów na pozbycie się zmian, a wszelka zwłoka jest niewskazana ze względu na to, że leukoplakia zaliczana jest do stanów przednowotworowych skóry i może rozwinąć się w nowotwór (także złośliwy). Trzeba więc bezwzględnie zrobić biopsję tkanki i badanie histopatologiczne, żeby wykluczyć lub potwierdzić możliwość zmian nowotworowych i zastosować odpowiednią terapię. Radzę nie czekać - zdecydowanie się to nie opłaca. I bez paniki - to tylko może być stan przedrakowy, ale wcale nie musi. Pozdrawiam i trzymam kciuki!

P.S. Podaję linki do stron o leukoplakii - ale możecie też sami sobie coś wyszukać w googlach (są dobre strony w jęz. angielskim, zdaje się, że także ze zdjęciami).
Ale lojalnie uprzedzam i przypominam - to nie zastąpi wizyty u specjalisty. Nie czekajcie, tylko za telefon i rejestrować się. Powodzenia!

resmedica.pl/zdart12008.html
dermatologia.waw.pl/leukoplakia.html

---- edit by Paweł:
Prosze nie dawać linków do stron jeśli można je łatwo znaleść w sieci, prosze też o nie podawanie innych forów z którymi nie prowadzimy współpracy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Następny
Strona 2 z 13

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group