Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Kostniak

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Onkologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kamileczkaaa



Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 25

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Gliwice
PostWysłany: Pią Kwi 06, 2007 9:56 pm    Temat postu: pytanie o kostniaka Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam, ma ktos moze jakies informacje na temat kostniaka szyjki kosci udowej?? jakie jest prawdopodobinstwo przerzutów? nawrotów choroby? czy lczenie jest tylko operacyjne (kostniak ten powoduje olbrzymie bóle)? z góry dziekuje za informacje
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
zuza1705



Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Paź 31, 2007 3:40 pm    Temat postu: kostniak Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie, u mnie również wykryto kostniaka przy RTG zatok (dzisiaj), tydzień wcześniej miałam robioną Tomografię komputerową głowy i nic nie wykazało... zobaczymy co będzie dalej.

Kubekja, życzę Ci dużo spokoju i pogody ducha w tych trudnych dniach. Na pewno operacja przebiegnie pomyślnie i szybko wrócisz do zdrowia! Napisz jak się czujesz po powrocie do domu.

Jeśli czegoś się dowiem (mam koleżanki na medycynie) napiszę.
Pozdrawiam, zuza1705.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
edytap77



Dołączył: 13 Mar 2008
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: SKOCZÓW
PostWysłany: Czw Mar 13, 2008 9:23 am    Temat postu: Mam Kostniaka Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam
2 lata temu zauważyłam, że na lewej stronie czaszki mam zgrubienie. Troche mnie to wystraszyło więc poszłam do lekarza, który stierdził, że taka już moja uroda i to nic takiego.
Teraz w lutym koleżanka postraszyła mnie że powinnam jednak sobie to zbadać i sprawdzić dokładnie co to jest.
Neurolog skierowała mnie na TK głowy i wyszło że jest to zgrubienie zewnętrznej kości czaszki i że zmiana odpowiada łagodnej odmianie kostniaka. Neurochirurg oraz onkolog radzą to usunąć.
Strasznie się tego boję czy ktoś z Was miał podobną sytuację czy operacja to dobre rozwiązanie.


----edited by emilka----
temat przyłączyłam do tematu o kostniaku
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ewela17



Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sie 17, 2009 9:36 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cześć
Mam na imię Ewelina,dziś dowiedziałam się ze mam kostniaka w zatoce czołowej lewej.Mam 17 lat i kostniak ma rozmiar 3x2,5 cm.Bardzo boje sie leczenia,jutro będę wiedzieć ponieważ idę na kontrolę.nie wiem co dalej będzie.jestem załamana tym co zobaczyłam na zdjęciu Rtg i na opisie.
Pozdrawiam wszystkich
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
justynka101



Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sie 26, 2009 7:46 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witaj Ewelina..
Ja nazywam się Justyna i mam 19 lat.. Niedawno przechodziłam to samo co Ty teraz.. Również miałam do czynienia z kostniakiem.. Znajdował się dokładnie w tym samym miejscu co Twoj "stworek".. Niestety..To nic łatwego.. W październiku ubiegłego roku przechodziłam operacje w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie... OPeracja była konieczna w moim przypadku.. I powazna..;(( Co Tobie proponują lekarze?? Nie bede pisała za dużo,gdyz nie chciałabym Cie jakoś nastraszyć czy coś w tym stylu..
Jesli coś to napisz mi co chciałabyś wiedziec..Chętnie pomogę.. Choć nadal nie łatwo mi o tym mówic..;(
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ewela17



Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Sie 29, 2009 9:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cześć Justyna
Dziękuje Ci bardzo że odpisałaś.Nadchodzi 1 września czyli szkoła się zaczyna a ja nie wiem jak to będzie.Bardzo się denerwuje i jest mi bardzo ciężko.Lekarze z Ostrowa Wielkopolskiego lekceważą tą chorobę twierdza ze to nic poważnego a na bóle głowy to mówią ze z tym idzie żyć.W szkole nie mogę pozwolić sobie na to żeby bolała mnie głowa ale lekarzy to nic nie interesuje.Jeżeli mogłabyś mi napisać to bardzo bym cie prosiła żebyś mi napisała mniej więcej jak wygląda taka operacja,jak długo dochodzi się po niej jakiej wielkości są blizny.Bardzo byłabym Ci wdzięczna za informacje bo nerwy mnie wykończą.Lekarze w klinice w Poznaniu powiedzieli mi że operacja jest konieczna ponieważ kostniak jest duży.Musze mieć badanie KT ZATOK i będę miała wyznaczony termin na OPERACJE której strasznie się boje.Proszę Cie o jakie kolwiek informacje,będę wdzięczna.
POZDRAWIAM CIE
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
justynka101



Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sie 31, 2009 5:46 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hej,
Na początku będac u lekarza pierwszego kontaktu(laryngolog),mówiono mi,ze operacja nie jest konieczna.. Podobnie jak Tobie-że z bólami da sie żyć.. Ja nie wytrzymywałam tego napięcia.. Ten stres i wogóle.. Tata załatwił mi konsultację w Szpitalu Wojskowym w Warszawie..(Ul.Szaserów). Tam dowiedziałam sie,ze operację trzeba przeprowadzić i to jak najszybciej.. Na nią nie czekałam długo.. Odbyła się 5 października.. Trwała ponad 5 godzin i podobno nie należała do łatwych... Po niej nie czułam sie zbyt dobrze.. Wymiotowałam,choć to nie było wskazane w moim przypadku.Usunięto kostniaka poprzez cięcie wiencowe.. Tzn.wycięcie paska wlosów od ucha do ucha.. O szerokości około1,5cm. Mój kostniak miał wymiary 2x3cm. Operacja polega na tym ,że sciagają część skóry głowy od miejsca wycięcia włosów do tego momentu aż będzie im wygodnie wydostać guz. U mnie np. bylo to do okolic pod nosem..;( Potem wyciągana jest kosć czaszki i usuwany kostniak..Brzmi okropnie,wiem.. No ale trzeba to przezyc zeby wiedziec co to wszystko znaczy..Blizna jest,ale niewidoczna.. Bardzo ładnie się goi..Co prawda na poczatku swędzialo,ale to bylo normalne.. Trzeba blizne natłuszczac...
Nie martw się tym wszystkim.. Musisz być przygotowana na stres i wogóle,ale to minie... Ja o tym wiem..
Jeśli jeszcze coś chcesz wiedziec to pisz.. Chętnie pomogę..Sama w poniedziałek jadę na kontrolne badania.. Napisze jak coś;*
Pozdrawiam;*
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ewela17



Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Wrz 01, 2009 4:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No hej.
Bardzo Ci dziękuje że odpowiedziałaś mi na moje pytania.Rzeczywiście brzmi to strasznie ale wiem ze będzie ciężko.Ty też miałaś dużego kostniaka a ja mam 3x2,5cm.Bardzo się boje i jeszcze ta operacja taka nie przyjemna.Powiedz mi jeszcze jak długo leżałaś po tej operacji w szpitalu?Zależy mi na tej operacji bo ja już nie mogę wytrzymać tego bólu wiec wole ta operacje mimo tego ze się bardzo boje.Jeżeli nie będę wiedziała jeszcze czegoś to napisze do ciebie.papa POZDRAWIAM CIE.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
justynka101



Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Wrz 01, 2009 5:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ewelina,ale to wiesz.. Każda sytuacja jest inna.. Każdy z nas ma inny organizm-jedni maja silny,a inni nie.. Mi np.powiedziano,ze sa pod wrazeniem tego,ze po tak ciezkiem operacji tak szybko zaczelam dochodzic do siebie... A ja po prostu wierzylam.. Bałam sie,ale wiedziałam,ze strach mi nie pomoże.. Może jedynie zaszkodzić.. Musisz być dobrej myśli.. Operacja, faktycznie to bardzo nieprzyjemna sprawa.. Po niej (na poczatku)nie wygląda się normalnie.. Miałam całą siną twarz.. Byłam spuchnięta.. Ale po kilku tygodniach (ponad3)zaczelam wracać do siebie.. W szpitalu lezałam prawie 2tyg.. Potem lekarstwa i do domu..
Ja równiez bardzo cierpiałam na bóle głowy.. Miałam tzw.Światłowstręt..(Nie mogłam patrzeć na swiatło..).. Teraz nie jest zupełnie idealnie,no ale gdy pomyślę,że kostniak mógł urosnąć do momentu,ze aż mózg by mi rozsadziło(słowa lekarza),to jestem zadowolona,ze mam to za sobą.. Modlę się teraz by kolejny rezonans,ktory jak juz mowilam mam w poniedzialek, by wykazal,ze jestem zdrowa.. Nie chce przechodzic kolejny raz tego samego!!! Nie wiem czy bym to przetrzymala..;(;(;(
Mam pewne obawy bo wczoraj np.mialam straszne wycieki z nosa..;( Lekarz powiedzial,ze nie jest to takie normalne i ze muszę pojawić się szybciutko w szpitalu w W-wie na konsultacji..-Ze cos sie moze dziać..;( Boje sie..;((
Pozdrawiam serdecznie;*
3maj się;*
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ewela17



Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Wrz 01, 2009 10:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ciesze się ze Cie poznałam bo już wiem czego mogę się spodziewać.Boje się ale wiem ze muszę się poddać tej operacji bo to mi pomoże a nie zaszkodzi.Ja też mam raczej silny organizm i mam nadzieje ze tez w miarę szybko dojdę do siebie.W styczniu mam 18stke i nie wiem jak to będzie bo....1 października mam badanie KT ZATOK i z wynikami jadę do kliniki w Poznaniu tam będę miała wyznaczony termin na operacje.Bardzo bym chciała już mieć ta operacje0zeby pozbyć się bólu i jakoś świętować te urodziny.Mam nadzieje ze u Ciebie będzie wszystko ok czego bardzo Ci życzę.Mi lekarze powiedzieli ze KOSTNIAK NIE ROŚNIE rozumiesz to??ja już nie wiem któremu lekarzowi wierzyć czy temu który mówi ze to nie rośnie czy temu który za wszelka cenę mnie kwalifikuje do operacji.Wiem jedno zgodzę się na operacje bez gadania chociaż bardzo sie boje ale wiem ze tak musi być.Ja życzę Ci pomyślnego wyniku badania i dużo zdrówka.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Onkologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group