Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Narkoza i powikłania - PROSZĘ O POMOC

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Katka



Dołączył: 10 Mar 2006
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Mar 10, 2006 3:44 pm    Temat postu: Narkoza i powikłania - PROSZĘ O POMOC Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Proszę o pomoc
Moja serdeczna przyjaciółka w dniu wczorajszym miała mieć zabieg laparoskopii przy znieczuleniu całkowitym. Niestety zabieg ten nie doszedł do skutku, gdyż starciła przytomność. Została zaintubowana i rzewieziono ją do szpitala klinicznego na oddział intensywnej terapii. Lekarz prowadzący poinformował nas, że zostały podane
jej środki usypiające, gdyż po wybudzeniu chciała zerwać z siebie aparat intubujący a jest poddawana zabiegowi "sciagania powietrza z organizmu". Czy to oznacza, że przy podawaniu znieczulenia zostało jej wstrzyknięte powietrze do żyły? Jakie mogą być skutki takiej komplikacji? napewno nie oddychała samodzielnie przez jakas chwilę, dziś ma być
poddana tomografi głowy by sprawdziś móżg.
Obajwy neurologiczne podobno są prawidłowe, lecz na komendę lekarza proszę ścisnąć mnie za rękę - nie zrobiła tego. Było to sparwdzane w momencie wybudzania się z narkozy.
Proszę o informacje co moglo się przydarzyć podczas znieczulenia? Jakie mogą być komplikacje i ewentualne sposoby leczenia.
Bardzo proszę o pomoc i z góry serdecznie dziękuję.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
malutka20



Dołączył: 06 Lut 2006
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Mar 11, 2006 12:38 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jasne że to z narkozy!!!!!I dlatego właśnie nie warto przy byle jakich zabigach nie warto decydować się na narkoze!!! Co można zrobić porostu męczyć nekarzy ktorzy w niewałaściwy sposob tą narkoze zrobili, tutaj były ewidentnie łamane prawa pajenta, można spobowac nawet zagrozić sądem, bo lekarze w naszym kraju czują się bezkarni, psuc umieją a leczyć nie chcą!! Aha i laparoskopia była robiona i czy konieczne naprawde było to znieczulenie ogólne, czy to tylko dla lekarzy wygodnictwa? A podczas znieczulenia mogą wydarzyć (ale nie powinny widocznie lekarze popelnili błedy), przedwszystkim nie powinny jej mieć osoby z wadami serca i uczulone na dany lek znieczulajacy, jest też wiele innych chorob podczas ktorych nie powinno zostać zastosowane tego typu znieczulenie. Czy Twoja przyjaciółka napewno miała przed tym zabiegem zrobione wszystkie potrzebne badania? Czy jest alergiczką? Pozatym te leki uspokajajace po takim zajsciu to głupota, one przecież obniżają ciśnienie i mogą razem z innymi lekami doprowadzić do zgonu!!! naprawde wydaje mi się że lekarze byli niekompetentni i Towaja koleżanka teraz musi przez to cierpieć Crying or Very sad Mam nadzieje że wyjdzie z tego i wróci do zdrowia!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
bor38



Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: KIELCE
PostWysłany: Pon Sie 16, 2010 8:23 pm    Temat postu: NARKOZA Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bardzo proszę o pomoc moja matka lat 64 miała mieć usunięte kamienie z dróg żółciowych gastrospopią pod narkozą po zabiegu okazało się że przy przebudzeniu stwierdzono brak oddechu z podejrzenie obrzęku płuc od razu trafiła na r kardiologie tu ją znowu uśpiono aktualnie upłyneło już kilka dni jest cały czas pod respiratorem próbowano raz ją obudzić ale podobno ma swój oddech za słaby by funkcjonować proszę o pomoc co dalej jestem załamany
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mala_mi
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Maj 2007
Posty: 3310

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 134 podziękowań w 134 postach


PostWysłany: Pon Sie 16, 2010 8:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bor38 ale jak my mozemy pomóc? Niestety, widocznie nastąpiły powikłania, nic nie da się chyba zrobić trzeba czekać aż sytuacja się ustabilizuje na tyle aż będzie można mamę wybudzić. Nie załamuj się, tylko walcz, Twoja mama Cię teraz potrzebuje. Będzie dobrze.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
bor38



Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: KIELCE
PostWysłany: Wto Sie 17, 2010 5:08 am    Temat postu: NARKOZA Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

MOŻE ZNACIE JAKIŚ SPECJALISTÓW LUB UZDROWICIELI KTÓRZY RADZĄ SOBIE W TAKICH SYTUACJACH
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group