Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

narkotyki a ciąża

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Sro Wrz 23, 2009 11:02 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Trzeba pamiętać,że narkotyki mają wpływ na nienarodzone dziecko ponieważ przenikają przez łożysko. W efekcie może dojść do zaburzeń wchłaniania potrzebnych substancji dla dziecka co w konsekwencji spowoduje problemy rozwojowe, wady itp . Oczywiście zażywanie narkotyków w trakcie ciąży może tez spowodować poronienie czy chociażby przedwczesny poród . Wiadomo tez nie od dziś ,że dziecko również sie uzależnia. Rodzi sie zazwyczaj z niską wagą urodzeniową, niedotlenieniem i syndromem odstawienia.
Miejmy nadzieję,że Twój jednorazowy( ?) wyskok z narkotykiem jednak nie miał wpływu na rozwój maluszka.
Na Twoim miejscu jednak porozmawiałabym z lekarzem o konsekwencjach i badaniach genetycznych około 20 tygodnia ciązy. To Cię uspokoi.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lucja89



Dołączył: 21 Wrz 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Wrz 21, 2010 12:55 pm    Temat postu: amfetamina przed ciaza Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie moge znalesc nigdzie informacji na ten temat, jestem pewna w 100 % ze od momentu zaplodnienia a nawet 3 dni przed nim nic nie brałam jednak wczesniej zdazało mi sie nawet codziennie i w duzych ilosciach(amfetamina), mojemu partnerowi jedno-dwu razowo, wiem ze ma to jakis wpływ na plemniki itp mam do was taki pytanie czy moja komórka jajowa i jego plemniki maja szanse na stworzenie zdrowego dzidziusia? prosze nie jedzcie po mnie bo i tak jestem juz dosyc zestresowana i nie potrzebuje tego wiem ze zle robilam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Wto Wrz 21, 2010 10:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie dostałas odpowiedzi na swoje pytanie? przeciez jest o tym całe 6 stron.. chyba nie chce Ci sie nawet czytac.

Dodano po 36 sekundach:

lucja89 napisał:
Nie moge znalesc nigdzie informacji na ten temat,

a post wyzej to co?
tosia81 napisał:
Trzeba pamiętać,że narkotyki mają wpływ na nienarodzone dziecko ponieważ przenikają przez łożysko. W efekcie może dojść do zaburzeń wchłaniania potrzebnych substancji dla dziecka co w konsekwencji spowoduje problemy rozwojowe, wady itp .

_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Łobuz



Dołączył: 04 Mar 2010
Posty: 1047

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 3 podziękowań w 3 postach

Skąd: WLKP
PostWysłany: Sob Wrz 25, 2010 8:14 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

lucja89, Twoje jajeczko połączone z plemnikiem mają szansę stworzyć zdrowego dzidziusia nawet po takich "ekscesach" z narkotykami, które miałaś przed owulacją. Wbrew pozorom-naprawdę wiele ludzi "robi" dziecko po przeróżnych ekscesach z alkoholem, czy narkotykami, a potem kobiety rodzą zdrowe dzieci. Owszem, zdarzają się również smutne przypadki, kiedy przez lekkomyślność rodziców rodzą się dzieci z różnymi syndromami/ chorobami. Piszesz, że po zapłodnieniu nie brałaś już nic-to dobrze.

Masz teraz wystarczająco nerwów za to, że nie pomyślałaś o takiej sytuacji, w jakiej się znajdujesz, przed zapłodnieniem i mimo wszystko brałaś amfę. Ale w tej chwili Twoje przejmowanie się nie zmieni już NICZEGO. Już "klamka zapadła". Teraz powinnaś dać z siebie wszystko, żeby Twoja ciąża rozwijała się dobrze, dbać o siebie, jeść zdrowo i na pewno dać spokój z używkami.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
fufu1979



Dołączył: 18 Lut 2011
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: 524
PostWysłany: Pią Lut 18, 2011 2:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.Bralam amfetamine 2 razy nie dawno i chce zajsc w ciaze lecz nie wiem jak dlugo mamy sie wstrzymac zeby dziecku nic nie grozilo.Chce dodac ze moj organizm jest jak na razie wyczerpany (brak wszelkich witamin ),teraz staram sie odzywiac zdrowo i brac witaminy.Jedno dziecko juz mam a drugie poronilam (nie bralam nic wczesniej),dziecku serce nie wytrzymalo,ja domyslam sie ze to byl stres i nerwy a na prawde bylo bardzo zle.Nie chce czekac az 6m-cy. Co radzicie drodzy forumowicze bo chce te ciaze utrzymac i nawet nie wiem jak szybko dojsc do siebie bo tego bardzo chce.Po prostu nie znam sie.Dziekuje z gory i pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pią Lut 18, 2011 2:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jesli nei chcesz ponownie poronic to wstrzymaj sie z zajsciem w ciaze. sama napisałas ze brak w Tobie jakichkolwiek witamin wiec jak chcesz ciaze utrzymac? najpierw musisz dojsc do siebie a potem myslec o powiekszeniu rodziny.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
fufu1979



Dołączył: 18 Lut 2011
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: 524
PostWysłany: Pią Lut 18, 2011 3:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziekuje za info lecz pytalam jak dlugo tzw.toksyny wychodza z czlowieka po spozyciu i nie ma potencjalnego zagrozenia dla plodu a reszta sie zajme.Jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Pią Lut 18, 2011 9:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No cóż nie ma jakiś szczególnych doniesień na to jak wpływa zażywanie amfy wcześniej na potencjalna ciąże - później. Przede wszystkim abyś Ty dobrze zniosła ciąże i żeby maluszek mógł czerpać od Ciebie to co potrzebne to musisz zacząc o siebie dbać. Tak naprawdę to dziecko od Ciebie i tak wyciągnie wszystko co jemu potrzebne ale Ty nie odżywiając się odpowiednio " padniesz". Zacznij od przyjmowania kwasu foliowego codziennie aż do końca 12 tygodnia ciązy. Nie potrzebne Ci sa inne witaminy w tabletkach. Spróbuj jeść owoce i warzywa ale ważne jest też mięso. Czyli wszystko normalnie i zdrowo + kwas foliowy.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
fufu1979



Dołączył: 18 Lut 2011
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: 524
PostWysłany: Pią Lut 18, 2011 11:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziekuje za odpowiedz.Troszke mnie to uspokoilo.Wiadoma sprawa,ze odczekam troche az dojde do siebie. Smile .Pozdrawiam serdecznie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pią Lut 18, 2011 11:50 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no a poza tym jestes juz mama wiec sama wiesz co Ci wolno a czego nie Smile
powodzenia
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6
Strona 6 z 6

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group