Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Napoje energetyczne

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowy tryb życia i medycyna naturalna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ataman



Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Wrz 17, 2007 2:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

może sprobuj przestawic sie na izotoniczne?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
aramentis



Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 81

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Wrz 17, 2007 6:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja nie widzę problemu przy piciu napojow izotonicznych, cos jak isostar czy powerade - uzupełniają cukry i witaminy. natomiast napoje typu red bull odradzam, jako że dają krótkotrwałego kopa energii (tauryna, kofeina).
natomiast przy dłuższych i regularnych wysiłkach napoje izotoniczne są super.
albo zwykły plusz multiwitamina też działa dobrze
chociaż i tak jestem za odpowiednią dietą. samymi izotonikami nie zapewnisz sobie wystarczająco energii.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
helloween
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 1008

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Pon Wrz 17, 2007 11:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

to moze i ja wtrace swoje 3 grosze Smile

izotoniki wskazane sa bardziej wtrakcie wysilku i tuz po. Choc i one sa szkodliwe <cukry>/ Energy drinki sa szkodliwe glownie przez kofe.

Przepis na napoj izotoniczny wlasnej roboty:P glukoza + maltrodekstryna+bialko+lecytyna

Razz

najlepszy energy drink Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mikmik



Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 574

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Pon Wrz 24, 2007 10:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hehe ja kiedyś spiłem o.5l kawy na którą zużyłem prawie pół słoika;] po jakiś 30 minutach takmnie wytrzepało że nie wiedziałem o co chodzi;] jak bym ściągnoł scieche;] od tamtego czasu nie pijam kawy:d
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pinezka
Gość









Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Wto Gru 18, 2007 6:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a ja mam pytanko zwiazane z kawka. Tzn czy ona rzeczywiscie wyplukuje magnez Question Bo ja mam niski i biore codziennie jedna kapsulke magnezu (tak mi zalecila lekarka po przeanalizowaniu moich wynikow badan).. Kawe pije 1-2 razy w tygodniu, popoludniu..tzn ze jej nie moge pic wogole? tak poza tym to mam tez czesto niskie cisnienie Rolling Eyes jak to jest? pozdrawiam Smile
Powrót do góry
helloween
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 1008

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Wto Gru 18, 2007 8:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kawa szybko podnosi cisnienie ale i po niej szybko spada

i tak kofeina wyplukuje magnez
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pinezka
Gość









PostWysłany: Wto Gru 18, 2007 9:10 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ok, dzieki za wazne dla mnie info Smile bede uwazac Smile pozdrawiam
Powrót do góry
piotr_div_team



Dołączył: 20 Sie 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sie 20, 2008 2:49 pm    Temat postu: Napoje energetezujace jak szkodza?? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam!!
Mam 16 lat i dopiero teraz zadalem sobie pytanie jak szkodza napoje energetyzujace.

Zaczolem je pic jak mialem hmmm z 12 lat wtedy pilem je co jakis czas przez 2 lata potem przestalem na rok (ani jednego w tym czasie) i teraz znowu zaczolem.

Nie cwicze, bo nie moge, pilem je bo bardzo durzo sie uczylem, albo poprostu tak dla ochlody jak bylo goraco, uzalezniony nie jestem bo nie musze pic tego codziennie a czasami zdaza mi sie ze jak kupie to wyleje do zlewu bo mi nie smakuje.

Pic pilem tylko Tigery.

Chcialbym wiedziec jakie to ma skutki uboczne? Czy jak przestane to pic to i tak benda jakies konsekwencje w przyszlosci?? Jesli tak to jakie i jakie bendzie temu prawdopodobienstwo, zaznaczam ze juz nie pije tych napoji. NIgdy nie mieszalem ich z alkocholem (wogule alkocholu nie pije gorzkie to i wogule Very Happy)

W internecie doczytalem sie ze niszczy to serce, watrobe, nerki, wyplukuje magnez z organizmu, krew robi sie gestrza, wylewy do muzgu zwieksza cisnienie krwi itp.

Chcialem sie dowiedziec czy ja bende mial te zeczy jak teraz przestane pic te napoje, wiem ze nie mozecie nic zapewnic ale chce znac wasze zdanie.

Nerki mi dzialaja, bo nie sikam krwia Very Happy, watroba tez, bo nie mam zultych oczu, serce bije mi zwykle 70-80/min cisnienie mam 111/60 (nie mam pojecia czy dobre) co do krwi to normalnie krzepnie.

To forum wybralem poniewaz jest o medycynie czyli lekarze tu sa, a ja chcialem isc sie lekaza spytac.

A zapomnial bym dodac ze po za tym napojem pije tylko wode zywiec zdroj.

Ps. Przepraszam za ortografie.
Ps. Napisalem nowy temat poniewaz nei znalazlem takiego ktory odpoiedzial m ina moje pytania (nikt takich jak ja nie zadal)

Pozdrawiam i czkem na odpowiedz.


----edited by emilka----
temat przyłączyłam do tematu pokrewnego
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
marcinooo



Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Raszyn
PostWysłany: Nie Lis 16, 2008 11:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

też miałem problem z energetykami i często piłem red bulle czy tigery, ale po pewnym czasie mój organizm przestał reagować na tego typu preparaty. odbiło się to także na moim zdrowiu, a w szczególności watrobie. jeśli mogę Ci coś poradzić to nie pij tego jak nie musisz. oczywiście dla smaku nie raz można. ale są suplementy diety, np koenade forte, tabletki z yerba mate i koenzymem 1 NADH, które dają takie same, a nawet lepsze efekty i do tego są z naturalnych składników.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Laluna
Zbanowany


Dołączył: 10 Wrz 2007
Posty: 53

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Nie Lis 16, 2008 11:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

o tych tabletkach już czytałam i słyszałam. Myśle, że można je wypróbować, bo rzeczywiście ich skład jako suplementu diety jest naturalny. Dla chętnych odsyłam na ich stronkę koenade.eu. Ja się chyba skuszę chociaż narazie możne je tylko kupić w necie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowy tryb życia i medycyna naturalna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 3 z 9

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group