Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Napady śmiechu, infantylizm, labilność emocjonalna

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
milunia1236



Dołączył: 11 Sty 2010
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sty 11, 2010 4:26 pm    Temat postu: Napady śmiechu, infantylizm, labilność emocjonalna Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. Moja koleżanka z klasy ma dziwne napady zachowania. Raz jest normalna a raz dostaje napady śmiechu, nie potrafi usiedzieć na miejscu, zachowuje się jak dziecko. Jak komuś coś zabierze to sprawia jej radość. Nauczyciele jej mówią że powinna się zachowywać poważnie, bo nie jest małym dzieckiem. Jej ubiór tez o tym świadczy do niedawna nosiła ubrania z bohaterami bajek. Proszę o odpowiedz, i radę jak można temu zapobiec, czy to może objawy ADHD?



nadawaj tytuł bardziej sugerujący problem
zmieniłam
Gosia85


Ostatnio zmieniony przez milunia1236 dnia Sob Sty 16, 2010 3:29 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pon Sty 11, 2010 4:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

milunia1236
to w końcu o co Ci chodzi? o ADHD czy schizofrenię? bo to są dwie odrębne jednostki...

to mogą być objawy ADHD ale też dorastania, burzy hormonalnej. tego, że koleżanka jeszcze sama nie umie się określić czy jest już nastolatką czy jeszcze dzieckiem.
nie wiem czy możesz temu jakoś zapobiec. tak naprawdę możesz jedynie przy niej być i jeśli jesteście sobie bliskie, to mówić jej jak jej zachowanie wygląda z boku..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
milunia1236



Dołączył: 11 Sty 2010
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sty 11, 2010 8:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dzięki wielkie za pomoc chociaż nauczyciele i pedagog podejrzewa zespół aspergera!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pon Sty 11, 2010 10:05 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

milunia1236
Gosia85 napisał:
to w końcu o co Ci chodzi? o ADHD czy schizofrenię? bo to są dwie odrębne jednostki...

to o co Ci chodzi?

ADHD to zaburzenie koncentracji i uwagi oraz trudności w przystosowaniu się do społeczeństwa

schizofrenia dzieli się na kilka odrębnych kategorii, nie będę ich tu teraz przytaczać

Zespół Aspergera to jedna z odmian AUTYZMU.

więc o co Ci tak naprawdę chodzi?
i skąd wiesz co podejrzewają nauczyciele i pedagog?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
konradgrozny



Dołączył: 14 Sty 2010
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sty 14, 2010 3:53 pm    Temat postu: Re: Czy to objawy schizofreni? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

milunia1236 napisał:
Witam. Moja koleżanka z klasy ma dziwne napady zachowania. Raz jest normalna a raz dostaje napady śmiechu, nie potrafi usiedzieć na miejscu, zachowuje się jak dziecko. Jak komuś coś zabierze to sprawia jej radość. Nauczyciele jej mówią że powinna się zachowywać poważnie, bo nie jest małym dzieckiem. Jej ubiór tez o tym świadczy do niedawna nosiła ubrania z bohaterami bajek. Proszę o odpowiedz, i radę jak można temu zapobiec, czy to może objawy ADHD?

Trudno ocenić tak po krótkim opisie. Potrzeba opinia specjalisty.
Moim zdaniem jednak to bardziej adhd
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
clour



Dołączył: 23 Maj 2016
Posty: 152

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Wrz 17, 2018 7:45 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy u osoby dorosłej mozna zdiagnozować zespół Aspergera?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
urm



Dołączył: 04 Sty 2017
Posty: 121

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Wrz 17, 2018 9:15 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja najbardziej. Szczególnie,ze zaburzenie tak naprawdę znane jest od niedawna oraz w przeszłości nie przeprowadzano szczegółowych testów. Jedynie odpowiednia terapia jest w stanie przystosować ludzi do funkcjonowania tak więc w przeszłości osoby z zespołem aspergera nie miały łatwo....

Polecam zajrzeć sobie na stronę https://zdrowie.tvn.pl/a/asperger-objawy-zaburzenia-ze-spectrum-autyzmu-przyczyny-leczenie - opisane są tutaj dokładnie przyczyny choroby oraz jej leczenie. Myślę,ze kolezanka jak najbardziej powinna zgłosic sie na diagnoze.O ile oczywiście zechce. Możesz jej zasugerować ale bardzo delikatnie.
_________________
http://www.biomedical.pl/forum
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group