Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Napadowe bóle głowy i zaburzenia widzenia.

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
diktro



Dołączył: 29 Lis 2007
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lis 29, 2007 8:17 pm    Temat postu: Napadowe bóle głowy i zaburzenia widzenia. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.

Od jakiegoś czasu mam częste napadowe bule głowy. Pojawiają się znikąd trwają kilkanaście sekund po czym ustają, a w oczach widze latające jasno świecące kreseczki też przez kilkanaście sekund. Bul jest nie do wytrzymania ledwo łapie równowagę. Może wiecie co mi jest?


-----edited by emilka-----
zmieniłam tytuł na bardziej sugerujący treśc wiadomości. pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Czw Lis 29, 2007 8:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czasami u ludzi młodych po zmęczeniu fizycznym i umysłowym występują takie silne bóle głowy połączone z mroczkami, przechodzącymi w postać jasnej półkolistej linii. to może być to. zwykle nazywane 'niewidzeniem połowicznym skrzącym (przemijającym)' a prościej migreną oczną. czasami jest też następstwem zaburzeń krązenia lub miażdżycą.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
diktro



Dołączył: 29 Lis 2007
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lis 30, 2007 1:37 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Najlepsze jest to że bóle mam gdy nie wykonuje żadnych ćwiczeń fizycznych. Poprostu ide sobie i nagle mnie łapie ten okropny ból. Minuta i po bólu jak nagle przyszedł tak odszedł.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Yalissea
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 1395

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lis 30, 2007 2:49 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Proponuję iść jak najszybciej do - okulisty i neurologa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
diktro



Dołączył: 29 Lis 2007
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lis 30, 2007 3:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chętnie bym poszedł ale niestety nie mam czasu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Yalissea
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 1395

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lis 30, 2007 6:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Trudno... musisz sobie go znaleźć jeżeli chcesz się czuć dobrze. Forum Cię nie wyleczy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zibi
Przyjaciel forum


Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 1380

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Wto Gru 04, 2007 2:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No i ja mam pytanie. Chodzi o kolegę. Mam naprawdę mocne bóle głowy. Jak to wygląda. Ból pukntowy w jednym miejscu z tyłu głowy. Czasem jest tak mocny że nie da się stać. Często boli około 15 minut apo tem poporstu znika. Co to może być? Mozna spodziewać się najgorszego? Crying or Very sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Wto Gru 04, 2007 3:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a wiesz, czy pojawiają sie w jakimś konkretnym momencie np. w nocy, po jakimś jedzeniu, zmianie pozycji ciała, wysiłku fizycznym itp?
i czy bierze jakieś leki?
mierzył sobie cisnienie?
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zibi
Przyjaciel forum


Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 1380

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Wto Gru 04, 2007 5:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hmmm. Więc bóle występują np. w szkole. Nie ma żadnej reguły występowania bólu, czas jak wejdzie po schodach z parteru na 2 piętro ( zmiana wysokości ). Ciśnienie ma inne niż miał kiedyś. Za tydzień czeka go tomografia. Bez leków, czasem przeciwbólowe ( niestety ), a tak to nic. U okulisty też był- brak zastrzeżeń. Wiesz może co to może być, czy nie ma co walic podejrzenia? Pzd
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Wto Gru 04, 2007 5:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bóle głowy są straszliwie trudne do zdiagnozowania "ot tak". bóle z tyłu głowy baaaardzo często świadczą o nadciśnieniu, czasami o urazie kręgosłupa szyjnego, nerwobóle (ale to zwykle diagnoza z wykluczenia). ciężko tak bez badania określić.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group