Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Najlepszy magnez/żelazo?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Leki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sekutnica



Dołączył: 21 Sie 2010
Posty: 131

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Nie Kwi 22, 2012 10:52 pm    Temat postu: Najlepszy magnez/żelazo? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Szukam informacji od jakiegoś czasu nt. najlepszych preparatów, które uzupełniają brak tych pierwiastków (wiem, że nie powinno się przyjmować obu jednocześnie), jednak już nie mam pojęcia jaki wybrać i jakiego rodzaju (np. magnez chelatowany itp.).
Pytam, ponieważ do anemii miałam skłonność już chyba od zawsze i chcę coś z tym zrobić, bo nie czuję się najlepiej fizycznie i może warto też to ustabilizować.
Szukam raczej takiego magnezu, który jest w stanie podnieść ilość krwinek niż stabilizować go w tym samym punkcie (o ile to jest możliwe, ale taką 'teorię' gdzieś wyczytałam w necie).

Ostatnio robiłam morfologię do med. pracy i miałam 2 wyniki hemoglobiny zaniżone, niestety w tej chwili nie znajdę tego wydruku. O ile pamiętam była w tym tzw. objętość krwinek.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Natalia_F



Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lis 21, 2012 8:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Najlepiej brać minerały chelatynowane, są one najlepiej przyswajalne. Musisz tylko pamiętać , aby nie brać jednocześnie magnezu z żelazem. To pierwsze zmniejsza przyswajalność tego drugiego. Powinnaś brać witaminy C i B , które zwiększają przyswajalność żelaza Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Leki Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group