Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

nagła utrata wagi co to może być??

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
patty_le



Dołączył: 12 Mar 2007
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: bochnia
PostWysłany: Pon Mar 12, 2007 6:39 pm    Temat postu: nagła utrata wagi co to może być?? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Proszę o pomoc dla mojego chłopaka
ma 23 lata waży 67 kg i ma 185 cm wzrostu
Nie wiemy oboje co to za choroba ale w ciągu 2 miesięcy mój chłopak bardzo schudł i ma dziwne wahania wagi raz waży 69 kg, a na drugi dzień już 67 albo 70 kg... na dodatek bardzo mu schudły ręce i nogi do tego stopnia że widać kości... pojawiły się też uczucia gorąca i obfite pocenie ciała... oboje zwróciliśmy też uwagę na jego jądra które się zmniejszyły w ostatnim czasie... Chłopak był już z tymi problemami u lekarza pierwszego kontaktu i u urologa ale oboje stwierdzili że wszystko jest w normie... W ostatnim czasie wystąpiły nawet boleści kończyn... naprawdę nie wiemy już co robić i gdzie szukać pomocy...
W dzieciństwie mój chłopak miał podejrzenie o epilepsje (padaczke) i zażywał dość silne leki ale teraz już nie zażywa i jest wszystko ok pod tym względem...
BŁAGAM o pomoc...
i czekam na odpowiedzi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Filip



Dołączył: 04 Sty 2007
Posty: 29

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Mar 13, 2007 12:17 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A czy tarczycę miał zbadaną? Pytam ze względu na to pocenie i napady gorąca. U mnie tak było, kiedy miałem nadczynność tarczycy. Wtedy jest szybsza przemiana materii i przez to może być utrata wagi. Są też jeszcze inne objawy. To łatwo sprawdzić, przez badanie parametrów TSH i ft4.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Iwa
Przyjaciel forum


Dołączył: 23 Lut 2006
Posty: 179

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Wto Mar 13, 2007 11:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak, proponuję zrobić teżbadanie na tarczycę. Zróbcie TSH, to będzie odpowiedź, czy to tarczyca.
_________________
Nie poddaj się...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
patty_le



Dołączył: 12 Mar 2007
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: bochnia
PostWysłany: Sro Mar 14, 2007 4:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

z tego co mi wiadomo miał on robione badania na tarczyce i wykluczyli ta chorobę...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group