Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Nadmierne pocenie - tabletki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
babcia



Dołączył: 05 Sty 2009
Posty: 523

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Pią Paź 30, 2009 9:52 pm    Temat postu: Nadmierne pocenie - tabletki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy warto używać preparatów przeciw nadmiernemu poceniu? Chodzi mi o tabletki (widziałam gdzieś reklamę).
Mój problem polega na tym, że bardzo pocę się... na twarzy! Czasami pod pachami, na plecach, wszędzie jestem sucha, a z twarzy kapia kropelki potu Confused
Nie powiem, wygląda to nieciekawie Confused

Czy ktos z Was próbował takich tabletek ograniczających wydzielanie potu?
Czy sa one zdrowe?
Czy znacie jakies inne sposoby na pozbycie sie tej potliwości na twarzy? Confused
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Dominus



Dołączył: 03 Lis 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Lublin
PostWysłany: Wto Lis 03, 2009 10:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przede wszystkim, jeśli potliwość jest bardzo męcząca, musisz udać się do dermatologa. Lekarz wyśle Cię na podstawowe badania, które określą przyczynę wzmożonej potliwości. Może być powodowana przez:
-zaburzenia hormonalne, w tym w czasie menopauzy(ataki gorąca), nadczynności tarczycy, cukrzycy
-stres (bardzo częsta przyczyna)
-otyłość
-wzrost temperatury w czasie infekcji
-choroby nerek
-choroby zakaźne jak borelioza, gruźlica
-zaburzenia neurologiczne
-palenie papierosów, picie zbyt dużej ilości kawy
Czasem nie ma uchwytnej przyczyny i nadpotliwość można wyjaśnić jedynie podłożem genetycznym.

Jeśli chodzi o leczenie, przede wszystkim dąży się do wyleczenia zaburzeń chorobowych. Można też stosować miejscowo preparaty glinu np. Antidral, Etiaxil. W ostateczności stosuje się nastrzykiwanie skóry toksyną botulinową.

Można też stosować doustne leki ziołowe dostępne bez recepty. W moim przypadku dały niezbyt duże ale zadowalające i widoczne efekty. Leki silniejsze może przepisać Ci lekarz. Mogą one jednak powodować nadmierne uspokojenie i senność.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group