Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Nadmierne owłosienie twarzy

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Endokrynologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
filuch



Dołączył: 02 Sty 2006
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Toruń
PostWysłany: Pon Lip 26, 2010 11:17 am    Temat postu: Nadmierne owłosienie twarzy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Od jakiegoś czasu mam problem z nadmiernym owłosieniem na twarzy. Depilacja niewiele daje. To strasznie nieestetyczne.
Czytałam w Internecie, że to może być hirsutyzm? Czy to poważna choroba? Bardzo mnie to martwi. Proszę poradźcie do jakiego lekarza się zgłosić? Jakie badania wykonać? Zauważyłam, że moja siostra ma ten sam problem.


nadawaj tytuł bardziej sugerujący problem
zmieniłam
Gosia85
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pon Lip 26, 2010 5:59 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

filuch
na początek przede wszystkim lekarz ogólny. to on zleci potrzebne badania i wypisze skierowanie do specjalisty jeśli takowe będzie konieczne.
warto też odwiedzić ginekologa .
lekarz pewnie zbada poziom hormonów.
czy zażywasz tabletki antykoncepcyjne?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
filuch



Dołączył: 02 Sty 2006
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Toruń
PostWysłany: Wto Lip 27, 2010 6:20 pm    Temat postu: Nadmierne owłosienie twarzy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuję serdecznie za odpowiedz SmileSmileSmile.

Nie zażywam tabletek antykoncepcyjnych ani żadnych innych leków hormonalnych.
Ostatnio dożo myślałam nad tym kiedy zaczęły się problemy i wyszło mi, że wtedy kiedy rzeczywiście mój tryb życia stał się bardzo intensywny: bardzo dużo stresu, bardzo mało snu (ok. 4 godz. na dobę), niedojadanie. Sad strasznie martwi mnie to , że mimo tego, że bardzo mało jem, i jestem ciągle w ruchu, to nie chudnę, wręcz raczej co jakiś czas przybywa mi jakiś kilogram, potem chudnę i tak w kółko. Sad.
Słowem kiepskawo.
Trochę przeraża mnie ginekolog, bo nie byłam ładnych kilka lat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Wto Lip 27, 2010 8:34 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

filuch
oj. to tym bardziej powinnaś pójść Smile
wiem, że to nic przyjemnego ale trzeba. tym bardziej, że borykasz się z nadmiernym owłosieniem jak i tyciem.
przybieranie na wadze może wynikać z nieregularnego jedzenia, zbyt niskiej kaloryczności posiłków jak i problemów hormonalnych. lekarz Cię nie minie.
jeśli panicznie boisz się gina to i ogólny na początek będzie dobry Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
filuch



Dołączył: 02 Sty 2006
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Toruń
PostWysłany: Sro Lip 28, 2010 12:23 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

GOSIU85 DZIĘKUJĘ SmileSmileSmile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
reynevan



Dołączył: 20 Sie 2007
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Nie Paź 17, 2010 6:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z opinią, że trzeba się udać do lekarza i zbadać poziom hormonów. Generalnie możliwe, że nie będzie konieczne leczenie się hormonami. Jeśli problem dotyczy tylko twarzy, to pewnie wystarczy stosować odpowiednie kremy na owłosienie, np. Vaniqa. Lek kosztuje około 300 zł i starcza na mniej więcej 3 miesiące (w zależności od intensywności stosowania). Wychodzi więc mniej więcej 100 zł miesięcznie za kurację, która jest skuteczna (wystarczy poczytać w internecie opinie o tym leku).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Endokrynologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group