Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Nadmierna ilość snu - jakie skutki ?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
spac!

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

PostWysłany: Sro Cze 02, 2010 6:02 pm    Temat postu: Nadmierna ilość snu - jakie skutki ? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.
Skończyłem szkołę ponad 2 tygodnie temu ( jestem po maturze i czekam na wyniki ). Przez ten czas śpię głównie po 15h dziennie. Resztę czasu spędzam przed komputerem (9h).
Mogą wystąpić w przyszłości jakieś skutki uboczne takiego spania ? Czy może nic się nie stanie jak 2miesiące sobie tak pośpię?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach

PostWysłany: Sro Cze 02, 2010 6:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

spac!
nie sądzę żeby coś Ci się miało stać od nadmiaru snu.
przechodziłeś/ przechodzisz ciężki i męczący okres. i widocznie tak Twój organizm sobie z nim radzi.
ja też tak czasem mam. w pewnym momencie przesypiam nawet do 20h dziennie.
jedni reagują na stres brakiem snu a inni nadmiernym spaniem Wink
jeśli jednak ten stan Cię niepokoi, lub będzie utrzymywał się nadal możesz udać się do lekarza na podstawowe badania.
myślę że to jest reakcja na stres a nie jakaś choroba niemniej warto się przebadać Smile
ps. bierzesz jakieś leki?
Powrót do góry
spac!

Wysłał podziekowań: 1

PostWysłany: Sro Cze 02, 2010 6:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie biorę żadnych leków.

Tak btw 20h dziennie przesypiałem na weekendy jak jeszcze szkoła była.
A mój rekord to ponad 30h.

Dzięki za odp. mogę teraz spokojnie iść dalej spać Smile
Powrót do góry
candy_perfumed_girl

Wysłał podziekowań: 0

PostWysłany: Czw Cze 10, 2010 9:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

O rany Smile Ile ty życia tracisz i ładnej pogody! Nie szkoda Ci?
Mierzyłeś sobie ciśnienie? Może to tarczyca? Ja mam z matury niskie (hormony tarczycowe w normie) i też potrafię spać po 12-13 godzin dziennie, ale potem drugiego dnia nie mogę zasnąć szczególnie, jeśli dzień spędziłam biernie (tj. za biurkiem).

Polecam wysiłek fizyczny, pobudzi krążenie i poczujesz się bardziej żywy Smile
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1