Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Nadczynnosc tarczycy a ciaza

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Endokrynologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bka



Dołączył: 06 Wrz 2006
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Sro Wrz 06, 2006 9:07 am    Temat postu: Nadczynność tarczycy a ciąża Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jestem pierwszy raz na forum i po przeczytaniu wypowiedzi chciałąbym sie kogoś doradzić.
Mam wykrytą od m-ca nadzczynnoc tarczycy TSH 0,005 T3 6.0 FT4 1,71
Nie wiem jak długo ją miałam, wykryto ją z powodu zaburzeń pracy serca. Mam 29 lat , endokrynolog zadała pytanie kiedy planuje ciąże, najchętniej za rok, lub półtorej. Podała mi Metiozol 2 X dziennie, jakie sa skutki jego zażywania, jak się odnosi do do mozliowści zającią w ciąże ? Leczenie jodem zapowiedziała mi jeśli Metiozol nie poskutkuje, Metoziol to jakies 1,5 roku leczenia, potem jak sie nie uda to jod. Ile leczenie moze potrwać? Z wypowiedzi wywnioskowałam że suma sumaru jakies 3 lata. Nie zachodziłam jeszcze w ciąże to byłaby pierwsza, Nie zaczełąm jeszcze zażywac Maetzolu, Czy powinnam pierw pójsć do ginekologa?
Chciałabym za 1,5 roku pomyslec o dziecku, czy warto brać więc Metizol?
Proszę o informację.


----edited by Yalissea
Proszę nie nazywać tematów " witam:)". Czytelnikowi forum, taka nazwa tematu nic nie mówi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
iv23



Dołączył: 12 Wrz 2006
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Wrz 12, 2006 10:05 am    Temat postu: ach ten metizol Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zakładajac pesymistyczny scenariusz nie wyglada to za wesoło. Przeszłam wszystko co opisałaś w pytaniu. Zaczęłam sie leczyć 7 lat temu. Brałam metizol przez jakieś 5 lat i miałam ciągle nadzieję, że to bedzie juz ten ostatni rok. Niestety miałam ciagłe nawroty. Skończyło sie jodem. Teraz leczę dosyć dużą niedoczynność. Jedno wiem na pewno biorąc metizol nie można ryzykowac ciażą poniewaz mogą być duże problemy z płodem.
Oczywiście nie musi to sie tak skończyc jak u mnie. Jeżeli leki zatrzymaja Twoja chorobę i przestaniesz je brać będziesz mogła bez obaw zajść w ciażę. Ale musi to niestety potrwac co najmniej dwa lata. Życzę powodzenia. Będzie dobrze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
iv23



Dołączył: 12 Wrz 2006
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Wrz 12, 2006 10:09 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

I jeszcze jedno. Musisz się leczyć. Ta choroba wyniszcza organizm. Nie ryzykuj, życiem i zdrowiem swoim i swojego dziecka.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ja123



Dołączył: 01 Gru 2008
Posty: 25

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Gru 12, 2008 9:41 pm    Temat postu: Nadczynnosc tarczycy a ciaza Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy przy nadczynnosci tarczycy moze byc problem z zajsciem w ciaze?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kasia1318



Dołączył: 15 Lis 2008
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Gru 15, 2008 9:23 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Może byc problem, bo mam to samo


czy to prawda,ze mając nadczynność tarczycy ciążą jest zagrożona poronieniem?


----edited by emilka-----
nie pisz dwoch postow bezposrednio pod soba
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ja123



Dołączył: 01 Gru 2008
Posty: 25

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Gru 15, 2008 5:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Udalo mi sie znalezc:
Ciezka nadczynnośc tarczycy prowadzi do zaburzeń cyklu miesięcznego i zahamowania owulacji.
Łagodna nadczynność tarczycy nie ogranicza w istotny sposób płodności.

Nieleczona choroba zagraża zarówno matce jak i dziecku. Ciąża jest zagrożona poronieniem albo porodem przedwczesnym.


Ostatnio zmieniony przez ja123 dnia Pon Gru 15, 2008 5:18 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Pon Gru 15, 2008 5:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jak sie ma tarczyce to bardzo ciezko zajsc w ciaze..a czy grozi to poronieniem? musisz zapytac lekarza
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kasia1318



Dołączył: 15 Lis 2008
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Gru 16, 2008 8:13 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a czy nadczynność tarczycy moze miec związek z bólami głowymi przed okresem? czy macie czasem takie objawy?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Pufka



Dołączył: 24 Sty 2010
Posty: 23

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sty 26, 2010 9:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

O kurcze.. ja mam podobny problem. Niedawno odstawiłam leki, bo źle się po nich czułam i teraz mam spore bóle głowy... chyba muszę iść z powrotem po leki ;/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Endokrynologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group