Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Nadciśnienie?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bakintek



Dołączył: 26 Sie 2006
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Sie 26, 2006 10:53 pm    Temat postu: Nadciśnienie? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

2 miesiace temu mialem mierzone cisnienie, wyszlo 140/100
mozna powiedziec ze mam nadcisnienie... ale przed chwila dla ciekawosci zmierzylem sobie puls i wyczulem po chwili, ze serce bije coraz szybciej... puls wyszedl okolo 80 uderzen/minuta
Jakos przy badaniu sie stresuje, przy mierzeniu cisnienia w gabinecie lekarskim mialem puls ze 120 chyba...

Czym to moze byc spowodowane? Czy naprawde mam sie obawiac o swoje zdrowie? Dodam, ze od 2 miesiecy wykonuje sobie w domu cwiczenia typu pompki, brzuszki itp (z wykorzystaniem wlasnego ciala). Czy te cwiczenia moglbym wykonywac dalej przy nadcisnieniu?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anetka
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1766

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Nie Sie 27, 2006 11:20 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jednorazowy pomiar nie moze wskazywac na nadcisnienie. Trzeba zrobic pomiary regularnie. jesli taki wynik wyszedl Ci w gabinecie lekarza to mozliwe ze byl on spowodowany tzw zespolem bialego fartucha. Ja mam niedocisnienie-pomiary w domu. gdy ide do lekarza to stres powoduje ze cisnienie skacze wyzej. Powinienes przez kilka dni mierzyc cisnienie i zobaczysz czy naprawde jest wysokie.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group