Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Nadciśnienie tętnicze

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
23Niunia



Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Świętochłowice
PostWysłany: Pon Sty 14, 2008 1:50 pm    Temat postu: Nadciśnienie tętnicze Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam mam małe pytanie ??!!Jakie jest możliwe najwyższe cisnienie krwi? Bo moja mama ma 54 lata i ostatnio miała cisnienie 193/121 wiem że to jest bardzo wysokie ciśnienie ale boję sie o nią i dlatego proszę o szybką odpowiedz Exclamation


-----edited by emilka----
proszę nie pisać całych postów i tytułów tematów wielkimi literami oraz nie używać w tytule takich wyrażeń jak 'pomocy', 'pomóżcie'
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Yalissea
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 1395

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sty 15, 2008 7:15 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

powinna pójść do lekarza bo robi się nieciekawie...
nadciśnienie jest gdy wartości przekraczają 140/90

najwyższe? trudno powiedzieć.. nie ma górnej granicy przy której może mamie się coś stać.. ale to ciśnienie jest niebezpieczne

a jak z mamą: czy jest otyła? jaki prowadzi tryb życia? czy pali papierosy i pije alkohol i kawę?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
23Niunia



Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Świętochłowice
PostWysłany: Sro Sty 16, 2008 4:50 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mama nie pali a pije od czasu do czasu, chodzi do lekarza ale te leki na nadciśnienie chyba jej nie pomagaja.Otyła też nie jest .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Yalissea
Przyjaciel forum


Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 1395

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sty 16, 2008 6:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no to w tym przypadku ja nic wiecej nie poradzę oprócz tego, żeby nie piła kawy i ćwiczyła trochę - nawet zamiast głupiego autobusu - iść na piechotę.
branie regularnie tabletek. nie można opuszczać. mierzyć ciśnienie codziennie (2x)

lekami i dawkowaniem zajmuje sie już lekarz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
firmakrkck



Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Kwi 02, 2009 10:13 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niechce zakładac nowego wątku wiec zapytam w tym.
Mierzyłem sobie cisnienie jak dużo wypiłem i wyszło ciśnienie 240/210 !!
Czy wogóle możliwe jest takie ciśnienie ? Mierzyłem starym ciśnieniomierzem na baterie. Po 5 minutach powtórzyłem i wyszło 130/90 i potem znowu powyzej 200 .
Wydawało mi sie ze nie mozna miec takiego ciśnienia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Czw Kwi 02, 2009 12:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

firmakrkck Takie ciśnieniomierze są bardzo niepewne i taki pomiar jest obarczony dużym błędem.Nie polecam stosowania i pomiarów ciśnienia takimi ciśnieniomierzami.Najpewniejszy jest na stetoskop.W bateryjnym,spadek napięcia może już wykazać błąd w odczycie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group