Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Nadciśnienie tętnicze.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Kardiologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
yrek



Dołączył: 30 Sie 2009
Posty: 17

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Paź 19, 2010 3:35 pm    Temat postu: Nadciśnienie tętnicze. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Od zawsze mam nadcisnienie, mieli je moi rodzicie i dziadkowie i chyba kazdy w rodzinie.
Moje pytanie jest takie: czy ja juz zawsze bede musial je leczyc? do konca zycia?
Od 2 miesiecy biore leki, pomagaja, mam 130/85.
Przed leczeniem mialem ok 150/90 - 170/100.
Do tego wszyscy mezczyzni u mnie w rodzinie bardzo mlodo umierali (serce).
Ojeciec w wieku ok 38 lat, jeden dziadek w wieku 50 (zawal), drugi dziadek chyba wylew, tez ok 50 tki.
Czy jest szansza zeby calkowicie sie wyleczyc? bym mogl te tabletki kiedys odstawic?
Jedni lekarze mowia ze tak, a inni ze do konca zycia bede musial brac, nie wiem komu wierzyc...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Literia



Dołączył: 01 Cze 2011
Posty: 13

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Wto Lip 12, 2011 3:15 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A ja też od nadciśnieniu ale trochę inaczej. Jak zwyczajnie się zabezpieczyć przeciwko nadciśnieniu. Mam z tego co wiem skłonności w tym kierunku. To nic wielkiego jednak coś takiego usłyszałem. Chodzi mi o sposób odżywiania się, picie alkoholu, tryb życia, stresująca pracę itp.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wikingowa



Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Paź 29, 2012 12:03 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nadciśnienie ciężkie zaczyna się od 110 na 180 wzwyż. Twoje poprzednie ciśnienie jest nazwane nadciśnieniem lekkim i umiarkowanym. Mój mąż ma podobną przypadłość co Ty. Ale on przestał zażywać leki, ale za to praktycznie codziennie uprawia jakąś formę ruchu (przeważnie ćwiczenia siłowe i sztuki walki), poza tm prowadzi higieniczny tryb życia (w miarę możliwości wysypia się i dobrze odżywia) - no i cieszy się życiem nocnym. Wszystko to sprawia, że leki nie są mu potrzebne i od dwóch lat ciśnienie mu jedynie skoczyło kilka razy w ekstremalnych sytuacjach stresowych...
_________________
apadaty ekg Ascard
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tkamil20



Dołączył: 16 Lis 2012
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lis 16, 2012 11:30 pm    Temat postu: jak walczyc z nadciśnieniem Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niestety na nadciśnienie w Polsce umiera ok. 170 000 tyś.Shocked ludzi. nie wiele jednak osób docenia niefarmakologiczne sposoby walki z nadciśnieniem a uważam ,że są one najlepsze. Zdrowy tryb życia to jedyne co mogę ci polecić. spędzaj czas aktywnie na rowerze , spacerze, uprawiaj sport. rzuć wszystkie nałogi w szczególności picie alkoholu i palenie papierosów. stres jest również czynnikiem zwiększającym ciśnienie. no i oczywiście dieta. Polacy to naród który lubi tłusto i smacznie zjeść, niestety z nadciśnieniem musimy wiele sobie odmówić Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Kardiologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group