Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Mrowienie języka i podniebienia, duszności, zawroty głowy :(

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Myszunia84



Dołączył: 15 Kwi 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Kwi 15, 2010 8:21 pm    Temat postu: Mrowienie języka i podniebienia, duszności, zawroty głowy :( Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam
Jestem kobietą, mam 26 lat. Od 6 lat mam problemy zdrowotne. Mianowicie od tego okresu czasu odczuwam stałe mrowienie języka (tylnej części) oraz tylnej części podniebienia. Czasami uczucie mrowienia jest wręcz odczuwalne jakby pieczenie. Do tego dochodzą zawroty głowy. Stale mam wrażenie jakbym była "po alkoholu" (nie piję, nie palę, nie biorę żadnych używek), czasami dodatkowo pojawiają się pojedyncze silne zawroty głowy trwające ok 30 sek. Często odczuwam też ucisk z tyłu głowy. 5 lat temu miałam TK, które nic nie wykazało. Odwiedziłam też wielokrotnie laryngologa (nie znalazł nic poza 3 migdałkiem, który został usunięty) oraz chirurga szczękowego (rtg panoramiczne nic nie wykazało). Miałam robione prześwietlenie zatok - wszystko w normie.
Dodatkowym objawem są duszności, niepokój (stały strach przed śmiercią, myślę o niej prawie cały czas).
Od tego czasu (6 lat) pojawiło się u mnie również lekkie nadciśnienie oraz tachykardia, mam też wypadanie płatka. Jestem pod stałą kontrolą kardiologa, przyjmuję lek Betaloc ZOK 75 mg oraz magnez. 1 w roku mam robione UKG oraz EKG serca, miałam też holtera (nic poważniejszego nie wykazało).
Po tych wszystkich badaniach 4 i 3 lata temu miałam wykonywany rezonans magnetyczny głowy (na pierwszym wykryto małą, pojedynczą zmianę demielinizacyjną, która po roku zniknęła, poza tym wszystko było w normie).
Miałam też robione badanie na przewodnictwo nerwowe (wszystko było w normie).
Podstawowa morfologia, badanie tarczycy (z krwi i poprzez usg) - prawidłowe.
Poza dusznościami przez pewien okres czasu (ok 6 mies) męczył mnie kaszel, miesiąc temu miałam wykonane rtg płuc - wszystko prawidłowe.
Nie wiem do jakiego jeszcze lekarza mogę się udać i jakie badania powinnam wykonać, ale przez ostatnie 4 mies czuję się coraz gorzej, objawy nasilają się. Mam też często nawracające się zapalenia układu moczowego (bakterie w moczu). Dodatkowo odczuwam bardzo silny, kłujący ból w okolicach lewej łopatki (odwiedziłam kilka dni temu ortopedę, póki co nie dał mi przekazu na rtg) otrzymałam jedynie leki - Tolperis, Diky, Relifex (niestety zażywam je tydzień i póki co bez najmniejszych zmian) Za 2 tyg mam się zgłosić do kontroli, lekarza niepokoiły moje duszności, mówił coś, że może konieczne będzie badanie krwi, co miał na myśli??? W jakim celu to badanie? Czy podejrzewa, że mam jakiś guz? Ból jest bardzo ostry, nasila się przy oddychaniu, staje się powoli nie do wytrzymania. Nigdzie nie promieniuje, stale boli tylko w 1 miejscu.
Wszystkie te objawy razem wzięte nie pozwalają mi normalnie funkcjonować. Na koniec aby ogarnąć chaos mojej wypowiedzi zsumuję obecne, najsilniejsze objawy:
- mrowienie języka i podniebienia (uczucie ucisku, pieczenia)
- duszności, przyspieszone bicie serca, niepokój
- zawroty głowy, czasami ucisk z tyłu głowy
- silny, ostry ból w okolicach lewej łopatki (trwający non stop od 4 mies)
Dodam iż nie mam styczności, z żadnymi środkami chemicznymi, moja praca nie jest stresująca, nie mam problemów w pracy ani w życiu osobistym. Ukończyłam studia magisterskie, które też nie sprawiły mi większych trudności i nie przysporzyły stresów. Przy wzroście 164cm ważę 77kg. Podaję wszelkie informacje ponieważ sama nie wiem już co tak naprawdę jest istotne.
W przyszłym roku planuję zajście w ciążę i chciałabym do tego czasu być zdrowa (o ile to możliwe).
Bardzo proszę o pomoc, bo jestem już u kresu sił.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
alabaster



Dołączył: 28 Maj 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Maj 28, 2010 6:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie przejmuj się. Ja też mam podobny problem. Może powinnaś jeszcze udać sie do specjalisty błon śluzowych i wykonać badania które zleci. Te mrowienia mogą być spowodowane wieloma chorobami które nalezaloby wykluczyć. Też to sprawdzam u siebie. jak czegoś się dowiem to się odezwe. Mam podobne objawy.
Powodzenia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group