Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Mrowienie i dretwienie lewej strony ciala

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lmatys



Dołączył: 06 Cze 2007
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Sro Cze 06, 2007 7:48 am    Temat postu: Mrowienie i dretwienie lewej strony ciala Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.
Z drugiego wiersza pozdrawiam wszystkich uzytkownikow forum.

Moj problem polega na tym, iz od okolo tygodnia czuje mrowienie lewej nogi oraz lewej reki. Dodam iz czuje sie jakby ta czesc ciala byla po siłowni czyli taka jakby bardziej slaba...lekko mniej skoordynowana. Czuje takie jakby przeszywanie przez nerwy...przez co konczyny jakby mnie palą lub pieka i sa słabsze (mowa o lewej stronie).

Nadmienie iz w ost czasie dosc intensywnie cwiczylem na silowni.

Co moze byc przyczyna moich dolegliwosci? Jakis ucisk kregoslupa?

P.S-mam w glowie juz tysiace mysli...ze jakis paraliz itp itd...:/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
karioka
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Kwi 2006
Posty: 843

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Sro Cze 06, 2007 4:10 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Radziłabym wybrać się do lekarza i poprosić o skierowanie do neurologa-on postawi najbardziej właściwą diagnozę. Wink
_________________
I'm your little butterfly... Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lmatys



Dołączył: 06 Cze 2007
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Czw Cze 07, 2007 7:05 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

karioka napisał:
Radziłabym wybrać się do lekarza i poprosić o skierowanie do neurologa-on postawi najbardziej właściwą diagnozę. Wink


Bylem w Certusie...u nerurologa...przebadal mnie i do nieczego sie nie przyczepil...
Co sie okazalo, tego samego dnia, poszedlem do siostry na masaz tej reki i nogi...po masazu objawy w 90% zniknely (od razu)...mowila mi ze mialem strasznie spięte mięśnie...zrobie jeszcze kilka takich i zobaczymy czy objawy calkowicie znikna.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lmatys



Dołączył: 06 Cze 2007
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Sob Cze 09, 2007 11:10 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

karioka napisał:
Radziłabym wybrać się do lekarza i poprosić o skierowanie do neurologa-on postawi najbardziej właściwą diagnozę. Wink


Musze powiedziec ze moja radosc byla przedwczesna :/.
Moze objawy typu mrowienie zniknely po masazach...tyle ciagle czuje słabszą konczyne lewej reki oraz nogi....tzn dokladniej mięśnie obu tych konczyn sa jakby lekko spięte (niektore)...

Neurolog mnie przebadal, nie doczepil sie...wyslal mnie na rezonans magnetyczny glowy i tetnic...

Co o tym sadzicie?
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sob Cze 09, 2007 11:48 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a może to udar mózgu?
myśle, że najpierw trzeba zrobić badania, zlecone przez lekarza. w koncu on się lepiej zna na swoim fachu. może wyniki jakoś naświetlą sytuacje.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lmatys



Dołączył: 06 Cze 2007
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Czw Cze 14, 2007 10:58 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

emilka napisał:
a może to udar mózgu?
myśle, że najpierw trzeba zrobić badania, zlecone przez lekarza. w koncu on się lepiej zna na swoim fachu. może wyniki jakoś naświetlą sytuacje.


na rezonans troszke poczekam...wczesniej udalem sie jeszcze do innej lecznicy prywatnej...zrobilem sobi badanie dna oka...sporo mi wyczytali...zwyrodnienia kregoslupa w kilku odcinkach...nerwica wegetatywna II stopnia...zaburzenia ukl pokarmowego...ehh:/:/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
comet



Dołączył: 27 Cze 2006
Posty: 325

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Cze 15, 2007 3:15 pm    Temat postu: grafik Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
na rezonans troszke poczekam...wczesniej udalem sie jeszcze do innej lecznicy prywatnej...zrobilem sobi badanie dna oka...sporo mi wyczytali...zwyrodnienia kregoslupa w kilku odcinkach...nerwica wegetatywna II stopnia...zaburzenia ukl pokarmowego...ehh:/:/

A nie wróżyli ci z ręki?
Podobno cos tam dźwigasz, więc najodpowiedniejszy byłby lekarz sportowy.
Zna tę problematykę i może popatrzeć w oczy, gdy mu się spodobasz.
Bo faktycznie ludzie nie wiedzą, co czynią.
Bez konsultacji, doradztwa, ustawiają sobie treningi, które upośledzają ich funkcje życiowe.
Warto więc by było, skoordynować wysiłek pod kątem twojego organizmu, nie gazety.
Pogadaj chociaż ze studentem AWF-u, niech ci ułoży treningi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lmatys



Dołączył: 06 Cze 2007
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Sob Cze 16, 2007 10:55 am    Temat postu: Re: grafik Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

comet napisał:
Cytat:
na rezonans troszke poczekam...wczesniej udalem sie jeszcze do innej lecznicy prywatnej...zrobilem sobi badanie dna oka...sporo mi wyczytali...zwyrodnienia kregoslupa w kilku odcinkach...nerwica wegetatywna II stopnia...zaburzenia ukl pokarmowego...ehh:/:/

A nie wróżyli ci z ręki?
Podobno cos tam dźwigasz, więc najodpowiedniejszy byłby lekarz sportowy.
Zna tę problematykę i może popatrzeć w oczy, gdy mu się spodobasz.
Bo faktycznie ludzie nie wiedzą, co czynią.
Bez konsultacji, doradztwa, ustawiają sobie treningi, które upośledzają ich funkcje życiowe.
Warto więc by było, skoordynować wysiłek pod kątem twojego organizmu, nie gazety.
Pogadaj chociaż ze studentem AWF-u, niech ci ułoży treningi.


Coz...co do treningu to nawet specjalisci moga miec problemy, a na silowni nie cwicze od tego lata...

Najbardziej dziwi mnie fakt, ze w dzien czuje lekkie mrowienie TYLKO lewej reki i nogi, a wnocy zdarza sie ze zdretwieje mi TYLKO lewa noga albo lewa reka...

Po badaniu u neurologa, lekarz stwierdzil ze to na pewno nie jest kregoslup...co w ost rachunku kieruje wszystko na glowe ;-(

P.S-zapisalem sie na masaze kregoslupa...masazysta powiedzial mi ze mam troche zbite kregi w trzech odcinkach: ledzwie, piersiowy i szyjny...Nadmienie iz po masazach czuje troche ulge...i bywa za w ciagu dnia zapominam o tych dolegliwosciach...chodze tez na akupunkture, zeby sie troche zrelaksowac;-).

Czy to jest mozliwe aby od kregoslupa mogly mrowiec tylko konczyny z lewej strony?

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sob Cze 16, 2007 12:30 pm    Temat postu: Re: grafik Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

lmatys napisał:


Czy to jest mozliwe aby od kregoslupa mogly mrowiec tylko konczyny z lewej strony?



mozliwe, ale skoro lekarz stwierdził, że to nie od kręgosłupa, to może jednak warto poszukac innej przyczyny.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lmatys



Dołączył: 06 Cze 2007
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Nie Cze 17, 2007 3:25 pm    Temat postu: Re: grafik Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

emilka napisał:
lmatys napisał:


Czy to jest mozliwe aby od kregoslupa mogly mrowiec tylko konczyny z lewej strony?



mozliwe, ale skoro lekarz stwierdził, że to nie od kręgosłupa, to może jednak warto poszukac innej przyczyny.


nejlepsze jest to ze ten neurolog nawet nie spojrzal mi na kregoslup...Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group