Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

MRI mózgu bez kontrastu a wykrywanie tętniaków

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jolab



Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 13

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lut 20, 2010 7:00 pm    Temat postu: MRI mózgu bez kontrastu a wykrywanie tętniaków Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzień dobry, chciałam zapytać się czy MRI bez kontrastu wykryje tętniaka mózgu?
2 tyg. temu doznałam urazu głowy i od tygodnia mam straszne bóle glowy, które nie mijają, dodatkowo nudności, zawroty głowy, brak koncentracji, stany podgorączkowe! Przez co zlecono mi zrobienie 3 dni temu prywanie MRI, ale bez kontrastu (skan mózgu wyszedł prawidłowy!)!

Podobne bóle, zdarzały mi się wcześniej ponieważ podobno cierpię na napięciowe bóle głowy czy też migreny! 2 lata temu miałam robione TK z kontrastem i też wszystko było dobrze!
Z tego co wyczytalam do stwierdzenia anomalii w naczyniach należy podać kontrast! Jestem torchę zaniepokojona, ponieważ bóle nadal nie mijają, towarzyszą im objawy podane wyżej i dziwne uczucie przepelnienia i pulsowania w głowie, oraz niekiedy dziwne ukłucia przy poruszaniu głową po prawej stronie! Robienie kolejnego MRI prywatnie z kontrastem byłoby szaleństwem! Co o tym myśleć! Serdeczine dziękuje za odp.!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sob Lut 20, 2010 10:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jolab
ja miałam robione najpierw tk z kontrastem. wykazało tętniaka tętnicy mózgu.
potem miałam robione MRI bez kontrastu (lekarz powiedział że to badanie wykonuje się bez kontrastu) - ono również potwierdziło poprzednie podejrzenie.
potem miałam angiografię .

czemu badanie musiałaś wykonać prywatnie?
jeśli nadal boli zgłoś się na pogotowie lub do lekarza. może nawet do szpitala.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
jolab



Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 13

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lut 20, 2010 10:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dziękuje za wskazówki!
nie podawali Ci nic do tętnicy podczas badania MRI?
prywatnie miałam robione ponieważ, byłam u lekarza prywatnie, on powiedział, że skierowania na kase chorych postawić nie może, a jego zdaniem badanie powinnam zrobić jak najszybciej, bo objawy podmiotowe mam niepokojące, a badanie neurologiczne wykazało tylko jakąś asymetrie odruchów w obrębie powłok brzusznych, nic więcej, więc pewnie nie widział wskazania na kierowanie mnie do szpitala na cito!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Wto Lut 23, 2010 8:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jolab Nie. podczas MRI nie.
podczas TK (tomografii komputerowej) podawali mi do żyły kontrast. tak samo przy angiografii.
mi ktoś ze służby zdrowia, chyba lekarz który wykonywał badanie powiedział, że przy MRI nie podaje się kontrastu także nie wiem jak jest.
bo znowu czytając na necie o tym badaniu pisało, że istnieją dwa cenniki: MRI bez kontrastu i MRI z kontrastem.
także nie wiem jak to dokładnie jest. Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group