Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Morfologia - wątpliwości

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Hematologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
blueanna



Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Mar 13, 2010 1:08 pm    Temat postu: Morfologia - wątpliwości Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam,

chciałam zapytać o dwie sprawy. mianowicie pierwsza: jeśli robię morfologię wieczorem to ile muszę odczekać godzin od ostatniego posiłku? czy mam nie jeść od wieczora poprzedniego dnia? słyszałam też, że wyniki ulegają zmianie po dużym wysiłku fizycznym. czy to prawda?

druga sprawa dotyczny badań (morfologia z rozmazem i poziom żelaza): czy w którymś z tych badań można wykryć obecność nikotyny we krwi? jeśli tak, to ile czasu trzeba odczekać przed wykonaniem badań, żeby nie odbiło się to na wynikach?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
jakoobek



Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 14

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Mar 13, 2010 1:36 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

pobranie krwi wieczorem? pierwsze słysze.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
blueanna



Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Mar 13, 2010 2:03 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no muszę wieczorem bo mam zajęcia codziennie do późna, nie mogę się zwolnić, a morfologię można robić do 18 więc chyba to w niczym nie przeszkadza, bo by określili inne godziny prawda?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Sob Mar 13, 2010 5:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

blueanna
Badanie krwi wykonujemy po ok 12 godzinach od ostatniego posiłku.Drugiego pytania nie rozumiem.
blueanna napisał:
obecność nikotyny we krwi?
chodzi o to że palisz papierosy i sądzisz że może wykazać we krwi? standardowe badanie nie wykaże i bez potrzeby się nie wykonuje takiego badania.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
blueanna



Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Mar 13, 2010 8:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tak, chodzi mi dokładnie o to. czyli mówisz, że morfologia z rozmazem nie wykaże? chodziło mi też o to, czy nie będzie żadnych wyników świadczących o tym, że poziom tej nikotyny jest wysoki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Sob Mar 13, 2010 10:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oczywiście,że nie.jak już napisałem,:standardowe badanie nie wykaże i bez potrzeby się nie wykonuje takiego badania.Więc nie masz czym się przejmować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
blueanna



Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Mar 13, 2010 10:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ok, dzięki bardzo za informajce :* :)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Hematologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group