Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Morfologia, analiza wyników krwi, part.2

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 40, 41, 42  Następny
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Wyniki badań
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pią Maj 18, 2007 6:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie znam się na szczegółach, ale na pewno norma MCH to: 27 do 31 pg/ w komórce i oznacza stężenie hemoglobiny w poszczególnej krwince. AST ALT i bilirubina w normie. co do wzoru krwinek białych wydaje mi się, że ok oprócz limfocytów, bo norma jest do 40% ale głowy nie dam
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
avonista



Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Cze 04, 2007 8:34 pm    Temat postu: wyniki badania krwi - prosze o ocene Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zrobione zostaly wyniki krwi i przedstawiaja sie nastepujaco:
ASO 800
RF (+++)
LDL 185
CRP 17

Co to oznacza??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pon Cze 04, 2007 9:15 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

to tak:
ASO antystreptolizyna - norma <200 - za wysoki odczyn i to może świadczyć o: infekcjach paciorkowcem, zapaleniach nerek, chorobie reumatycznej, stanach zapalnych - zwykle dostaje sie antybiotyk

RF - czynnik reumatoidalny - dodatni świadczy o reumatoidalnym zapaleniu stawów

LDL - to wiadomo "zły cholesterol" - norma <135 ale jak sie mieści w granicach 135-155, to nie jest źle. troche za wysoki niestety.

CRP - białko C-reaktywne - norma < 5, jak jest za wysokie to może świadczyć o reumatoidalnym zapaleniu stawów

tak to wygląda. ale takich badań sie okresowo nie wykonuje. musiał Ci je zlecic lekarz, nie mówił o swoich podejrzeniach?
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
avonista



Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Cze 05, 2007 3:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dziekuje za odpowiedz. Chcialabym jeszcze wiedziec jakie te wynikii moga miec konsekwencje
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Wto Cze 05, 2007 8:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie jestem w stanie powiedzieć Ci, jakie będa konsekwencje, ponieważ to zalezy od sposobu leczenia i od stopnia zaawansowania. najważniejsze, to żeby zareagować jak najszybciej i do lekarza nalezy przepisanie jak najlepszych, jak najskuteczniejszych leków. niestety podobno ok. 80% osób chorych na reumatoidalne zapalenia stawów jest niepełnosprawnych i wymaga później pomocy rodziny, gdyż moze to doprowadzić do uszkodzeń narzadów wewnętrznych, stawów, a takze bardzo boleć.

ale przede wszystkim jeszcze nie masz tego zdiagnozowanego, więc nie martw się na zapas. poczekaj i zobacz, co powie lekarz.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
marki31



Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lip 10, 2007 12:34 pm    Temat postu: podwyższona bilirubina? badanie krwi? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

1) Miałem niedawno robione badanie krwi i moczu i wyszedł mi podwyższony poziom bilirubiny - 1,7mg/dl (przedział laboratorium 0,1-1,2) - mam w związku z tym pytanie - czy może to świadczyć o tym, że przechodziłem w przeszłości wirusowe zapalenie wątroby?(nie wiedząc o tym) a jeśli tak to czy A czy B czy C itd - tzn. jak rozpoznaje się które? I czy można tzw. domowymi sposobami dążyć do zmniejszenia bilirubiny?
2) Mam również podwyższony współczynnik MCH = 31,8pg (27,0-31,0) Pozostałe wskaźniki w normie, ale MCV w pobliżu górnej granicy. O czym może to świadczyć i czy można to jakoś redukować?
3) Czy dietą można redukować poziom glukozy i cholesterolu we krwi? (zmieściłem się w normie, ale jestem blisko górnej granicy - a przecież jestem stosunkowo młody 31l i szczupły 64kg)
Z góry dziękuje za odpowiedź
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
helloween
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 1008

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Wto Lip 10, 2007 1:59 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

po 1 lykaj hepatil, albo essential albo assentiale forte to na watrobe i jej regeneracje. bo masz problem z watroba tzn podwyzszona bilrubina

po 3 mozna regulowac cukier - unikasz cukru w diecie cholesterol - unikasz smazonego

Dotego mozesz dorzucic kwasy tluszczowe omega 3 i duzo rybek w diecie <ale nie za duzo> Smile pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wiki79



Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Wrz 17, 2007 6:02 pm    Temat postu: Wyniki-anemia? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam
bardzo prosze o jakies sugestie odnosnie moich wyników
wbc 7700
rbc 3840000
hgb 10,8 g/dl
hct 34%
mcv 88µm3
mch 28pg
mchc 32gHb/dl
plt 195000
zelazo 128µg/dl

mam 27 lat 2 miesiące temu urodziłam córeczke, teraz karmie piersią. w czasie ciąży w 7 miesiącu takze Hg byla obnizona tak jak i erytrocyty tez. dodam tez iz wtedy wykryto u mnie w badaniu moczu gronkowca zlocistego byłam leczona antybiotykami. wtej chwili gronkowiec jest "uśpiony" często mam uczucie w całym organizmie jakbym za chwile miala sie rozpasc na drobne kawalki...bóle stawów kolanowych,
aha moja córeczka raczej daje mi sie wyspac wiec zawroty glowy, osłabienie i sennosc pewnie wynikaja ze zlych wyników
przed ciąża z reguły miałam podwyzszone wartosci wbc byly od paru lat powyzej 10000
Hg w okolicach 80% była, rbc były takze w porzadku
jakie badania dodatkowe zrobic by zbadac jakiego rodzaju to anemia? z czego moze ona wynikac?
z gory dziekuje za pomoc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pon Wrz 17, 2007 9:03 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wydaje mi się, że anemia w Twoim przypadku jest spowodowana ciążą, okresem laktacji i stanem po zakażeniu bakteryjnym. czyli to jest tak zwana niedokrwistość ciężarnych. i ona się charakteryzuje głównie spadkiem erytrocytów i obnizonym poziomem hemoglobiny i hematokrytu czyli tak jak u Ciebie.

jeżeli jednak chcesz szukać przyczyny (głównie wykluczyć chorobę przewlekłą), to możesz zrobić ocenę mikroskopową rozmazu krwi obwodowej i oznaczyć:
– stężenie żelaza w surowicy (obniżone - czasami bywa utajony niedobór trudny do rozpoznania)
– ferrytyna w surowicy – wartości prawidłowe lub podwyższone
– transferryna – wartości prawidłowe lub obniżone
– wysycenie transferryny żelazem - obniżone
– retikulocytoza – obniżona
– stężenie rozpuszalnego receptora dla transferyny – obniżone lub prawidłowe (sTfR/logF)

u Ciebie to jest niedokrwistość normocytowa, ponieważ wartość MCV jest w normie. i wg mnie to jest ta "niedokrwistość ciężarnych", ale pomijając to, to ten typ niedokrwistości występuje głównie w wyniku chorób przewlekłych, chorób nerek, niedoborów mieszanych - żelazo, kwas foliowy, wit B12, erythroblastopenii, anemii syderoblastycznej (nadmiar syderoblastów), aplastycznej (niedoczynność lub zanik szpiku).
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wiki79



Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Wrz 17, 2007 9:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bardzo dziękuję za odpowiedz.
co do chorób przewlekłych to pare lat temu stwierdzono u mnie przewlekłe zapalenie jelita grubego. Nie zalecono żadnego leczenia farmakologicznego.
Pozniej jeden lekarz stwierdzil ze najprawdopodobniej nie toleruje laktozy i glutenu- nie było to potwierdzone badaniami, ale stosowalam przez pół roku diete bezglutenowa ale tak pół na pół z "normalnym" pożywieniem i widoczna była poprawa. jesli chodzi o laktoze to nawet przed diagnoza tego lekarza sama zrezygnowałam z nabiału bo źle sie po nim czułam. teraz nawet całkiem nieźle toleruje mleko i jajka. obecnie nie mam żadnych jakichs niepokojących objawów ze strony jelit.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Wyniki badań Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 40, 41, 42  Następny
Strona 3 z 42

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group