Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Morfologia, analiza wyników krwi, part.2

Idź do strony 1, 2, 3 ... 40, 41, 42  Następny
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Wyniki badań
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Klemens



Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Cze 20, 2006 9:26 am    Temat postu: Morfologia, analiza wyników krwi, part.2 Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

robiłem wyniki miesiąc temu i obecnie i teraz za pierwszym razem nie dalo sie nic okreslic bo cos bylo z ta krwia nietak, natomiast po powturzeniu badan wyszlo ze ilość płytek krwi spadła 4 krotnie. Co to może oznaczać? Panie w laboratorium mowily ze mozliwe ze mam białaczke, lekarz stwierdził ze mam zapalenie oskrzeli i to przez to takie zle wyniki mam. Natomiast Ciotka jest pielegniarka i konsultowala sie z lekarzami i mowia ze niemozliwe zeby od oskrzeli 4 razy spadla liczba plytek krwi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gość










PostWysłany: Wto Cze 20, 2006 12:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

o co chodzi ze mam hemoglobiny 17?
Powrót do góry
anetka
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 1766

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Wto Cze 20, 2006 2:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Napisz jaka masz wartośc plytek krwi, bo tak ze spadly czterokrotnie to nie za bardzo wiadomo.
A hemoglibine masz w normie wiec nie ma sie o co martwic.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gość










PostWysłany: Wto Cze 20, 2006 6:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

co to oznacza jeżeli mam OB-40? wiem że to podwyższone lae czym to grozi
Powrót do góry
***
Gość









PostWysłany: Wto Cze 20, 2006 6:57 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tzn ze masz stan zapalny .. wiec cos w twoim organizmie dzieje sie nie tak jak powinno .. udaj sie do lekarza .
Powrót do góry
franq



Dołączył: 24 Sie 2006
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sie 24, 2006 1:03 pm    Temat postu: Wysoki poziom leukocytow Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, chcialem dzis oddac honorowo krew, jednak odmowiono mi podajac za przyczyne zbyt wysoka ilosc leukocytow we krwi (mialem 11 500 czyli o 1500 za duzo) lekarz mowil ze moze to byc stan zapalny lub cos w tym stylu Sad troche sie martwie bo nie wiem co to moze byc. Jestem i czuje sie zdrowy nic mi nie dolega, wiec skad ten podniesiony poziom??

z gory dziekuje za pomoc
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Norbu
Gość









PostWysłany: Czw Sie 24, 2006 7:42 pm    Temat postu: Zwiekszona liczba leukocytow Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zwiekszenie liczby leukocytow zwane medycznie lekocytoza wystpuje jako reakcja organizmu na toczacy sie stan zapalny w skutek infekcji. Jesli oddales krew wczesniej, miales na pewno zrobione badanie krwi. Wato porownac z poprzednim wynikiem badania. Nie zaleznie od tego warto udac sie do swojego lekarza celem diagnostyki leukozytozy. Mozna nastepujace badania wykonac w tym celu: morfologia z rozmazem ( rozmaz da odpwiedz na temat infekcji - bakteryjna, wirusowa lub mieszana), OB, CRP (wskaznik stanu zapalnego) oraz badanie moczu.

Czy temperatura jest podwyszona?
Czy nie masz objawow przeziebienia oraz infekji gornych odechhowych?
Czy masz bole oraz pieczenie przy oddawaniu moczu oraz czeste oddawanie moczu?
czy nie ma na ciele zadnych zmain skornych typu krostki lub pecherzyki z tresica surowiczo-ropnym?
To sa najczestesze drogi zakazenia u organizmu.

Zdrowka zycze.
Powrót do góry
franq



Dołączył: 24 Sie 2006
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Sie 25, 2006 12:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no tak wszystko pieknie ladnie dzieki za odpowiedz Smile

nie oddawalem nigdy krwi to byly moje pierwsze badania.
nie mam zadnych objawow, temperatura ok, nie mam objawow przeziebienia, nic mnie nie boli wszystko jest ok tak jak zawsze sie czuje wiec nie wiem dlaczego jest leukocytow troche wiecej :/ a moze ja poprostu tak mam Very Happy ze jakos tak duzo mam Smile

po za tym moze to cos ma wspolnego z tym, ze stosuje rozne srodki czesto z alkoholem na pryszcze? w sumie wielkich pryszczy nie mam, sa jakies niewielkie ale czy to moze byc od tego? a moze to przez to ze objadlem sie kebabem dzien wczensniej? albo ze jem duzo slodyczy Very Happy no bo nic mi nie przychodzi do glowy a slyszalem, ze od jedzenia tez moze podskoczyc liczba leukocytow
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
uwagagryze



Dołączył: 16 Paź 2006
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Pon Paź 16, 2006 5:19 pm    Temat postu: ALAT i ASPAT Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam. wlasnie otrzymalam wyniki morfologii.
mialam testy na mononukleoze, wynik na szczescie ujemny.

problem mam inny, a konsultacje z lekarzem jutro lub dopiero po jutrze i troche sie martwie ze wzgledu na zakreslone 3 wartosci i prosbe wizyty
przeczytalam w internecie ze chodzi o watrobe ale nie bardzo rozumiem to wszystko

ALAT-met. enzymatyczna 70.48 u/l (gdzie zakres prawidlowych jest 5-37)
ASPAT-met.enzymatyczna 62.48 u/l (gdzie zakres prawidlowy wynosi 9-4Cool

leukocyty 12.7 (prawidlowe 4-10 ale to chyba nie duza rooznica)

hmm chcialabym wiedziec czy mam sie o co martwic..

--------------edit by drapaka----------
Proszę pamiętac żeby nie pisać całego tematu dużymi literami. Jednak rozumiem że to są skróty i tak się to piszę. W związku z tym nieproszę o zmianę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gość










PostWysłany: Pon Paź 23, 2006 12:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja przy mononukleozie mialam wartosci aspatow i alatow ok 200 Razz a przeciw ciala wytwarzaja sie (CHYBA) dopiero po okolo tygodniu wiec badania na mononukleoze warto powtorzyc...

Ze wzgledu na znaczne przekroczenie 40 stron. temat zamykam
Mala_mi
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Wyniki badań Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 40, 41, 42  Następny
Strona 1 z 42

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group