Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

monitor lcd - oczy pieką?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marchewka
Gość









PostWysłany: Nie Sty 08, 2006 7:58 pm    Temat postu: monitor lcd - oczy pieką? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

od ponad 5 lat siedze przed kompem i zawsze mialem zwykly monitor crt 15 cali ,niedawno sobie zmienilem kompa i monitor na lcd 17.I odkad sobie kupilem lcd pieka mnie oczy po 30 min patrzenia , nie wiem czemu przeciez lcd nie szkodzą oczom,oczy nie powinny piec,a przeciez moj lcd nie jest najtanszy ,z firmy sony ...Bardzo prosze o pomoc.Moze moje oczy sa jeszce nie przyzwyczajony(tyg mam lcd) moze potrzeba czasu... p.s ale jak odejde od komputera to tez mnie pieka ...
Powrót do góry
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Nie Sty 08, 2006 8:46 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No samo odwrcoenie wzroku nie załatwi sprawy. Trzeba odczekać z 15 min.

Dobrym rozwiązaniem jest kupno okularów z antyrefleksem - odbija on nadmierną ilość światła - no monitor to jedna wiekla żarówka (w wielkim uproszczeniu). A bezproblemu można kupić zwykłe szkła (takie jak masz w szybie) nie korekcyjne ale z samym antyrefleksem. Same szkła z antyrefleksem w (wzalezności od oprawek) całkiem dobre można kupić za 150 zł. Wydatek no nie mały ale opłacalny - zwłaszcza jeżeli będziesz kożystał ciagle z komputera.

Oczy były przyzwyczajone do nieco innego światła. Próba przyzwyczajenia no nie za dużo da, może i pieczenie ustanie 9pewności nie ma) ale to objaw tylko a nie skutek. Dlatego warto iść do okulisty niech sprawdzi czy to tylko objaw na zmiane światła czy może juz nieco wrok sie wysilił i jest zmęczony. szybciej sie meczy itd. organizm ludzki nie jest ze stali. A czasem by sie przydało Wink

Dobra metodą nie nie zmęczenie wzroku ta bardzo to robienie przerw przed monitorem co jakieś 30 min i poatrzenie minimum 5 min w dal, np. przez okno. No praca w tedy sie wydłuża ale wzrok odpoczywa sobie Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group