Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Moja główka

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
darek3412



Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sie 24, 2009 11:18 am    Temat postu: Moja główka Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam 15 lat i mały problem.. Confused
Nie wiem czy to choroba i co mi jest ale gdy troche poleże lub posiedze i wstane to w dziwnie robi mi się w głowie... Tak jakby mnie ,,zamuliło\*\* czasami muszę się przytrzymać bo tak mocno to się objawia.. Trudno to opisać bo brak słów na too coś..

Mam również migdały. Lekarz specjalista mówił że ,,kosmiczne\*\*
Nie wiem co to oznacza i czy można je wyciąć. CZy wszystko będzie ok..

A i jeszcze jedno jak szybciej pojezdże rowerem ale chodzi o kolarzówke too mnie coś tak w klatce piersiowej zaboli ale to czasami..

z gory dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam Laughing

Darek Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pon Sie 24, 2009 1:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

darek3412 napisał:
gdy troche poleże lub posiedze i wstane to w dziwnie robi mi się w głowie... Tak jakby mnie ,,zamuliło\*\* czasami muszę się przytrzymać bo tak mocno to się objawia..

najwyraźniej są to reakcje na zmianę ciśnienia .
spróbuj wstawać stopniowo- najpierw opuść nogi - chwilę pobądź w tej pozycji, potem unieś się do siadu - też chwilę tak pobądź, a potem bardzo powoli wstań.
jest to normalne u ludzi młodych- w Twoim wieku też tak miałam.
lekarka kazała mi właśnie tak postępować. bardzo pomogło.
ogólnie chodzi o to żeby nie zmieniać gwałtownie pozycji ciała- bo wtedy wzrasta Ci puls i praca serca i robi się ciemno przed oczami.

a tak w ogóle jakie masz ciśnienie krwi?
jeżeli objawy są bardzo uciążliwe (np mi się robiło ciemno przed oczami, w głowie huczało i zataczałam się nawet jak chodziłam) wówczas lekarz może przepisać krople/ tabletki na uregulowanie ciśnienia.

najpierw radzę się udać do lekarza. niech zmierzy ciśnienie i zleci EKG . może przy okazji zleci badanie krwi.

co do migdałów- lepiej się dopytać co lekarz ma na myśli.
czasem jeśli są za duże, lub ma się tzw. trzeci migdał to lekarze zalecają ich usunięcie.

darek3412 napisał:
A i jeszcze jedno jak szybciej pojezdże rowerem ale chodzi o kolarzówke too mnie coś tak w klatce piersiowej zaboli ale to czasami..

może organizm nie jest przyzwyczajony do takiego tempa?
im bardziej zwiększasz wysiłek i prędkość tym szybciej pracuje serce i pobierasz więcej tlenu. czasem się ma właśnie takie uczucie "boleści" . w miarę nabywania kondycji problem powinien zniknąć.

to tyle moim okiem laika Smile
jeśli powolne zmienianie pozycji ciała nie pomoże i problemy będą się nadal utrzymywać bądź nasilać , i ból w klatce piersiowej będzie trwał nadal to leć do lekarza Smile niech zleci potrzebne badania Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
darek3412



Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sie 24, 2009 2:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no wlasnie robi mi sie tak jakos dziwnie w oczach
tak jakby zamglilo
a co do badan to wlasnie wybieram sie do lekarza oraz bd robil badania te co Pani doradzala Razz
sprobuje zrobic tak jak Pani mi napisala, stopniowo wstawac krok po kroku..

dziekuje za odpowiedz mam nadzieje ze pomoze

pozdrawiam :**

Dodano po 1 minutach:

a co do cisnienia to nie wiem..
musze zobaczyc..
dam znac Very Happy
tylko wlasnie nie wiem jakie powinno byc w moim wieku
czy takie same jak u doroslej osoby czy troche mniejsze lub wieksze xD

Dodano po 2 minutach:

kurcze zapomnialem jeszcze o migdalach dodac... Razz
ja wlasnie bylem u lekarza na te miglady i stwierdzil ze sa one wlasnie ,,kosmiczne''
mam 3 migdal ktory idzie donosa i dlatego sie boje ich usuwac bo nie wiem czy wszystko bedzie dobrze
ale przez te migdaly ciezko sie troche oddycha i przeszkadzaja czasami w jedzeniu...
juz bralem tabletki na migdaly i mi sie troche zmniejszyly Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pon Sie 24, 2009 8:58 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

darek3412 napisał:
te co Pani doradzala

Razz Razz Razz ee tam, pani, Wink Gosia jestem Very Happy Razz

jeśli migdały nadal przeszkadzają to warto ponownie udać się do lekarza. w takim wypadku wydaje mi się, że mogą zostać zaklasyfikowane do wycięcia Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
darek3412



Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sie 25, 2009 11:24 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wstawalem dzisiaj tym sposobem co Pani doradzala i juz bylo lepiej Razz
dziekuje
tylko ciekawe przez ile czasu tak bedzie trzeba robic Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Wto Sie 25, 2009 2:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

darek3412 napisał:
juz bylo lepiej


darek3412 napisał:
tylko ciekawe przez ile czasu tak bedzie trzeba robic

to zależy od organizmu Smile
ja tak muszę robić z każdym razem- nie ma ulgi Wink
jak tylko za szybko zmienię pozycję ciała to mam czarno przed oczami i w uszach mi huczy- wychodzi na to, że szybciej i bezpieczniej wychodzi powolna zmiana pozycji Wink

lekarka powiedziała mi kiedyś, że na to cierpią przede wszystkim osoby o niskim ciśnieniu krwi..
ciśnienie możesz sobie podnieść właśnie między innymi uprawianiem sportu. wprawdzie nie podniesiesz go bardzo, ale przy regularnych treningach odczujesz różnicę. Smile
spróbuj też pić więcej wody/ płynów. minimum 2 litry dziennie. w momencie kiedy dostarczamy organizmowi za mało np wody obniża się ciśnienie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
darek3412



Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sie 25, 2009 11:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie wiem czy mozna odziedziczyc niskie cisnienie np po mamie
moja mam ma bardzo niskie cisnienie i moze dlatego Very Happy
mecze sie szybko jak nigdy ale nie pale papierosow i nie pije.. symbolicznie najwyzej
boje sie o kondycje bo mam juz plany co do wyboru szkoly.. sportowa wybralem ale tam trzeba miec kondycje dobra ale w moim przypadku chyba bd musial zrezygnowac Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sro Sie 26, 2009 4:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czemu będziesz musiał zrezygnować?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
darek3412



Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sie 27, 2009 2:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

to co jak ze na cos nie tak..
mecze sie szybko ale jeszcze zobaczymy Razz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Czw Sie 27, 2009 4:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

darek3412
niskie ciśnienie jeszcze nie jest powodem do rezygnacji ze szkoły sportowej. właśnie w Twoim przypadku sport jest jak najbardziej wskazany Smile

a że kondycja słaba... to bierz się za siebie ! Smile
regularne ćwiczenia poprawiają wydolność organizmu Smile
najlepsze do tego są ćwiczenia aerobowe Smile
oczywiście musisz zaczynać od rozsądnego treningu bo jak się przetrenujesz to potem kiepsko będzie Razz
Smile miłego ćwiczenia Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group