Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Mój wynik rezonansu

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Wyniki badań
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
człowiek przychodnia



Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lut 13, 2011 9:42 pm    Temat postu: Mój wynik rezonansu Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

który robiono mi po wyjściu ze szpitala psychiatrycznego (styczeń/luty 2010), co on mówi? Czy to jest badanie profilaktyczne i czy będę je musiał jeszcze robić profilaktycznie?

Cytat:
Badanie wykonano w sekwencjach FSPGR T1, FSE T2 i FLAIR przeglądowe oraz FSPGR T1 po dożylnym podaniu kontrastu, w płaszczyznach strzałkowych ,czołowych i poprzecznych, w warstwach o grubości 2mm , 3mm i 5 mm.




Sygnał istoty białej i szarej prawidłowy. Zmian ogniskowych ani cech nieprawidłowego wzmocnienia kontrastowego w obrębie mózgowia nie stwierdzam.


Ciało modzelowate i struktury tylnojamowe bez istotnych zmian .


Układ komorowy nieprzemieszczony, nieuciśnięty, nieposzerzony.
Rowki sklepistości, przestrzenie płynowe przymózgowe bez istotnego poszerzenia.
Niewielkie przyścienne zmiany śluzówkowe dna zatoki szczeękowej prawej.


WN- prawidłowy obraz mózgowia w badaniu MR
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Nie Lut 13, 2011 11:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie ma żadnych niepokojących zmian w mózgu.

Zmiany w zatokach mogą być albo pozapalne, albo mogą świadczyć o rozpoczynającym się zapaleniu. Z tym należy udać się do laryngologa.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
człowiek przychodnia



Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lut 14, 2011 9:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Po roku również trzeba się udać do laryngologa czy już niekoniecznie? Mam jeszcze obrazy diagnostyczne na płycie CD i mógłbym tu wrzucić screena z takiego obrazu bo kiedyś przebiłem głową szybę i wydaje mi się że mam tam jakby ukruszoną czaszkę a co najmniej bliznę. Chciałbym się dowiedzieć co to jest i jak to wygląda ale nie umiem tego wyszukać na płytce. Blizne mam na środku głowy, po prawej stronie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kateroza



Dołączył: 07 Sie 2012
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sie 07, 2012 10:48 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam
właśnie odebrałam wyniki rtg kręgosłupa a wizytę u lekarza mam dopiero za 2 tygodnie...pomocy....co one oznaczaja.....
kręgi przejściowe lumbalizacja Th12 oraz sakralizacja L5
lewostronna skolioza z rotacją trzonów oraz nieco pogłębiona lordoza lędżwiowa z przesunięciem linii statycznego przeciążenia kręgosłupa lędżwiowego do przodu.
Nienaczne zwęzenie przestrzenne międzykręgowe L4 -L5 iL5-S1
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Wyniki badań Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group