Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

moczenie nocne

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dziecko
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Tvisha
Przyjaciel forum


Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 1022

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Sro Lis 19, 2008 7:02 pm    Temat postu: moczenie nocne Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

przegladalam w necie informacje ale nie znalazlam nic na powyrzszy temat jesli dziecko ma okolo 9 lat ...
moze ktos moze cos podpowiedziec ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sprezyna



Dołączył: 23 Lut 2008
Posty: 257

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lis 19, 2008 7:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tvisha myślę że przyczyna moczenia w nocy u dziecka w tym wieku może być jakiś strach, obawa, lęk - czyli na podłożu psychicznym, lub choroby układu wydalniczego, nerek, moczu, itp. ja jak byłam młodsza tez się moczyłam do łózka, u mnie związane to było z odmiedniczkowym zapaleniem nerek, zaleganiem moczu w pęcherzu, często miałam zapalenie pęcherza. Potem nagle nerki przestały mi pracować, woda zalegla w organizmie, teraz mam skłonność do kamicy nerkowej.
Strasznie przez to się wycierpiałam jako dzieciak, szczególnie źle wspominam długie pobyty w szpitalu. Myślę że z dzieckiem trzeba się udac na badania moczu i krwi w pierwszej kolejności, ja miałam także robione prześwietlenie, usg brzucha, wizyta u ginekologa, cystografię mi robiono w szpitalu. Jeśli to nie na podłożu psychicznym to badania to wykażą.
Acha mój brat też jest w tym wieku i zdarza mu się popuścić w majtki kiedy się smieje. Może to być związane też z niedojrzałością mięsni utrzymujących mocz w pęcherzu, lub częste pzetrzymywanie moczu wobec czego następuje w nocy samoistne wydalenie go z przepełnionego pęcherza.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Tvisha
Przyjaciel forum


Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 1022

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Sro Lis 19, 2008 7:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wlasnie wyczytywalam info i wiecej jest o dzieciach 4-5 lat do 7 a po 7 juz cisza wiec zastanawialam sie czy to wogole mozliwe ...
Problemu podlega chlopak ktorym sie opiekuje ... jego ojciec powiedzial ze zdarza mu sie to zadko
ale jednak
w necie gdzies wyczytalam ze problemy psychiczne raczej nie sa przyczynami.
Z tego co pamietam dzien poprzedzajacy chlopak wypil dosc duzo plynu ...
Nie dokonca wiem czy mam sie tym dalej interesowac czy skoro to zadkiego to nic groznego
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sro Lis 19, 2008 8:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

najlepiej zrobić badania krwi i moczu.
one powinny wykazać, czy istnieje jakiś problem.
ja kiedyś chorowałam na refluks przewodów moczowych. moczyłam się codziennie. ale oprócz tego były często nawracające: gorączka, zatrucie organizmu, wymioty, zakażenia dróg moczowo- płciowych. po operacji "mokrych" nocy było coraz mniej, jednak zdarzało się, że moczyłam łóżko nawet kiedy miałam już 10 lat.
może rzeczywiście chłopak za dużo pije przed snem i nie wybudzi się w odpowiednim czasie.
jednak jeśli się to zdarza to zaleca się pójść z tym problemem do pediatry. i niech on zadecyduje co dalej. bo moczenie nocne ma także niekorzystny wpływ na psychikę dziecka.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sprezyna



Dołączył: 23 Lut 2008
Posty: 257

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lis 19, 2008 9:46 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Może faktycznie jest tak ze chłopak pije dużo wieczorem, ma twardy sen wobec czego zdarza mu się czasami zmoczyć łóżko.
Uważam że najlepszym rozwiązaniem byłoby żeby podczas bada kontrolnych u lekarza rodzice wposmnieli o tym, lekarz na pewno znajdzie jakąś przyczynę lub skieruje na badania.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Tvisha
Przyjaciel forum


Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 1022

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Sro Lis 19, 2008 11:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no ok ...
powiem mu ze raczej to nic powaznego ale dobrze by bylo by sie jednak zapytali lekarza przy okazji i sie o to zatroszczyli by sie dziecko bardziej nie skrzywilo
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
annka22



Dołączył: 08 Sie 2008
Posty: 94

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Czw Lis 20, 2008 3:52 pm    Temat postu: Re: moczenie nocne Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tvisha napisał:
przegladalam w necie informacje ale nie znalazlam nic na powyrzszy temat jesli dziecko ma okolo 9 lat ...
moze ktos moze cos podpowiedziec ?


Ja sikałam w majtki w nocy do ok 10 roku życia, nie byłam na żadnych badaniach samo przeszło.
Musisz porozmawiać z dzieckiem o tym, wytłumaczyć, że to jest złe. Dziecko samo będzie próbowało przestać sikać w nocy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pią Lis 21, 2008 12:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ej no. przecież dziecko w tym wieku już pojmuje, że to co mu się przydarza nie jest dobre. niepotrzebnie wpędzać go w dodatkowe poczucie winy Confused

moczenie w tym wieku nie jest normalne dlatego lepiej chuchać na zimne i skonsultować się z pediatrą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Tvisha
Przyjaciel forum


Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 1022

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Sob Lis 29, 2008 1:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja to tez uwazam ze chlopak rozumie jest wystarczajaco duzy by zdawac sobie sprawe ...

podobno byli z nim u lekarza ktory stwierdzil ze puki co jest ok ... bedzie trzeba sie jeszcze raz skontaktowac jak zacznie moczyc krwia ... Confused
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Suforia



Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sty 17, 2011 2:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Moczenie nocne może dotyczyć człowieka w każdym wieku, nawet u dorosłych się zdarza. Najważniejsze to wyłapać przyczynę, koniecznie trzeba pójść do urologa. U mojego kuzyna dodatkowo szukali pomocy u psychologa (ponoć urolog kazał, więc pewnie coś na rzeczy jest). Tu w temacie jeszcze artykuł LINK USUWAM! to nie miejsce na reklame. czytaj regulamin forum, nast razem bedzie ostrzezenie.!!! ---Wind_of_hope---
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dziecko Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group