Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Mocny ból w lewej piersi.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Onkologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
LiLianna15



Dołączył: 31 Mar 2011
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Mar 31, 2011 8:01 pm    Temat postu: Mocny ból w lewej piersi. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. Mam 15 lat. Miewam ból nasilający się już od kilku miesięcy w lewej piersi. Jest to uczucie ukłucia. Ostatnio ból jest dosyć silny. Oczywiście mam zamiar iść z tym do lekarza ale chciałabym się dowiedzieć wstępnie co ze mną jest i czego mogę się spodziewać ze strony lekarza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Czw Mar 31, 2011 8:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja pamiętam ze swojego przykładu, że mnie piersi bardzo bolały w okresie dojrzewania. potem zmieniał się rozmiar Wink
może u Ciebie jest tak samo?
warto jednak wybrać się do lekarza. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
usgporady



Dołączył: 02 Kwi 2011
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Kwi 02, 2011 9:41 pm    Temat postu: Re: Mocny ból w lewej piersi. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

LiLianna15 napisał:
Witam. Mam 15 lat. Miewam ból nasilający się już od kilku miesięcy w lewej piersi. Jest to uczucie ukłucia. Ostatnio ból jest dosyć silny. Oczywiście mam zamiar iść z tym do lekarza ale chciałabym się dowiedzieć wstępnie co ze mną jest i czego mogę się spodziewać ze strony lekarza.


Ból piersi może miec podłoże hormonalne tzn. w skutek podwyższonego poziomu estrogenów dochodzi do obrzęku tkanki gruczołowej, co objawia się bolesnością. Może też miec charakter zapalny. Wtedy najczęściej oprócz miejscowej bolesności pojawia się zaczerwienienie skóry. Innym rodzajem dolegliwości jest neuralgia, czyli podrażnienie nerwów międzyżebrowych w okolicy piersi. Zawsze w przypadku bólu oprócz wizyty u lekarza, należy wykonac badanie USG piersi.

link usuwam.
Gosia85
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Onkologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group