Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Mnogie wyrośla kostne

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dżedaj



Dołączył: 07 Paź 2007
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Paź 07, 2007 2:33 pm    Temat postu: Mnogie wyrośla kostne Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Szukam informacji na temat mnogich wyrośli kostnych,szczególnie na temat ich lecznia
Jeśli ktoś ma coś takiego to proszę o udostępnienie .
pozdrawiam i z góry dziękuje
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Nie Paź 07, 2007 3:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jeśli chodzi o układ kostno-stawowy, to akurat tutaj nie jestem znawczynią, więc znalazłam tylko informację, że są to zmiany nowotworopodobne, związane z zaburzonym wzrostem kości i mogą powstać w każdej kości uformowanej na podłożu chrzęstnym. zazwyczaj położone są w obrębie kości długich ale nie zawsze. leczy się takie zmiany głównie operacyjnie (usunięcie zmian kostnych i naprawa ew. uszkodzonej tętnicy).
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
hue



Dołączył: 10 Lut 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lut 10, 2008 11:15 pm    Temat postu: RE: Mnogie wyrośla kostne Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hej !

Tez poszukuje informacji na ten temat.
Jak przeciwdzialac pojawianiu sie guzow, ograniczac cokolwiek...
Jaki jest odpowiednik angielski w nazwie jakie sa nazwy w innych jezykach?

Q78.6 - Mnogie wyrośla kostne wrodzone
English: Multiple congenital exostoses

Mino powszechnej opinni lekarzy, wiem jedno na 100%, nie wolno tego wycinac!!! Bo urosnie 2, kolejny wiekszy. Guzy losowo sie pojawiaja i zanikaja, sa bardzo bolesne (zwlaszcza jak rosna).
Chorba jest powiazana z hormonami podobno i np zajscie w ciaze powoduje nagly jej rozwoj az do...

Jestem bardzo zdeterminowany i szczerze dziekuje za wszelka pomoc
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
magda8008



Dołączył: 12 Cze 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Cze 12, 2008 6:39 pm    Temat postu: wyrośla mnogie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam,
ja mam wyrośla mnogie od urodzenia, są one na kościach nóg, rąk, i pewno na innych też, ale to dla mnie tak drażniący temat, ze nie probuje tego sprawdzic. Można z tym żyć. Jak byłam nastolatka przeszkadzala mi jedna narosl na kosci udowej, nie moglam zgiac nogi do konca, wiec w wieku 16 lat usunieto mi ta narosl. Pozostala mi po tym obrzydliwie wstretna blizna (bylaby ladniejsza ale szwy sie rozeszly) a narosl odrosla (w mniejszym rozmiarze). Po nieodpowiednio dobranej rehabilitacji mam noge lekko skrzywiona do wewnatrz. Nie wygladam zbyt dobrze, ale minelo 12 lat od operacji i przyzwyczailam sie do tych wyrosli i jakos zyje. Fakt, ostatnio pobolewaja mnie kolana, wiec poszlam do ortopedy, a on stwierdzil ze powinnam usunac wyrosla, bo to przez nie bola mnie nogi. A ze ja sie nie zgadzam na operacje (nie jestem zwolenniczka krojenia sie) to zapisal fizykoterapie a dokladniej ultradzwieki, maja zlagodzic bol. podobno nie ma innych metod pozbycia sie tego.
pozdrawiam
magda
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
aneta77



Dołączył: 04 Lut 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lut 04, 2009 12:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,
mam 6 letnia corke ktora ma rowniez te wyrosla kostne ma ich niestety dosc duzo ale male niestety na nodze ma dwa wieksze i lekarz postanowil je usunac. Chcialabym wiedziec czy taka operacja dlugo trwa i czy po takiej operacji dlugo lezy sie w szpitalu i jak dlugo to sie potem goi. Bede wdzieczna za jaka kolwiek informacje, z gory dziekuje
Aneta.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ilonus15



Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Paź 21, 2009 10:03 am    Temat postu: Wyrośla kostne Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam!!!!
Mój synek też ma wyrośla kostne, usuwane miał już 3 razy na rączkach. Zdarza się , że odrastają, ale bardzo rzadko. Wiem, że usuwa je się wtedy jeśli stanowią zagrożenie dla życia lub zdrowia, tzn. utrudniają ruchy dziecka, przeszkadzają, wyrastają między koścmi i powodują ból. Trzeba nauczyc się z tym życ. Było naprawdę ciężko, ale teraz zaczynam na to patrzec inaczej. Wszystko zależy tak naprawdę od lekarza, od tego jak wyjaśni tą chorobę i wytłumaczy jak to wygląda. Mój synek pierwszą operację miał w wieku 2,5 lat, teraz ma 8 lat. Przeszliśmy już 3, a ile przed nami????? Pozdrawiam wszystkich, którzy borykają się z taką samą chorobą
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lz



Dołączył: 24 Lip 2012
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lip 24, 2012 7:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dżedaj napisał:
Szukam informacji na temat mnogich wyrośli kostnych,szczególnie na temat ich lecznia
Jeśli ktoś ma coś takiego to proszę o udostępnienie .
pozdrawiam i z góry dziękuje


Mnogie wyrośla kostne występujące na ogół w okolicach stawów jest to choroba określana jako "zespół keitha". Jest to przypadłość dziedziczona genetycznie i polega na deformacji układu kostnego.

W zależności od stopnia natężenia tej przypadłości mogą pojawiać się zarówno wyrośla kostne jak i deformacje poszczególnych części układu kostnego.

Dodano po 5 minutach:

aneta77 napisał:
Witam,
mam 6 letnia corke ktora ma rowniez te wyrosla kostne ma ich niestety dosc duzo ale male niestety na nodze ma dwa wieksze i lekarz postanowil je usunac. Chcialabym wiedziec czy taka operacja dlugo trwa i czy po takiej operacji dlugo lezy sie w szpitalu i jak dlugo to sie potem goi. Bede wdzieczna za jaka kolwiek informacje, z gory dziekuje
Aneta.


Operacje związane z usuwaniem wyrośli kostnych jest leczeniem doraźnym. Długość ich trwania uzależniona jest od miejsca w którym znajduje się narośl. Resekcja wyrośli kostnych jest jedynym środkiem walki z tą przypadłością, lecz po ich wycięciu należy się spodziewać, że będą w tych miejscach wyrastać następne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group