Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

młoda mama - okropne włosy i paznokcie :(

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bzum_bzum



Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Cze 24, 2009 4:25 pm    Temat postu: młoda mama - okropne włosy i paznokcie :( Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jestem młodą mamą, co oczwiście jest miłym stanem, nęka mnie jednak pewien problem: wypadające włosy i nieładne paznokcie. wiem, że to naturalne, że spadek estrogenu po ciąży powoduje takie dolegliwości; chciałabym jednak zasięgnąć waszej opinii jak sobie z tym radzicie; żadne kremy nie działają na mnie, szamponów też już miałam kilka; jestem ciekawa czy ktoś ma jakiś sprawdzony, skuteczny sposób, bo trochę mi to jednak przeszkadza...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sro Cze 24, 2009 8:15 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

moja siostra stosowała Radical- wprawdzie nie wyeliminował całkowicie wypadania włosów ale zdecydowanie je ograniczył.
czasem polecane są również preparaty Vax ( przygotowywane m.in dla ludzi po chemioterapii)
aha- i zależy jeszcze ile jesteś w stanie przeznaczyć na ten cel.
mojej siostrze kiedyś fryzjerka polecała ampułki które wcierało się w skórę głowy - minus- wysoka cena. jedna amp kosztowała (było to 6 lat temu) 50 zł a żeby kuracja miała w ogóle sens trzeba było ich wziąć co najmniej 10 .
niestety teraz nie pamiętam jak się owe cuda nazywały.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
gargulinka



Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 24

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Ełk
PostWysłany: Pon Cze 29, 2009 10:15 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Obawiam się, że najsensowniej jest przeczekać Razz u niektórych kobiet szybciej u innych wolniej to się normuje...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sarenka.25



Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 17

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Koszalin
PostWysłany: Pon Cze 29, 2009 12:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witaminy jakieś? zmiany w diecie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
peiklo.83



Dołączył: 29 Sty 2009
Posty: 19

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Nowy Sącz
PostWysłany: Pon Cze 29, 2009 2:45 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wiesz co nie ma żadnych badań, które by wprost dowiodły, że witaminy w ogóle działają na takie rzeczy, a w diecie nie ma po prostu tego wszystkiego, co jest włosom i paznokciom potrzebne. no niestety. z drugiej strony aminokwasy podobno się sprawdzają, jest taki suplement Onozis i tam masz siarkowe aminokwasy dwa. wygląda mi to na bardziej skuteczne, plus babka w aptece mi ostatnio polecała, więc nad tym bym się na twoim miejscu zastanowiła.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
gargulinka



Dołączył: 20 Sty 2009
Posty: 24

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Ełk
PostWysłany: Wto Cze 30, 2009 12:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, nie zawsze samo przechodzi, więc suplementacja może być jakimś rozwiązaniem...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Macedonia



Dołączył: 27 Lip 2009
Posty: 20

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lip 31, 2009 7:10 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

U mnie w ciąży nie było najgorzej, w trakcie połogu również ale teraz jest masakra. Karmie piersią 4-y miesiąc i włosy wychodzą mi garściami Crying or Very sad Też nie wiem jak sobie z tym poradzić Crying or Very sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group