Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Mini krwiaczki na skórze

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lazar



Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sty 14, 2009 9:25 pm    Temat postu: Mini krwiaczki na skórze Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witajcie, zdecydowałem sie napisac bo nic nie znalazłem na ten temat.
Od jakiegoś czasu borykam sie z dziwnym zjawiskiem na mej skórze, mianowicie pojawiaja sie na niej dziwne "obiekty" sa to jak by kropelki krwi czystej czerwonej uwięzionej tuż pod powierzchnią skóry, wygląda to troche jak czerwona mini brodaweczka o okrągłym czasami troszke podłużnym kształcie od 1 do 3 milimetrów średnicy, która to po jakimś czasie brązowieje (brunatnieje lub wręcz robi sie czarna), a w nastepnym etapie wokól tej czarnej krostki pojawia sie duza dośc brunatna obwódka o średnicy 1 cm (a czarne epicentrum ma zaledwie 1 do 2 mm), o niieregularnych poszarpanych krawędziach. Po etapie obwódki samo sie wchłania chyba i znika.
Krostki (wypryski, krwiaczki, nie wiem jak to nazwać) pojawiają się głownie na przodzie tłowia, choć i na plecach i na skórze głowy tez mam jeden i to taki większy.
Co dziwne nie swędzą, nie bolą, same sie wchłaniaja i znikaja.
Jak myślicie czego to objaw, co jest przyczyna ich powstawania?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Czw Sty 15, 2009 12:50 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

może naczynka pękają w ten sposób?
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lazar



Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sty 15, 2009 4:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no wyglada to jak by to był mini bąbelek z krwią tuż pod skórą, więc raczej nie peknięte naczynko tylko naczynko wielce powiększone ale krew jest w nim szczelnie uwięziona.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tallka



Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 36

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Pabianice
PostWysłany: Pią Sty 16, 2009 12:34 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

może naczyniaki? (ale one rzadko się wchłaniają...)
hmmm... naczynka NIET!
ciekawe. spróbuję dociec, cóż to takiego ;]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tallka



Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 36

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Pabianice
PostWysłany: Sob Sty 24, 2009 12:45 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no dobra! szukałam i pytałam i (jeśli nie jest za późno- w końcu może już jesteś zdrówSmile), to myślę, że to może być:
albo krowotoczna postać ospy wietrznej
albo _ ,, _ _ ,, _ półpaśca
(była/ jest gorączka? jakieś inne objawy? świąd? chorowałeś na "wiatrówkę" albo miałeś z nią kontakt w dzieciństwie? a może miałeś ów kontakt niedawno?)
jeśli to to, to pewnie już jesteś zdrowy Smile
albo... coś innego ;] (wyjeżdżałeś w jakieś tropiki?)

daj znać, bo bardzo ciekawa jestem!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group