Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Miligamma i Baclofen

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Leki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
comandante



Dołączył: 06 Gru 2009
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Gru 14, 2009 9:27 pm    Temat postu: Miligamma i Baclofen Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam takie pytanie. Dostałem takie leki na skurcze i chciałbym się dowiedzieć po jakim czasie przyjmowania można zauważyć jakiekolwiek efekty? I pytanie poboczne jako, że zbliża się sylwester to czy mieszanie tych leków z alkoholem jest niebezpieczne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
MP1



Dołączył: 16 Gru 2009
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Gru 16, 2009 8:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Każdych mieszanie z alkoholem jest niebezpieczne i tak usłyszysz od większości lekarzy i przeczytasz w ulotkach, ale już o ilości alkoholu nie dowiesz się niczego jeśli sama nie zaryzykujesz, i o te ilość się sprawa rozbija...znam osoby, które spożywają podczas różnych "kuracji" alkohol w niewielkich ilościach i jest ok, ale to sprawa indywidualna...

Proszę usunąć link z podpisu gdyż jest to niezgodne z regulaminem forum
Mala_mi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
comandante



Dołączył: 06 Gru 2009
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Gru 16, 2009 10:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a prosiłbym o odpowiedź o tym po jakim czasie zaczynają być widoczne efekty tych leków. biorę je już od tygodnia i wydaje mi się, że skurcze w ogóle nei przechodzą i mało tego mam wrażenie, że zdarzają się częściej. bardzo często miewam skurcze szyi, a teraz nawet barków (jak się rano przeciągam to mnie łapie) no i z tego powodu się trochę niepokoję.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Czw Gru 17, 2009 2:34 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zależy co to dokładnie za lek i iwjakiej dawce, jak szybko Twój organizm go metabolizuje.

Nie da się tak jednoznacznie powiedzieć" po 3 dniach stosowania nastapia wuidoczne efekty".

Bo to indywidualna sprawa organizmu. Pojedz te leki do ok miesiaca. Jeśli nic się nie zmieni idź do lekarza jeszcze raz.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
comandante



Dołączył: 06 Gru 2009
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Gru 17, 2009 8:40 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak się nic nie zmieni to idę do szpitala bo lekarze nie wiedzą co mi jest tylko przypuszczają Smile dlatego się tak niepokoję. Baclofen dawka 20mg dziennie (2x 10mg) a miligamma 100mg dziennie (w tabletkach). Na pewno da się przewidzieć zakres dni po któym będzie działał bo nei wierze, że u jednego w przeciągu 1 dnia podziałą a drugi musi czekać miesiąc. Ale i tak dzięki za odp.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Czw Gru 17, 2009 12:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Widać ze nie masz żadnej styczności z medycyną i mechanizmami działania organizmu. Rzeczywiście u nikogo nie działają po 1 dniu. ale też nie da się przewidzieć czy u Ciebie po tygodniu czy dwóch zadziałają. Niektóre leki są lepiej inne gorzej metabolizowane przez organizm. To jest indywidualna sprawa. Tak samo jak na jedną osobę która jest chora na daną chorobę działa jeden lek, a drugą nie i trzeba zastosować inny...Albo przynajmniej inną dawkę...

I trzeba po prostu poczekać. Jesli do mesiąca zażywania się nic nie zmieni to najwyraźniej są leki źle dobrane. Takie skurcze mogą być spowodowane różnymi zaburzeniami.

Robiłeś sobie w ogóle jakieś badania?Morfologia, elektrolity?
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
comandante



Dołączył: 06 Gru 2009
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Gru 17, 2009 4:34 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

miałem badanie krwi i moczu, ale wszystkie wyniki były ok. to lekarz rodzinny zalecił wizytę u neurologa. Neurolog przepisał mi własnie te leki, a jelsli nei będą działał to dostanę skierowanie do szpitala i tam wszystkie badania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Koliber



Dołączył: 13 Maj 2010
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Maj 20, 2010 4:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A wie ktoś jak działa Baclofen na wątrobe bo mam problem z wątroba i biore leki na nia ale wczesniej zostałmi przepisany Baclofen i nie wiem czy moge go brac?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Czw Maj 20, 2010 9:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Koliber
Przy chorobach między innymi wątroby tego leku się nie stosuje.Lek ten może powodować zmiany w obrazie wątroby.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Koliber



Dołączył: 13 Maj 2010
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Maj 25, 2010 4:59 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuje
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Leki Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group