Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Migdałki - temat zbiorczy

Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Laryngologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
guteck



Dołączył: 03 Gru 2005
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Gru 03, 2005 7:20 pm    Temat postu: Migdałki - temat zbiorczy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam! mam problem. mam powiększone migdały.. ostatnio pojawiła się na nim ropa. ropa odpadła a na jej miejscu pojawiła się dziurka w towarzystwie nabrzmiałych żyłek na migdale? czym to może być spowodowane i czy to groźne? jeśli tak to czym to grozi?
dziękuję i pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mysza



Dołączył: 16 Wrz 2005
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Sro Gru 07, 2005 5:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przyczyną powiększonych i ropnych migdałów może być angina.
Angina to inaczej zapalenie gardła i migdałów. Mogą ją wywołać trzy różne czynniki: bakterie, wirusy lub grzyby.

Stawiając diagnozę lekarz bierze pod uwagę wiele objawów. Ważna jest wysoka gorączka, powiększone węzły chłonne szyjne lub migdały z białymi, ropnymi punktami (to może wskazywać na działalność bakterii). Biały nalot na gardle może świadczyć o anginie grzybiczej.
Gdy natomiast bólom gardła towarzyszy tylko lekko podwyższona temperatura, chrypka i katar, zwykle jest to angina wirusowa.

Nie jest łatwo rozpoznać sprawcę anginy, dlatego najlepiej jest poprosić o badanie wymazu z gardła, na obecność bakterii bądź grzybów. Dzięki temu uchronisz się od niepotrzebnego szpikowania się antybiotykami.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
guteck1
Gość









PostWysłany: Sro Gru 07, 2005 10:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no ale co z tą dziurą w migdale? wie ktoś dlaczego się zrobiła po odpanięciu ropy? i dlaczego jest tak ukrwiona (widoczne nabrzmiałe żyłki)?
Powrót do góry
Gość










PostWysłany: Czw Gru 08, 2005 11:13 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jakiś lekarz pewnie wie. Proponuję wizytę. Może wymaz, jeśli będzie trzeba. Pozdro
Powrót do góry
rooz



Dołączył: 14 Gru 2006
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Gru 15, 2006 11:16 pm    Temat postu: kochane migdalki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

co ja mam z Wami zrobic, namawiaja mnie, zebym sie Was pozbyl , jednak czy to na pewno najlpesze wyjscie ? musze to robic ? nie chce miec trojaczkow na sumieniu ... w sumie to sie do nich przywiazalem, co prawda sprawialy mi czasem problemu jednak pierwszy mial miejsce ponad 10 lat temu, a drugi dopiero teraz, czy to wystarczajacy powod ? jak myslicie ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Pią Gru 15, 2006 11:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

migdalki to nie moja dziedzina ale jak lekarz uwaza ze trzeba je usunac to mysle ze tak trzeba Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
brytka



Dołączył: 24 Gru 2006
Posty: 37

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: poznan
PostWysłany: Wto Sty 09, 2007 8:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja od paru dobrych lat tez mecze sie z migdalkami,ale nie lubie lekarzy,szpitali itp.Dlatego zapieram sie rekami i nogami jak lekarz kaze mi cos z nimi zrobic.Jako ze jestem osoba uparta nic z nimi nie robilam. 4 miesiace temu ur dziecko i po tej ciazy problem z migdalami sie nie odezwal.Bedac w ciazy mialam dwa razy i to powazne problemy z nimi,musialam przyjmowac leki,ale teraz nic sie nie odzywa. Nie wiem czy to normalne ale tak mi sie stalo!Jezeli masz odwage to po co sie meczyc,idz na zabieg,a jezeli brakuje ci odwagi to ;licz na fuksa ze i ciebie kiedys opuszcza!Powodzonka Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
z4Linho



Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: nml
PostWysłany: Wto Maj 15, 2007 10:16 am    Temat postu: migdałki -> wyciecie..:/ Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hey. mam takie pytanie do tych ktorzy sie roientuja w tej sprawie. napiszcie wszystko co wiecie na temat przewleklej choroby migdałkow, powikłan z ich zapaleniem, i najwazniejsze co mnie interesuje to ich wyciecie. chodzi mi o to jakie migdałki sie kwalifikuja do wyciecia, jak znosi sie bol pooperacyjny, czy sam zabieg boli, jednym slowem smarujcie wszytko co wiecie. bede wdzieczny. pozdrawiam Cool
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
djfafa



Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Maj 16, 2007 12:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Powiem tak.
Rok temu wycieli mi migdałki. Miałem ciągłe anginy, w gardle wykrywali różne bakterie (m.in. gronkowiec złocisty, Paciorkowce b-hemo. z gr. C), ciągle stan zapalny gardła. Diagnoza była jasna: najlepiej wyciąć migdałki, nie zastanawiałem się nawet minuty. Oczywiście na zabieg czekałem ponad pół roku, ale w końcu nadeszło Smile Sam zabieg trwał max 20. min., ból prawie żaden (migdałki są znieczulane) tylko trochę krwi było, potem trochę boli, ale da się wytrzymać, Ketonal brałem tylko 2 dnia, potem już nie, gardło lekko bolało przez 7 dni, potem zapomniałem, że w ogóle miałem zabieg! W szpitaluu byłem 7 dni, ale tak ponoć wymaga NFZ. Teraz niestety mam odrosty z tych migdałków, zapewne za parę lat będe musiał znów wyciąć to co urosło, ale nie ma tragedii.
Od tej pory: angin 0, bólów gardła 0! to zamiast komentarza!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lunatyk17



Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 12

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Maj 17, 2007 8:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

powiem ci tyle, mój brat miał wycinane migdałki, właśnie też miał problemy jak poprzednik, byłem u niego w szpitalu 2 razy, powiem ci że nie przeżywał tak bardzo co prawda narzekał na ból gardła przez pierwszy tydzień ale na razie jest w świetnej formie, także nie martw sie podstawa to psychika, dobre podejście i dobre nastawienie a wszystko będzie dobrze:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Laryngologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 1 z 7

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group