Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Mięśniak w ciąży (part.2)

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
iawk



Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Mar 13, 2010 6:46 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z jakiego miasta jest ten lekarz? Ja jestem z okolic Krakowa. Mięśniaków przed zajściem raczej nie będę usuwać. Jest to jednak jakaś ingerencja w "te miejsca" i obawiałabym się troszkę czy później byłoby wszystko ok! Pozdrawiam!

---- Przypominam ,że wszelkie dane adresowe, telefony, strony www, reklamy są zabronione. Takie informację proszę przekazywać sobie w prywatnych wiadomościach---tosia81
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anna.mo



Dołączył: 06 Cze 2009
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Mar 15, 2010 8:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

z Wawy jest ten lekarz, ale szczegóły podam mailem, bo widze ze tu nie mozna. Moj mail: anna.mo@wp.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Ilona1984



Dołączył: 01 Kwi 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Kwi 01, 2010 10:06 am    Temat postu: ciąża,a mięśniaki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witajcie,mam problem;byłam u lekarza jestem w piątym tygodniu ciąży,a mam mięśniaka1,5cm,bardzo się boję bo lekarka mi powiedziała,że mogę poronić;biorę tabletki na podtrzymanie luteine,ale i tak się boję,jest to moja druga ciąża:pierwsza była trzy lata temu,ale brałam tabletki też na podtrzymanie a w 2m-c miałam martwy płód,no a teraz znowu sią boją że mogę stracić moje maleństwo,czy ktoś miał jakiś problem lub słyszał o takim jak ja,czy udało wam się donosić ciążę???to piszcie....pozdr:)

---Pisz proszę w odpowiednich tematach jeśli takie istnieją ----tosia81
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Tonia 41



Dołączył: 01 Lip 2011
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lip 01, 2011 10:19 am    Temat postu: wiek ciaza miesniaki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam
Zaczne od poczatku...
Mam 41 , dwa miesniaki w macicy 3cm i 5 cm i jestem tygodni w ciazy.
Nie planowalam ciazy,ale stalo sie i bardzo sie ciesze,ale rowniez bardzo sie boje.To moje drugie dziecko.
Chodze do lekarza co dwa tygodnie,biore zastrzyki i lekarstwa na podtrzymanie.Co prawda nie mam , zadnych dolegliwosci,ale ze wzgledu na wiek i miesniaki musze brac leki.
Ginekolog nic zlego nie mowi,bo pewnie nie chce mnie straszyc,a ja szczerze mowiac nie pytam o ryzyko i komplikacje bo pewnie wpadlabym w paranoje!!!
Mam pytanie , poniewaz caly czas towarzyszy i sluz,taki zolty lub jasnobrazowy,nie plamienia !!!czasami jak jestem w toalecie to widze,ze jest taki zolkawy.Mowilam o tym gin,lecz on nawet na to uwagi nie zwrocil...

Tak mysle,ze to moze przez te zastrzyki,PROGESTERONE?

to hormon,to moze przez to??

Co myslicie????
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kornik



Dołączył: 13 Paź 2008
Posty: 459

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach

Skąd: z pracy
PostWysłany: Pią Lip 01, 2011 11:23 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

myślę Toniu, że to nie przez zastrzyki - progesteron dostajesz na podtrzymanie ciąży, to taki "standard" medyczny Wink i nie powoduje żadnych skutków ubocznych - no, może tylko jakieś wynikające z dużej dawki tego hormonu, czyli takie typowe w ciąży - np. senność. No ale to nigdy nie wiadomo ile powoduje zastrzyk, a ile organizm naturalnie Smile (na marginesie dodam tylko, że progesteronu się nie "przedawkuje" - im go więcej, zwłaszcza w pierwszym trymestrze, tym bezpieczniej dla maleństwa)

podbarwiony śluz jest raczej spowodowany właśnie mięśniakami... nie znam się, ale czy istnieje możliwość, że one wchłoną się samoczynnie? jeśli tak, to prg też w tym pomoże - ja wiem, że po hormonach wchłaniają się np.torbiele.

dopóki nie krwawisz i nie odczuwasz dyskomfortu związanego np. z infekcją nie powinnaś się stresować śluzem, może to po prostu "taki Twój urok"? :* tak sugeruje spokój lekarza w tym względzie.

GRATULUJĘ ogromnie tego wielkiego szczęścia, które nosisz w sobie Smile
a w którym tygodniu ciąży jesteś? Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Tonia 41



Dołączył: 01 Lip 2011
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lip 01, 2011 11:49 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziekuje bardzo za szybka odpowiedz i za zainteresowanie Korniczku Very Happy
Very Happy
Jestem w 7 tygodniu:)w srode slyszalam juz serduszko,termin mam na 15 lutego.Robilam dwa razy beta hcg i jest wszystko dobrze rosnie!!!!
Teraz mam wizyte na 14 lipca.
Jedyne co mi dokucza to piersi,sa ogromne i strasznie bola Smile

Ale wiem,ze to bardzo dobry znak!!!!!
Miesniaki sa bardzo duzym zagrozeniem,i wszystko zalezy od tego jak beda sie zachowywac,wiec lekarz sam nie przewidzi co moze sie wydarzyc Crying or Very sad
Ja staram sie o nich nie myslec Crying or Very sad ale bardzo sie boje...
W ogole , ze udalo mi sie zajsc i jak to sie stalo to sama nie wiem...
Jeszcze wroce do tego sluzu,raz jest , raz go nie ma,wiec chyba nie jest grozny,mam taka nadzieje.
Pozdrawiam serdecznie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kornik



Dołączył: 13 Paź 2008
Posty: 459

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach

Skąd: z pracy
PostWysłany: Pią Lip 01, 2011 2:34 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wiesz, śluzy w ciąży to różne mogą być - zazwyczaj dziewczyny mają biały i gęsty jak krem. Ale jeśli masz żółtawy, bez krwi, to widać tak "po prostu" masz Smile i wcale nie musi być cały czas Smile

jeśli chodzi o te mięśniaki... mam koleżankę, która cały pierwszy trymestr praktycznie przeleżała, bo plamiła przez torbiel - ostatecznie zaczęła mocno krwawić, okazało się, że torbiel pękła i że zagrożenie dla córeczki przestało dzięki temu istnieć - no i teraz "bryka" - o ile w połowie ciąży można tak to jeszcze nazwać Smile

dlatego Ty się też oszczędzaj najbardziej jak możesz i dużo leż, żeby fasolka zdrowo rosła i porządnie się zagnieździła Smile Smile Smile
siódmy tydzień... Very Happy ach... Very Happy
zazdroszczę mocno Very Happy pozytywnie oczywiście Very Happy

no i zapraszam Cię do dziewczynek w dziale "ciąża" do tematu "pogaduchy o ciązy i jej przebiegu" - w razie wątpliwości wszelakich na pewno chętnie pomogą, bo tam ruch jest Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Pią Lip 01, 2011 7:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gratuluję przede wszystkim Wink
No cóż mięśniaki nie są bezpieczne dla dziecka ani dla Ciebie. Jednak nie jest powiedziane,że wywołają komplikację.Wszystko zależy od tego gdzie są umiejscowione. Mają to do siebie ,że rosną z ciążą więc dlatego ważne jest to gdzie są .
Śluz żółtawy sugeruję infekcję . Gin powinien zwrócić na to uwagę aby sprawdzić co to dokładnie jest.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kornik



Dołączył: 13 Paź 2008
Posty: 459

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach

Skąd: z pracy
PostWysłany: Pią Lip 01, 2011 10:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czyli Tosiu (nie wiem czy dobrze rozumiem) - mięśniaki rosną i się nie wchłaniają? czy to zależy? - jak w przypadku torbieli: mogą urosnąć, ale mogą pęknąć lub się wchłonąć?
_________________
Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Sob Lip 02, 2011 8:29 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Właśnie zależy jakie są czyli gdzie są umiejscowione. Niektóre w czasie ciąży się wchłaniają , inne rosną jak szalone przeszkadzając w rozwoju dziecku i mogą wywołać wcześniejszy poród itd.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group