Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Mięśniak w 9 tygodniu ciąży

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 38, 39, 40, 41  Następny
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
martaz



Dołączył: 03 Wrz 2008
Posty: 18

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Zachodniopomorskie
PostWysłany: Pon Paź 13, 2008 9:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cześć Kasia !
Ja się martwię swoimi 6 mięśniakami, a ty masz ich tak dużo. Może nie powinnam się tak martwić żeby to na dziecku się nie odbiło negatywnie.
pozdrawiam cię serdecznie. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kasiczek102



Dołączył: 10 Paź 2008
Posty: 12

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Dąbrowa Górnicza
PostWysłany: Wto Paź 14, 2008 10:12 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kochana, mięsniaki raczej nie przeszkadzają dziecku może w końcowych etapach ciązy, oczywiście trzeba pilnie kontrolować czy aby mięsniak nie podejdzie pod łożysko. Ale generalnie wyglądamy tylko jak przy bliźniakach. Przeszłam dwie ciąże - w ostatnim przypadku miałam podszycie przy tak dużych mięsniakach żeby nie wypchły dzieciaka za wcześnie. Ponad to w 34 tygodniu kiedy poczułam sie źle dostałam zastrzyk na rozwój płucek żeby dziecko po urodzeniu oddychało samodzielnie. Nie wiem czy jest to standard, może u mnie dali dlatego że pierwsza ciąza zakończyła sie w 27 tygodniu kiedy miałam rozwarcie i nic nie dało sie zrobić. Genralnie roztropny lekarz najlepiej z doświadczeniem, i wszystko powinno sie udać. Czego ci życze.
pozdrawiam
Kasia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
piramida



Dołączył: 04 Paź 2008
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Stalowa Wola
PostWysłany: Sob Paź 25, 2008 5:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam. staram się o dzidzię jakieś 9 miesięcy mam już 30 lat i małe mięśniaki lekarz kazał mi próbować zajść w ciążę z nimi ale nie wychodzi niewiem czy to przez mięśniaki nierobiliśmy żadnych badań tylko na drożność i jest dobrze. lekarz powiedział że jak za 2 miesiące nie zajdę w ciążę to zrobimy laparoskopie. co robić ? ktoś był albo jest w podobnej sytuacji?

Czy ktoś wie jak się bada czy mięśniaki które się ma powodują niepłodność czy nie?

połączyłam. emilka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kasiczek102



Dołączył: 10 Paź 2008
Posty: 12

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Dąbrowa Górnicza
PostWysłany: Nie Paź 26, 2008 9:41 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hej,

Generalnie mięśniaki nie stanowią problemu w zajściu w ciąże nawet spore mięśniaki. Są problemem w donoszeniu.
Zanim zdecydujesz sie na laparoskopie odwiedź innego lekarza. Wiem że operacja usunięcia mieśniaka nie spowoduje od razu możliwości zajścia. Po operacji usunięcia mieśniaków nikt ci nie da gwaracji że w przeciągu roku w jakim nie możesz zajść w ciąże mięśniak nie odrosnie jeszcze większy (bo taką mają tendencję). Słyszałam dużo złych wieści o komplikacjach po usunięciu mięśniaka i późniejszej ciąży. Więc jesli moge doradzić to przede wszystkim odwiedzić innego lekarza. Dwa to kupić w aptece testy na owulacje i kombinować jednak zajść. A trzy to może kupić tabletki duphaston i folik już przed zajściem.
Decyzja oczywiście należy do ciebie. Słyszałam że branie przez miesiąc tabletek antykoncepcyjnych powoduje zwiększoną owulacje tuż po wiec lekarze też często tak kombinują.
Zanim cokolwiek postanowisz proponuje konsultacje lekarską najlepiej u dwóch innych lekarzy. I zanim położysz sie pod noże naprawde dobrze sie zastanów.
Jestem teraz w trzeciej ciązy z olbrzymimi mięsniakami i sama bym sie nie zdecydowała na wyłuszczenie mieśniaka. Słyszłam od kilku profesorów o problemach po takich operacjach nawet do rodzenia sie dzieci do brzucha i zagrożeniem życia matki bo dzieci i tak nie przeżyły i to nawet po 10 latach po wyłuszczeniu. Moim zdaniem ryzyko jest zbyt duże. Musisz sama to przetrawić.
pozdrawiam i życze owocnej pracy Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
piramida



Dołączył: 04 Paź 2008
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Stalowa Wola
PostWysłany: Nie Paź 26, 2008 10:40 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bardzo dziękuje za odpowiedz i rady .i tak też zrobie będę próbować jeśli nie będzie wychodzić może pójde na zabieg, ale jak potwierdzi to, tak jak piszesz jeszcze 2 lekarzy. podobno są różne mięśniaki niektóre powodują niepłodność inne nie. pozdrawiam i życzę zdrówka Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
martaz



Dołączył: 03 Wrz 2008
Posty: 18

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Zachodniopomorskie
PostWysłany: Sro Lis 19, 2008 5:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Byłam ostatnio u lekarza i moja gin powiedziała, że mam miękką szyjkę i muszę się oszczędzać i uważać. Miękką szyjkę mają kobiety zazwyczaj przed porodem, a u mnie już teraz.Dopiero co się pogodziłam z tym, że mam mięśniaki, a tu znowu problem. Crying or Very sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ewunia_1981



Dołączył: 19 Lis 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lis 19, 2008 8:07 pm    Temat postu: ... Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

...

Ostatnio zmieniony przez ewunia_1981 dnia Nie Lis 23, 2008 11:05 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kasiczek102



Dołączył: 10 Paź 2008
Posty: 12

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Dąbrowa Górnicza
PostWysłany: Czw Lis 20, 2008 10:54 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Trzymam kciuki będzie dobrze

Kasia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
martaz



Dołączył: 03 Wrz 2008
Posty: 18

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Zachodniopomorskie
PostWysłany: Sob Lis 22, 2008 12:05 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kasiu, a co u ciebie jak przebiega ciąża, bez problemów mam nadzieję? U mnie już albo dopiero 17 tydzień niedługo połowa gdzie jeszcze do kwietnia.
Pozdrawiam pa
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kasiczek102



Dołączył: 10 Paź 2008
Posty: 12

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Dąbrowa Górnicza
PostWysłany: Pon Lis 24, 2008 10:04 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,

Jestem po pierwszym usg prenatalnym. mamy 14 tydzień dzidzia na podstawie tego co tam zobaczyli jest zdrowa i ma 10cm od głowy do pupy (bez nóżek) brzuszek jeszcze pobolewa jestem wybrzuszona jak w połowie ciąży ale skończyły sie plamienia i krwotoki. Mój lekarz też jest zadowolony mówi że szyjka trzyma i jest zamknięta, wiec rokowania są pomyślne. Co prawda na zastrzyki dalej chodze i leki dalej biore. I tego sie trzymajmy.
Kochane kobietki napiszcie co u was.

pozdrawiam
Kasia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 38, 39, 40, 41  Następny
Strona 39 z 41

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group