Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Mięśniak w 9 tygodniu ciąży

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 39, 40, 41  Następny
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość










PostWysłany: Czw Lut 23, 2006 10:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Patrycja powinna dzis odebrac wynik ciekawe co u niej ... mam nadzieje ze sie odezwie. Smile
Powrót do góry
agnesr
Przyjaciel forum


Dołączył: 31 Sty 2006
Posty: 77

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lut 23, 2006 10:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Patrycjo daj znac co i jak ... w sumie pochodzimy z tego samego miasta i podejrzewam ze testy robisz na Pomorzanach ... chcialabym sie o nich dowiedziec czegos wiecej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
patrycja30szn
Gość









PostWysłany: Pon Lut 27, 2006 4:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cześć dziewczyny !
Przepraszam, że długo nie pisałam ! Miałam USG czyli PAPPA - badali m.in. przezierność karkową - wyszła bardzo dobrze. Krew też pobrali - na wyniki czekałam 2 tyg. Tyle to trwa. Ogólnie wyniki badań mam idealne, zagrożenie trisomią 18 i 21 jak 1:10.000. Heehe, wszystko OK Razz
Mój lekarz powiedział że wzrost mięśniaków o 4 mm i 1 mm to żaden wzrost, bo to jest w granicach błędu pomiaru. Uffff ...
Prowadzi mnie dr Zbigniew Celewicz - jest on też kierownikiem pracowni USG w szpitalu na Unii Lubelskiej. Dostałam od niego skierowanie, więc badania prenatalne sa za darmo.
O ile pamiętam - Agnesr - sorki, że o wieku, ale w Twoim wieku powinnać dostac skierowanie od lekarza prowadzącego i masz badania za darmo.
Tak więc pozostaje mi czekać do końca marca, kiedy to doowiem się płci Dzieciątka - na razie mówię Fasolka Smile
Dobrze że u Was w porządku, tak trzymać, leniuchować i uśmiechać się !!

Pozdrawiam serdecznie !
Powrót do góry
patrycja30szn
Gość









PostWysłany: Pon Lut 27, 2006 4:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Trochę nieskładnie pisałam powyżej, odpowiem na Twoje pytania Agnesr: badania robiłam w pracowni na Unii Lubelskiej, bo tam mnie skierował mój lekarz dr Zbigniew Celewicz. USG trwało z 20 minut, ale dokładnie wszystko obejrzane - robił je dr Jerzy Węgrzynowski. Odpowiadał na moje pytania wyczerpująco i co najważniejsze dla mnie - wszystko jest dobrze.
Zbadano długość Fasolki, przepływ krwi w takim naczyniu co łączy łożysko z pępowiną, zbadano serduszko (słyszałam je !!! łzy wzruszenia same się cisną do oczu !!!), zmierzono kość udową, kość nosową, sprawdzono czy jest już żuchwa Smile niesamowite Very Happy Zbadano szyjkę macicy, czy nie ma wpuklenia pęcherza płodowego w szyjkę - tzn, czy nie "spada" lub czy nie "wypada" mi dziecko. I przezierność karkową też zbadano. Z badań najważniejszych organów dostałam zdjęcia - w sumie 7 i opis wyników. Jedynie co zalecono to ponowne USG w 20 tyg ciąży.

Na razie rozkoszuję się 15 tygodniem i jestem naprawdę szczęśliwa Smile)

Aaaa, wazny temat - jak tam Wasi panowie? mój jest kochany - głaszcze brzuszek, gada już do niego i ogólnie jest rozczulająco słodki. OBY MU TAK ZOSTAŁO !!! heheh

Buziaki Dziewczyny !
Powrót do góry
agnesr
Przyjaciel forum


Dołączył: 31 Sty 2006
Posty: 77

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lut 27, 2006 8:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Patrycjo tak ogromnie sie ciesze. Pewnie to glupie, ale jak czytalam Twoje wiadomosci to sie rozbeczalam. Tak bym chciala zeby sprawy u mnie potoczyly sie tak samo ... moj Boze tak bardzo bym chciala. OGROMNIE SIE CIESZE TWOIM SZCZESCIEM NAPRAWDE Exclamation Exclamation

O Wegrzynowskim slyszalam same dobre rzeczy, ale ja mam umowiona wizyte na Pomorzanach w Poradni Genetycznej, tak sie wlasciwie zastanawiam moze jednak lepiej bylo sie umowic na Unii. Moze to zmienic? A Celewicz gdzie przyjmuje? Jak do niego trafic?

Mowisz, ze dostalas skierowanie i badania masz bezplatnie ... coz, ja nie moge na to liczyc. Od 1,5 roku jestm po za Polska, wiec nie mam ubezpieczenia w Polsce. A tu w Niemczech, za te badania i tak musilabym zaplacic sama bo Kasa Chorych ich nie pokrywa, wiec wole zaplacic 320 zlotych z konsultacja lekarza w Polsce, niz 300 EUR tutaj gdzie z wrazenia pewnie polowy wypowiedzianych do mnie slow bym nie wylapala.

Czytalam o testach PAPPA (to badanie krwi polaczone z badaniem USG przeziernosci karkowej), sa najczulsze ... znajduje sie wady u 9 na 10 plodow, wiec wykrywalnosc jest ogromna. Bylam gotowa na to badanie juz przy pierwszej ciazy, ale niestety poronilam w 10 tygodniu i do domu juz nie dojechalam.
Co do meza ... moj jest tez fajniutki ... czasem zamysla sie na moment, a potem opowiada mi jak to bedzie fajnie jak on bedzie wracal z pracy, a tu taki maly szkrab bedzie lapal go za nogawki, i wyciagal do niego raczki. Masuje mi brzuszek choc ten nie wyrosl jakos zbytnio ... zamartwia sie ze bedzie kiepskim tata ... itd ... tez kochane chlopisko.

Patrycjo, a mozesz mi powiedziec o co pytalas ... tak caly czas sie zastanawiam co jest wazne, probuje cos zapisywac, ale sama nie wiem co jest istotne, Embarassed a co nie ... oszalec mozna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agnesr
Przyjaciel forum


Dołączył: 31 Sty 2006
Posty: 77

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lut 27, 2006 9:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A i jeszcze jedno ... slyszalam, ze na Unii, przy dodatkowej oplacie mozna nagrac caly przebieg badania na kasete wideo, te oczywiscie trzeba przyniesc ze soba ... skorzytsalas moze z tej opcji???
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
patrycja30szn
Gość









PostWysłany: Wto Lut 28, 2006 11:17 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witaj Agnesr !

Na początek - myśl pozytywnie, to ważne i w sumie wcale nie takie trudne :>
Zastanawiam się czy wiesz co było przyczyną Twojego pierwszego poronienia? Często jest to choroba zwana toksoplazmozą. JA sobie zrobiłam przed zajściem w ciążę badania na obecność przeciwciał na tą chorobą - nie miałam ich, czyli nie choruję i nie chorowałam. To choroba przenoszona przez koty. Dla kociaków nieszkodliwa, dla kobiety w ciąży zdradliwa. Jeśli nie robiłaś testów na toksoplazmozę - zrób!

Dr Celewicz przyjmuje na Boh Warszawy11b/2, w pon i śr od godz.15 do 19, telefon: 091 48-49-165. Zadzwon i umów się, polecam. On też na w gabinecie aparat USG - nie tak czuły na ten w szpitalu - ale widac szystko i on Ci pokaże co i jak i wytłumaczy.
Nieważne chyba u niego prywatnie czy nasz ubezpieczenie w Polsce - powinien Ci dać skierowanie, w końcu to jego pracownia Smile za wizyte z badaniem i USG zapłacisz 100 zł, a moze akurat uda się badania za darmo ? Polecam!
U niego w gabinecie nie wiem czy można, ale na Unii można nagrać całe badanie, chyba za 15 zł. Na kasetę, płytę - ale chyba tylko DVD.

Co do pytań w trakcie badania - pytalam o wzrost mięśniaków, czy coś grozi dziecku w związku z nimi i ogólnie na koniec czy badane parametry są OK i czy dziecko jest zdrowe.
Jeśli masz swoje pytania i je zapisujesz to bardzo dobrze!!!!
Ty jesteś mamą, Ty chcesz wiedzieć, to Twoja ciąża - jak najbardziej będziesz wiedzieć o co pytać, jak o czymś zapomnisz nieszkodzi ! od czego jest net Razz

Będzie dobrze, zobaczysz ! Dziękuję za miłe słowa dla mnie Smile
Pozdrawiam serdecznie!
Powrót do góry
agnesr
Przyjaciel forum


Dołączył: 31 Sty 2006
Posty: 77

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lut 28, 2006 11:34 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witaj Patrycjo ... co do toxo, to robilam badania juz przed pierwsza ciaza. Jestem nosicielem przeciwcial, obecnie nie choruje. Z pojeciem toxo spotkalam sie juz 23 lata temu, kiedy moja mama byla w ciazy z moja siostra, co ona przezyla przez to dziadostwo moglaby opowiedziec tylko sama. Dzieki Bogu wszytsko skonczylo sie dobrze i mam fantastyczna zdrowa siostre Smile. W kazdym razie zawsze, juz od 11 roku zycia, mialam w pamieci, ze swinstwo to kiedys musze sprawdzic u siebie.

Tak wiec przed ta ciaza zrobilam ponownie TOXO, CYTOMEGALIE, CHLAMYDIE, PRZECIWCIALA KARDIOLIPINOWE i KOAGULANT ANTYTOCZNIOWY. Jestem zdrowa jak rydz!


Ja chyba zbyt intensywnie zylam , w pierwszej ciazy na zbyt wiele sobie pozwalalam, zamiast odpoczywac zyc spokojniej podrozowalam jak szalona ... ! Embarassed

Patrycjo co do skierowania ... podejrzewam ze i tak musialas na UNII pokazac ksiazeczke ubezpieczeniowa, ??prawda??, wiec w moim wypadku to chyba nie da sie tak "zalatwic".

Dziekuje Ci ze tak szybko sie odezwalas ... rosnijcie spokojnie i jak na drozdzach Laughing ... pozdrawiam najcieplej jak umiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Ela



Dołączył: 02 Mar 2006
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Mar 02, 2006 3:02 pm    Temat postu: Witajcie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witajcie,

znalazłam dzisiaj, w sumie przez przypadek to forum, zaczęłam szyukac informacji o mięśniakach. Jestem w 20 tygodniu ciąży, i własnie wczoraj dowiedzialam sie, ze mam mięśniaka, na razie nie wiem nic więcej, czekam na bardziej szczegółowe badania, ale jestem załamana Sad . Zupełnie nie wiem co dalej. Z dzieckiem na razie wszystko ok, przesłam dwa badania prenatalne, a tu nagle taka wiadomość!!!!

pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agnesr
Przyjaciel forum


Dołączył: 31 Sty 2006
Posty: 77

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Mar 02, 2006 6:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witajcie dziewczyny u mnie dzien radosny. Dzieciaczek ma 4 cm, jego serduszko zdrowo pracuje, ma raczki, nozki i widzialam jak nawet nimi sobie macha. Niesamowite!!!! A miesniaki? Lekarz powiedzial ze zaden problem, nie urosly nawet 1 mm ... taka jestem szczesliwa. Wiec teraz spokojnie jade do Szczecina, nastepny szczyt do zdobycia mamy 16 marca.

Witaj Elu, przykro mi bardzo, ze sie tak bardzo zmartwilas. Sama jednak piszesz, ze z maluchem wszystko dobrze. Kasia, ma 2 miesniaki i jest w 7 miesiacu ciazy bez pwoiklan, trzeba byc dobrej mysli choc sama wiem doskonale, ze to bardzo trudne. Nosek do gory. Mnie trudno podobnie jak Tobie pisac cos wiecej w tym temacie ... dla mnie to rowniez byla "niespodzianka" i to bardzo niemila, jedyne co mozemy w tej chwili to obserwowac co sie z nami dzieje. I duzo odpoczywac.

Elu, piszesz, ze mialas dwa badania prenatalne ... czemu az dwa?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 39, 40, 41  Następny
Strona 3 z 41

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group