Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Mięśniak w 9 tygodniu ciąży

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 39, 40, 41  Następny
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kasia30wawa
Przyjaciel forum


Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 21

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Pią Lut 03, 2006 1:12 pm    Temat postu: mięśniak w 9 tygodniu ciąży Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Agnesr, skąd jesteś? Jeśli Wawa lub okolice- chętnie podam namiary na lekarzy z dobrymi kwalifikacjami....
Słuchaj, jeśli będziesz tak się zamartwiała to odbije się to negatywnie na ciąży- musisz wytrzymać na spokojnie przynajmniej do 3 miesiąca kiedy to maleństwo lepiej zadomowi się w Twoim brzuszku. Kłucia, kolki, uciski będą Ci towarzyszyć przez cały okres ciąży (rozwija się łożysko, rośnie macica)-do przeżycia, natomiast bólu w okolicy mięśniaków (gdzie one są umiejscownione i jak duże?) nie lekceważ- to jest ważne. Trochę dziwi mnie podejście Twojego lekarza- taka ciąża to trudna ciąża, wymaga większej uwagi i kontroli z jego strony a piszesz że podchodzi "lekko". Być może czeka do tego kluczowego 3m-ca...Wybadaj go, poszukaj o nim opinii na forach, a jakbyś mu nie ufała to zmień. Ja zmieniłam- mój pierwszy lekarz interesował się tylko kasą! Nic więcej doradzić nie mogę jak tylko spokój i odpoczynek, najlepiej na zwolnieniu i bez bieganiny po sklepach- mimo tego że jestem dość żywą osobą- uległam radom i mam sę wcale dobrze. Nie denerwuj się tak, trzymam kciuki, a Ty pisz co nowego, pozdr
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gość










PostWysłany: Pią Lut 03, 2006 2:03 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kasiu niestety nie Wawa ... pochodze ze Szczecina, a teraz to w ogole mam przerabane bo jestem po za Polska.

Dzis wiem, ze moje miesniaki maja 2,5 do 3 cm, ale jakiego sa rodzaju nie mam pojecia. Musze przeczekac ten miesiac ... i daj Boze bez komplikacji.

Konsultowalam sie dzisiaj z innym lekarzem przy moim stanie ciazy i wielkosci miesniakow moge jedynie czekac ... obserwowac i czekac ... to bedzie najdluzszy miesiac w moim zyciu Crying or Very sad
Powrót do góry
patrycja30szn
Gość









PostWysłany: Pon Lut 06, 2006 8:11 pm    Temat postu: mięśniaki a ciąża Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam 29 lat i troche ponad miesiąc, pochodzę ze Szczecina. Jestem w 12 tyg - prawie 13 Smile mam 4 mięśniaki: 6,8,11,24 mm. Ten największy przylega do jaja płodowego. Lekarz co robił mi pierwsze USG (w 10 tyg) po zdiagnozowaniu tych wstęciuchów nastraszył mnie poronieniem i kazał natychmiast lecieć do lekarza (on tylko USG robi). Byłam załamana. Upragnione maleństwo i mam je stracić ??? !!! Blisko domu byl prywatny gabinet - poszłam. Tamten lekarz (pracuje w szpitalu na patologii) pocieszył mnie ogromnie, jeszcze raz zrobił USG i wytłumaczył wszystko. Ciąża - dla niego - nie odbiega od innych. Od razu dał zwolnienie i kazał myśleć pozytywnie, odpoczywać i wizyte wyznaczył na za miesiąc. Dał jednocześnie skierowanie na badania prenetalne.
Hmmm ... więc myślę pozytywnie, dużo na temat mięśniaków czytam. Trochę mnie uspokoił ale nadal się bardzo boję.

Tu na forum czytam wspaniałe i pozytywne rzeczy - dzięki Kasia30wawa !!
Agnesr - wiem co czujesz, przeżywam i czuję to samo - bóle, skurcze - też czekam i obserwuję siebie i też czekam..

To tyle ode mnie, musiałam o tym napisać Smile pzdr !
Powrót do góry
Kasia30wawa
Przyjaciel forum


Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 21

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Wto Lut 07, 2006 7:41 pm    Temat postu: mięśniak w 9 tygodniu ciąży Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

I tak trzymać Patrycjo- ----- i wypoczywaj i będzie git! I zaglądaj tu do nas, w ogóle to fajnie że włączyłas się do rozmowy, we trzy będzie nam raźniej Smile))))))

Agnesr- czas szybko mija- ten miesiąc zleci i juz będziesz w kolejnym i bardziej na luzie- zobaczysz (tylko dawaj znac co u Ciebie) Smile

buziaki dziewczyny!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
patrycja30szn
Gość









PostWysłany: Czw Lut 09, 2006 12:05 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wink jestem po badaniu USG - dzieciątko zdrowe, wszystko ma co powinno mieć - kochany(a) rozrabiaka, nie chciał(a) pozować do zdjęć panu doktorowi Smile
Wyniki krwi za dwa tygodnie. Mięśniaki ? Jeden urósł o 1 mm, a ten największy obok dziecka o 4 mm. Ale doktor kazał się nie martwić, taki wzrost to żaden wzrost - powiedział. Ale ja nie wiem czy taki wzrost co dwa tygodnie o 1 i 4 mm nie jest za duży ...

Ale połowa ciężaru spadła mi z serca, druga spadnie 22 lutego jak odbiore wyniki krwi Smile ale jest dobrze. Ja - przyszła mamusia - korzystam z niechodzenia do pracy, leniuchowania i oodaję się smakowym zachciankom Smile na odchudzanie się przyjdzie czas po urodzeniu Wink

Pozdrawiam !!
Powrót do góry
Kasia30wawa
Przyjaciel forum


Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 21

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Czw Lut 09, 2006 11:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja również jestem po usg i wiecie co- córcia potwierdzona i zdrowa a mięśniak stoi w miejscu, wspaniale, co???Smile))
Dzidzia jest małą wiercipiętą- cieżko ją było pomierzyć (hahah) ale jakoś poszło- wszystko jest cacy, jestem happy i całuję wszystkie forumowiczki-wątkowiczki!!

Ps. Potem piękna cesarka i ciao bambino Smile
(troche się boję tej c, brrr, jednak o tym pomyslę później a nie na zapas)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agnesr
Przyjaciel forum


Dołączył: 31 Sty 2006
Posty: 77

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lut 16, 2006 2:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kasiu i Patrycjo dzieki Wam wierze ze sie powiedzie.

Patrycjo ja mam wizyte 02.03. jak USG bedzie pozytywne przyjade do Szczecina na 15.03. wtedy mam wizyte w szpitalu na Pomorzonach, w Poradni Genetycznej ... sama zglosilam sie na badania prenatalne. Zaplace 330 zlotych, ale to nic, musze wiedziec, ze jest dobrze. Zmartwilas mnie tylko ze na wynik krwi czeka sie tak dlugo mialam nadzieje ze dostane je odrazu ... wlasciwie naiwna ze mnie baba co?

Jaki test robilas PAPPA i przeziernosc karkowa? Kto robil Ci badanie?

Wlasciwie nic mnie juz nie szarpie, nie boli ... spie jak zabita ... jak mam wolne to normalnie calymi dniami. Niech rosnie moj Skarb, dla niego przeleze 9 miesiecy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agnesr
Przyjaciel forum


Dołączył: 31 Sty 2006
Posty: 77

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lut 21, 2006 1:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny odezwijcie sie prosze ... co tam u Was?????
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kasia30wawa
Przyjaciel forum


Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 21

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Wto Lut 21, 2006 3:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cześć,
u mnie po staremu- czyli wszystko dobrze, choć mała mi nocami spać nie daje i jest juz taka duża że odrobinę brzuszek mi ciąży Wink.

8 marca idziemy na trójwymiarowe usg- podejrzymy Maję, zrobimy jej zdjęcie (rewelacja) i sprawdzimy jak tam mięśniak. Jestem dobrej myśli- i zaraz Wam o tym napiszę, jak tylko wrócę doma!

Agnesr co u Ciebie, masz jakies dobre nowinki? Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agnesr
Przyjaciel forum


Dołączył: 31 Sty 2006
Posty: 77

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lut 21, 2006 9:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witaj Kasiu u mnie cisza ... nic nie boli, nic nie szarpie, nie plamie ... dzis mamy 9 tydzien .... wizyte mam 02.03. wtedy bede iwedziala wiecej.
Ciesze sie ogromnie ze u Ciebie spokoj ... byle tak dalej, a mala niech kopie co sil bedziesz przynajmniej spokojna bo wiadomym bedzie ze z nia wszystko w porzadku.

Pozdrawiam najserdeczniej jak umiem!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 39, 40, 41  Następny
Strona 2 z 41

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group