Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Mięśniak w 9 tygodniu ciąży

Idź do strony 1, 2, 3 ... 39, 40, 41  Następny
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Ciąża i poród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość










PostWysłany: Pią Lis 25, 2005 1:33 pm    Temat postu: Mięśniak w 9 tygodniu ciąży Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

koleżanka jest w 9 tygodniu ciąży i dowiedziała się że ma mięśniaka chcę się zapytać czym to grozi.
Powrót do góry
root



Dołączył: 17 Sie 2005
Posty: 168

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Nie Lis 27, 2005 3:46 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie wiem o jakiego mięsniaka chodzi ale najcześciej są to mięsniaki macicy. Jest to łagodne "zgrubienie" mięśnia macicy. Wykrywalne jest ono w badaniu USG lub w tzw. wewnętrznym badaniu ginekologicznym. Mięśniaki rzadko pojawiają się podczas ciąży, ale jeśli kobieta cierpiała na podobne problemy przed zapłodnieniem, to wysoki poziom estrogenów w ciąży może sprawić, że mięśniak się powiększy. Rzadko zdarza się, żeby mięśniaki miały jakikolwiek wpływ na rozwój dziecka - chyba że są bardzo duże. Jednak mogą zaburzać przebieg samego porodu lub go wręcz uniemożliwić, najczęściej wtedy gdy są duże i niekorzystnie usytuowane np.: w pobliżu szyjki macicy. Mięśniaki także zwiększają ryzyko wystąpienia krwotoku po porodzie na skutek złego obkurczania się macicy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Edytakam



Dołączył: 18 Gru 2005
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Szczecin
PostWysłany: Nie Gru 18, 2005 6:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dzien dobry. w 8 tygodniu ciązy byłam na usg i lekarz stwierdził ze mam podwójną macice, po 4tygodniach poszłm na kontrolne usg do innego lekarza który stwierdził ze to nie podwójna macica tylko mięsniak na szyjce macicy i który sie powieksza - teraz ma ok 7 cm. mam byc pod stałą obserwacją. troche sie boje ze nie donosze, powinnam niec obawy??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
root



Dołączył: 17 Sie 2005
Posty: 168

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Wto Gru 20, 2005 1:37 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ciąża wpływa na wzrost mięśniaków. Na początku ciąży powiększają się (stają się bardziej ukrwione), a w ostatnich jej miesiącach maleją, a nawet całkowicie zanikają, co należy tłumaczyć głównie zmniejszeniem się ich ukrwienia. W czasie ciąży mięśniaki mogą się przemieszczać i utrudniać donoszenie ciąży (czasem stają się przyczyna poronienia) albo utrudniać przebieg porodu. Niekiedy mięśniaki mogą być także przyczyną niepłodności.
Musisz być pod stałą kontrolą lekarską. Możliwe jest też wycięcie mięśniaka nawet podczas ciąży.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kasia30wawa
Przyjaciel forum


Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 21

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Wto Sty 24, 2006 11:24 pm    Temat postu: mięśniak a ciąża Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witajcie, mam spoooorego mięśniaka podsurowicówkowego (ok 10cm) a jestem już w 7 m-cu ciąży Smile W 5 mcu dostałam bóli w podbrzuszu, które wywołał ów wstrętny mięśnior- z początku lekkie ale stałe zmusiły mnie do kontrolnej wizyty w szpitalu na solcu. No i niestety musiałam się położyć pod kroplówkę, buuu- wystarszona jak nigdy. W kolejnych dniach bóle się nasilały i ogarniała mnie juz panika czy donoszę ciążę - ale wspaniała, troskliwa opieka dr Raka i pań położnych a do tego ciepłe słowa pozwoliły mi przejść wszystko bezboleśnie i nadal cieszyć się moim/naszym maleństwem! Na dziś dzień mogę powiedzieć- że wszystko idzie ok. Aha- poród odbędzie się przez cięcie cesarskie- tak musi być, ale mnie to nie przeraża. Juz się nie mogę doczekać (oby dobrego) finału Smile pozdrawiam, K.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gość










PostWysłany: Sro Sty 25, 2006 7:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mam pytanie do kasi czy bez problemu zaszłaś w ciąże?
Powrót do góry
Kasia30wawa
Przyjaciel forum


Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 21

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Czw Sty 26, 2006 4:01 pm    Temat postu: mięsniak w 9 tygodniu ciąży Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Do Gościa: udało mi się zajść w ciązę bez problemu (az dziwne, bo tyle się słyszy o trudnościach z zajściem, gdy ma się mięśniaka). Próbowaliśmy ok 2 mcy. Pozdr, Kasia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agnesr
Przyjaciel forum


Dołączył: 31 Sty 2006
Posty: 77

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Sty 31, 2006 10:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kurcze zalamac sie idzie ... ja jestem w 6 tygodniu ciazy i dzis moj lekarz stwierdzil ze mam dwa miesniaki ... male co prawda ale jak czytam w necie o komplikacjach to sie boje ze nie donosze.
Mam 34 lata troche pozno na pierwsza ciaze ... a juz na pewno jej strate.

Embarassed
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kasia30wawa
Przyjaciel forum


Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 21

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Czw Lut 02, 2006 12:57 pm    Temat postu: mięśniak w 9 tygodniu ciąży Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Agnesr, skoro mięsniaki są małe (mój miał na początku ciąży 3,5cm, teraz ma 10cm i nie rośnie, ale pojawił się drugi-brrr) to masz duże szanse na pomyślny przebieg ciąży Smile Najważniejsze to wg mnie: zapisać się do dobrego lekarza, który ma doświadczenie z prowadzeniem ciąży u kobiet z mięśniakami, często obserwować m na usg - początkowo pewnie będą rosły i nie bagatelizować bólu w okolicy m- ja odczuwałam niewielkie kłucie w podbrzuszu, co zakwalifikowało mnie to pobytu w szpitalu. Potem to kłucie dało mi solidny wycisk i silny ból- ale wyszłam z tego obronną ręką i mam nadal swoja dzidzię- a to już 7my miesiąc!! Odpoczywaj i trzymaj rękę na pulsie- na pewno wszystko będzie ok Smile

Do dziewczyn, które mają mieśniaki i myslą o ciąży- gdybym mogła cofnąc czas zdecydowałabym się na laparoskopię (zabieg wyłuskania guzka) przed decyzją o powiększeniu rodziny- oszczędziło by mi to wielu stresów, bólu i przede wszystkim dzidzia nie byłaby tak zagrożona. Potem wprawdzie trzeba odczekać rok az macica się zabliźni, ale myslę że warto je usunąć i zdjać sobie ten problem z głowy i zabezpieczyć przyszłą ciążę. Powodzenia dziewczyny!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agnesr
Przyjaciel forum


Dołączył: 31 Sty 2006
Posty: 77

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lut 02, 2006 1:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziekuje Ci Kasiu za slowa otuchy ale i tak sie martwie.

Dostalam zastrzyk na podtrzymanie ciazy, mam lykac magnez 3 razy dziennie.

Czasem pojawia sie ostre klucie w okolicach jajnikow ... moze po tym zastrzyku co?

Wlasciwie nie wiem ktorym bolem mam sie martwic. Moj lekarz podchodzi do tematu "lekko" ... jak sie bedzie Pani zle czula, podbrzusze bedzie non stop bolalo, to natychmiast prosze przyjechac do mnie ... ale co wlasciwie moge w tej sytuacji zrobic???? Liczyc na to ze los sie zlituje i zachowam to dziecko czy z mojej strony moge zadzialac jakos dodatkowo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum medyczne -> Ciąża i poród Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 39, 40, 41  Następny
Strona 1 z 41

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group