Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Miesiączka, a odchudzanie

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dieta i odchudzanie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
metis



Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 177

Wysłał podziekowań: 7
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: z wyspy zwanej utopią
Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Nie Lip 05, 2009 7:11 pm    Temat postu: Miesiączka, a odchudzanie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, mam takie pytanie do Was.
Otóż , czy miesiączka ma wpływ na odchudzanie i jaki ? Razz
Czekam na odpowiedzi Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mala_mi
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Maj 2007
Posty: 3310

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 134 podziękowań w 134 postach


PostWysłany: Nie Lip 05, 2009 7:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Napewno odchudzanie ma wplyw na miesiaczke ale czy odwrotnie... moze tak ze niektore kobiety przed miesiaczka maja o wiele wiekszy apetyt... i to moze miec jakis wplyw.. Wink
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Wto Lip 14, 2009 8:45 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no, zgadzam się z małą mi. jeszcze nigdy nie słyszałam żeby miesiączka miała wpływ na odchudzanie.
to odchudzanie ma na nią wpływ- nadmierne i bardzo szybkie tracenie na wadze może spowodować zanik okresu, rozregulowanie cyklu itd.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tulipannaa



Dołączył: 17 Lip 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lip 17, 2009 1:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

w czasie okresu wydaje nam się że jesteśmy wydęte, przynajmniej ja mam takie odczucie.
Ale dieta tak jak powiedziała Gosia ma znaczny wpływ na okres.
Może nawet doprowadzić do całkowitego jej zaniku.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
alex:))



Dołączył: 27 Lip 2009
Posty: 59

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach

Skąd: z planety:)
PostWysłany: Czw Lip 30, 2009 2:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czy okres może zaniknąć przez zaniżoną wage ciała??
mam 17 lat waże 40 kg przy wzroście 162cm.
Zauważyłam że mam bardzo skąpe krwawienia,trwające od 3 do 4 dni.
Troszkę mnie to niepokoi.
Dodam że nie odchudzam sie ani nie stosuje zadnej diety.
Jedyna wada jest to ze bardzo rzadko jem sniadania natomiast obiad i kolacje normalnie,a gdy ważyłam wiecej np 46 kg miałam podobną sytuacje a mimo wszystko jest to 6 kg roznicy...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Czw Lip 30, 2009 4:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

może być to wina za malej wagi ciała lub niedomoga fazy lutealnej (drugiej fazy cyklu - za mała produkcja progesteronu)
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Makrela



Dołączył: 10 Paź 2009
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: wiecznie w pociągu
PostWysłany: Sob Paź 10, 2009 7:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o kwestię wpływu miesiączki na dietę, to słyszałam, ale niestety nie pamiętam z jakiegoś źródła, że na kilka dni przed okresem najłatwiej zacząć dietę, ponieważ w tym czasie organizm aż tak bardzo nie upomina się o jedzonko. Po sobie nic takiego nie zauważyłam, ale może na niektórych okres właśnie tak działa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sob Paź 10, 2009 8:57 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

raczej jest odwrotnie. przed miesiączką ma się większy apetyt. ale to zależy od organizmu jeszcze
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kotek20



Dołączył: 07 Maj 2009
Posty: 21

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Gru 15, 2009 2:10 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hej nie wem czy jestem na dobrym forum ale nie wiem co sie dzieje Sad ostatnimi czasami zaczełam cwiczyc tzn biegałąm ok30min jazda na rowerze ok20kmi tak z5min na skakance do tego brzuszki i przysaidy...wszystko bylo oki dobrez sie czułam ale teraz okres mi sie spoznia juz tydzien i dziwnie boli mnie brzuch;/dodam jeszcze ze pije codziennie kawe rozpuszczalna i jakies 4kubki zielonej herbaty bo ja lubie Very Happy jak myslicie czemu okres mi sie spoznia a dodam ze nie współzyłam prosze o odpowiedz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mala_mi
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Maj 2007
Posty: 3310

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 134 podziękowań w 134 postach


PostWysłany: Wto Gru 15, 2009 2:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kotek20tak mozliwe ze z powodu odchudzania... a powiedz czy duzo schudlas i w jakim czasie... oraz ile wazysz...

A moze zmienialas klimat lub tez bralas antybiotyki? Bylas narazona na stres? To rowiez moze opozniac miesiaczke
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dieta i odchudzanie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group