Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Mięsaki

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Onkologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
andrzej602



Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lip 08, 2006 11:19 pm    Temat postu: Mięsaki Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mięsak - Leiomyosarcoma cutis... czy ktoś wie co to za choroba?? Co to znaczy ?? Bardzo proszę o odpowiedź każdego kto wie cokolwiek na ten temat!Z góry dziękuje:*!

Tytul zmienilam na bardziej sugerujacy problem
mala_mi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gość










PostWysłany: Nie Lip 09, 2006 12:13 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tyle znalazlam w internecie: mięśniakomięsak gładkokomórkowy skóry.Nowotwory tkanki mięśniowej poprzecznie prążkowanej(??)
Powrót do góry
babsi



Dołączył: 06 Lip 2006
Posty: 39

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lip 09, 2006 10:34 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli się nie mylę to nowotwór gładkokomórkowy skóry (tzw. mięsak, mięsakomięsak). Leczenie najczęściej operacyjne lub chemioterapią. Wyróżnia się bardzo złośliwe i te mniej. Mięsaki dość szybko rosną i wcześnie dają przerzuty.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agileo



Dołączył: 04 Paź 2009
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Paź 04, 2009 8:39 pm    Temat postu: nerwiakomięsak Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witajcie, jestem tu nowa i pozdrawiam wszystkich. Mam pytanie, czy ktoś z Was mógłby mi udzielić informacji praktycznych na temat nerwiakomięsaka( schwannoma malignum). Może ktoś ma na co dzień z tym do czynienia. Mam w rodzinie takiego chorego, już po chemiach, operacjach i z przerzutami do kośćca. Teraz usiłujemy się pozbyć niewielkich zmian w płucach. Lekarze wiele nie mówią, a nasz strach rośnie w oczach. Będę wdzieczna za jakiekolwiek info. Pozdr.

Post został przeredagowany/carboczar
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Nie Paź 04, 2009 10:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

agileo
Możesz sprecyzować czego oczekujesz?
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agileo



Dołączył: 04 Paź 2009
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Paź 05, 2009 10:00 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzień dobry, chodzi mi o wiadomości np. objawy uboczne przy leczeniu dacarbacyną i doxorubicyną tzn. czy normą jest chrypa, ciągła senność, bladość i potem żółtość skóry itp., a także możliwości poprawy jakości życia, jego przedłużenia, ryzyko niekontrolowanych uszkodzeń kości i czego jeszcze możemy się spodziewać?
W ciągu kilkunastoletniej walki nie spotkalismy nikogo z takim rakiem. Współczuję każdemu kto się boryka z chorobą, ale w mojej głowie milion pytań i niewiele odpowiedzi od lekarzy. Lakoniczne. Jedno mówią wszyscy zgodnie- nietypowy nowotwór, rzadki itd. albo wprost, ze takiego nie widzieli. Dodam, że chory jest nastawiony pozytywnie do życia i walki, co nas cieszy oczywiscie, tylko tym bardziej trudno w młodym wieku odmawiać prawa do normalnych codziennych zachowań.
Pozdr.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Pon Paź 05, 2009 4:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

agileo
Rzeczywiście jest to sporadycznie spotykana postać nowotworu złośliwego,niestety charakteryzują się skłonnością do wznowy miejscowej i tworzenia przerzutów.Objawiać się może upośledzeniem funkcji narządów.Trudno też mi oceniać bez znajomości całej historii choroby,stosując leczenie dacarbazyną i doxorubiciną(te leki cytostatyczne,należą do silnie uszkadzających)
można oczekiwać świądu,rumień,, pokrzywka, gorączka, dreszcze.brak łaknienia, nudności i wymioty, zapalenie błony śluzowej jamy ustnej i przełyku,odcinków przewodu pokarmowego i nerek,zaburzenie drożności naczyń żylnych oraz wiele innych objawów w tym tych wymienionych.Czego się można spodziewać ,praktycznie wszystkiego.Ale wskazana jest rozwaga,kontakt z psychologiem,odpowiednia dieta(z dużą zawartością witamin i pierwiastków)
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
agileo



Dołączył: 04 Paź 2009
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Paź 05, 2009 8:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam ponownie, dziękuję carboczar za post, wyjaśniły się niektóre objawy, przykre, ale mimo to lepiej o tym wiedzieć. Rozumiem, ze najgorsze także może nas spotkać Crying or Very sad
trochę historii> zaczęlo się od usunięcia zmiany na przedramieniu wraz z nerwem łokciowym, wznowy i kolejne 4 operacje w ciągu 5 lat, w międzyczasie chemio- 6*adriamycyna z fosfamidem, po czwartej oper. radykalna radio-, 3 lata uśpione i przerzuty do kosci, radio- i pamifos. od sierpnia tego roku dacarbacyna i doxorubicyna, 3 kursy. zalecenia w razie progresji to gemcytabina z cysplatyną.
To wiemy, ale to takie medyczne i obce. Pozdr.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Janq75



Dołączył: 21 Maj 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Maj 21, 2010 5:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

agileo
Witam, moge prosić o kontakt w sprawie nerwiakomięsaka?!
pozdrawiam,
janq75@gmail.com
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Onkologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group