Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

midiana

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lila19



Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 27

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Wrz 20, 2010 8:02 pm    Temat postu: midiana Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

byłam dzisiaj u ginekolog i przepisala mi mediane. jest to podobno nowy lek i chciałabym się zapytać czy któraś stosuję. mam też pewien problem ponieważ dzisiaj mam 6 dzień cyklu a moja gin powiedziała,że mogę przyjąć pierwszą tabletkę od 1-7 dnia cyklu. nigdy o czymś takim nie słyszałam. czy tak można?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Pon Wrz 20, 2010 11:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jest to lek taki sam jak Yasmin, tyle ze produkowany przez inną firmę.
Owszem możesz zacząć przyjmowac lek między 1 a 7 dc, ale należy się zabezpieczać dodatkowo przez pierwsze 7 dni przyjmowania preparatu.

Najlepiej zacząć w pierwszym dniu cyklu. Nic się nie będzie mylić, nie będzie trzeba się zabezpieczać dodatkowo itd. Ja osobiście zaczekałabym do następnego cyklu.

Wystarczy przeczytać ulotkę która jest dołączona do każdego opakowania leku Wink
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lila19



Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 27

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Wrz 21, 2010 1:15 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dzięki piękne;) zapytałam o to bo wczoraj nie mogłam nigdzie kupić tabletek (podobno są jakieś nowe na rynku) i dlatego pytam. w ulotce rzeczywiście było napisane ,że od 2-5 dnia cyklu można zażyć, więc postanowiłam z chłopkakiem,że poczekamy do następnego okresu;) a teraz będziemy używać jak coś prezerwatyw i globulek;)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sro Wrz 22, 2010 9:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Są nowe. Dopiero niedawno zostały w Polsce wprowadzone na rynek. Zawsze możesz poprosić w aptece żeby wydali Ci zamiennik Smile
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group