Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Microgynon - zbiorczy

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nefra



Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Maj 22, 2008 4:26 pm    Temat postu: plamienie podczas przyjmowania antybiotyku (błagam pomóżcie) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hej jestem tu nowa i odrazu mam problem. Kochani, biorę tabsy Microgynon od prawie roku(to moje 11 opakowanie) tak się złożyło, że w poprzednim miesiącu nie kochałam się w ogóle z chłopakiem, ponieważ miał maturę no i nie chcieliśmy się stresować (bo ze mnie taka panikara), oczywiście wtedy w przerwie normalnie dostałam krwawienie było takie jak zawsze. W tym miesiącu kochałam się tylko raz dokładnie tydzień temu, ale oczywiście musiałam się rozchorować no i od wczoraj łykam antybiotyk rovamycine 3 (ten preparat podobno w ogóle nie wchodzi w interakcje z tabletkami). Pierwszą dawkę przyjęłam tak jak mówię wczoraj kilka minut po wzięciu tabsa anty. Dzisiaj rano trochę się zdziwiłam ponieważ gdy poszłam do wc zauważyłam, że mam plamienie (było tego niedużo, tylko podczas oddawania moczu). Powiedzcie czy to może być ciąża?? Stresuje się jak nie wiem, nigdy przez ten czas co stosuje tabletki antykoncepcyjne, podczas przyjmowania antybiotyków nie miałam plamień. Wszystkie tabletki biorę dokładnie o tej samej porze , nigdy nie miałam biegunki wymiotów itp. Proszę pomóżcie, co mogło oznaczać to krwawienie rano? Czy to może mieć związek z tym antybiotykiem, skoro on raczej nie koliduje z tabletkami? Sad Liczę na was.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Czw Maj 22, 2008 11:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

plamienie na pewno z pochwy czy z cewki?
ciąza to raczej wątpie.
ten antybiotyk nie powinien tutaj mieć żadnego wpływu. może to nadżerka? niestety ciężko powiedzieć, najlepiej by było gdybyś przeszła się do ginekologa
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Ewelina25



Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 104

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lis 08, 2008 10:45 pm    Temat postu: Microgynon - zbiorczy Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zaczelam brac te tabletki dzis ale nie wiem jak one na mnie zadzialaja, ale moje pytanie jest takie: czy ktokolwiek o nich slyszal i czy to dobre czy zle opinie? to tabletki z anglii bo tam bylam u gina i mi takie przypisal. zamierzam brac do maja przyszlego roku by juz pod koniec wrzesnia zaczac starania o dzidzie. czy te 4 miechy to wysraczajaca przerwa czy powinnam poczekac dluzszy okres czasu by moja gospodarka hormonalna wrocila do normy i wszystko bylo ok z dzidzia? ile ogolnie powinno sie czekac z zajsciem w ciaze po odstawieniu tabletek? prosze o jak najszybsza odpowiedz i z gory dziekuje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Nie Lis 09, 2008 12:41 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

to to samo co m21 u nas tyle, ze w uk jest pod inną nazwą. dziewczyny sobie dość je chwalą, ale to zależy wszystko od organizmu. nie jest powiedziane, że skoro dla jednej są super to dla drugiej też będą.

4 miesiące to wystarczająca przerwa, pamiętaj o kwasie foliowym :) ogólnie nie ma przeciwwskazań, żeby starać się o dzidzię od razu po odstawieniu tabletek, ale lepiej odczekać ok. 3 miesięcy. dlatego 4 wydają mi się wystarczające
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Ewelina25



Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 104

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lis 09, 2008 12:50 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dzieki za odpowiedz

wlasnie dzisiaj wzielam pierwsza tabletke ciekawe jak na mnie zadzialaja Rolling Eyes pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
asienka0801



Dołączył: 09 Sty 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Sty 09, 2009 10:28 pm    Temat postu: Jak długo można zażywć Microgynon? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam. od ok 4 lat zażywam pigułki antykoncepcyjne. Na początku mój lekarz zalecił mi Harmonet, po jakimś roku zmienił w porozumieniu ze mną na "tańsze" czyli Microgynon. Przez te całe 4 lata nie miałam żadnej przerwy w zażywaniu tych pigułek a słyszałam że taką przerwę należy zrobić po określonym czasie... Chciałabym jeszcze wiedzieć czy gdy zdecyduję się na dziecko czy nie będzie żadnego problemu z zajściem w ciąże, ani żadnych innych komplikacji czy chorób płodu? Proszę o fachową odpowiedź. Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pią Sty 09, 2009 11:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jeżeli robisz regularnie badania i wszystko jest ok, to nie ma potrzeby robić przerw.
po odstawieniu nie powinnaś mieć problemów z zajściem w ciązę, ale w praktyce to różnie bywa. zależy od organizmu
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
asienka0801



Dołączył: 09 Sty 2009
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Sty 11, 2009 7:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Może ktoś z was był w podobnej sytuacji i ma jakieś doświadczenia....? proszę piszcie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
deiry



Dołączył: 19 Gru 2008
Posty: 18

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Rumia/Gdynia
PostWysłany: Czw Lut 05, 2009 9:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja bralam micorgynon przez 6 lat potem przeszlam na logest ten drugi jest mniej hormonalny i nawet sie chudnie ale wiesz to zalezy od organizmu, powiem, ze ja nie robilam sobie przerw moze przez 10 lat od kiedy zaczelam zrobilam jedna przerwe trwajaca 1 miesiac i nie miałam z niczym problemow, wyniki badan ok itp. a przed ciaza powiem odstawilam logest i jakos po ok pol roku zaszlam w ciaze, ktora przebiegala bez zadnych kaplikacji i urodzilam zdrowa coreczke, takze jesli nie robisz przerw nie powinnas miec problemow przy dobrych wynikach, ale kazdy organizm jest inny Smile sama wiesz najlepiej ajk sie czujesz biarac tabletki bez przerw. pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Isztar2



Dołączył: 28 Paź 2009
Posty: 36

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Sty 24, 2010 3:05 am    Temat postu: 3 opakowania tabletek pod rzad? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, mam pytanie, czy moge wziac 3 opakowania tabletek pod rzad? poniewaz wzielam juz 2 pod rzad i jestem przy koncu drugiego (jakeis 5 tabsow do konca blistra) a bede musiala zaczac brac antybiotyk Augmentin ktory wplywa na tabsy i nie wiem czy mam robic te przerwe czy nie.. ja wzielam juz 2 tabletki antybiotyku ale przestane na 4 dni bo dzisiaj mialam krotki stosunek przerywany i boje sie ze tabsy przestana dzialac a nie chce tego. wiec chce wziac go za 4 dni ale wtedy wypada przerwa miedzy opakowaniami i co radzicie robic. zrobic te przerwe czy jeszcze nie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group